dr.hakan.jpg-2AYDIN’ın Söke ilçesinde doğdu. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olarak hekimlik mesleğine başladı. Fakülte yıllarından itibaren akupunktura duyduğu ilgi onu bilgi arayışına yöneltti. 1996 yılında,  “İstanbul Akademik Akupunktur Derneği’ne üye olarak kabul edildi.  2000 yılında, ICMART’ın Avusturya’nın başkenti Viyana’da düzenlediği 9.Uluslararası Akupunktur Kongresi’ne davet edildi. 2001 yılında Çin’e giderek Pekin Üniversitesi Tıp Fakültesi Akupunktur bölümünde akupunktur eğitimi aldı. 2002 yılında Amerika’dan özel davet alarak,New York kentinde Dr.Gasselberti’nin akupunktur kliniğinde klinik gözlemci sıfatıyla gözlemlerde bulundu.

2004 yılında Bakü Üniversitesi Barpa Enstitüsünde, Prof.Dr.Ali Şir MUSAYEV ile Doç. Dr. Eldeniz HIDIROV’un klinik asistanlığını yaparak bilimsel çalışmalarda bulundu. Sağlık Bakanlığı’ndan “Akupunktur Uygulama Yetki Sertifikası”nı alarak, akupunkturist ünvanına hak kazandı. 2002 yılından bu yana, her iki yılda bir ülkemizde gerçekleştirilen Uluslararası Katılımlı Ulusal Akupunktur Kongrelerinde bilimsel sunumlar ve orijinal vaka sunumları yaptı. Eylül-2006’da ANTALYA’da yapılan IV.ULUSLARARASI KATILIMLI ULUSAL AKUPUNKTUR KONGRESİ’nde kulak akupunkturunun temel izahında yer alan embriyolojik gelişme evreleri konusunda geliştirmiş olduğu yeni teorisinin sunumunu yaptı. Yine aynı kongrede ikinci sunum olarak da, sadece kulak akupunkturu ile tedavi ettiği dirençli Trigeminal Nevralji vakasının sunumunu yaptı. 2011 yılında BERLİN ve PARİS’te bulundu. İSTANBUL YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ “TEMEL TIP BÖLÜMLERİ” bünyesinde kurulan “AKUPUNKTUR UYGULAMA, ARAŞTIRMA ve EĞİTİM BİRİMİ”nde 2007 yılından beri akupunktur dersleri vermekte olup, bilimsel çalışmalarına ve teorilerine yoğun bir şekilde devam etmektedir. Ayrıca, 2013 yılında; internet ortamında akupunktur hekimlerine yönelik olarak, ilk kez “Uzaktan Online Kulak Akupunkturu Eğitimi” programını sanal sınıflar oluşturarak uygulamaya sokmuş ve ileri düzey kulak akupunktur dersleri vermiştir. 2020 yılında da akupunktur hekimlerinden gelen yoğun istek üzerine, uzaktan online kulak akupunktur eğitimlerine yeniden başlamıştır.  

Üyesi Olduğu Bilimsel Kuruluşlar:

-İSTANBUL AKUPUNKTUR DERNEĞİ

“DR.HAKAN ERTOK” için 224 yorum

 • İyi günler doktor bey,
  Gördüğüm kortizon tedavisi sonrası aşırı kilo aldım ve 30 kilo fazlam var.Daha önce bu yöntemi deneyerek doğum sonrası kilolarımı çok rahat ve kısa sürede verebilmiştim.Bu nedenle yine akupunktur tedavisine başvurmak istedim.Hem kilo vermek,hem de sigaradan kurtulmak istiyorum.Ancak maddi imkanlarım çok iyi olmadığı için cesaret edemedim bugüne kadar.Seans ücretleriniz hakkında bilgi almak istiyordum. İlgilenirseniz sevinirim.İyi çalışmalar dilerim.

 • Doktor bey hakkınızda yazılanları okudum.müşteri memnuniyeti çok gibi , görünüyor. baş ve boyun ağrıları için akupunktur tedavisini gaziantep te yapabilecek doktor tanışınız varmıdır. yardım edip yönlendirirseniz sevinirim. Saygılarımla..

  • Eksik olmasınlar, kliniğimizde tedavimize giren tüm hastalarımızın “hasta memnuniyetleri” bizleri de çok mutlu etmektedir.Gaziantep’te tanıdığım bir akupunktur uzmanı doktor bulunmamaktadır.Saygılarımla!…

 • hakan bey yaklaşık iki yıldır reflü hastayım ve ilaç kullanmaktayım. sitenizde akupunktur yöntemiyle tedavi edilen hastalıklar bölümünü incelediğimde rüflü tedavisine ilişkin herhangi bir bilgi bulamadım. reflünün bu yöntemle tedavisimi yok, yoksa merkezinizde bu konuda tedavi mi verilmiyor? ilginiz için çok teşekkür ederim.

  • Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum Koray bey…Dediğiniz gibi sitemizde, “Reflu” hastalığı ile ilgili bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak; Dünya Sağlık Örgütü’nün akupunkturun tedavi ettiği hastalık grupları içinde, “Reflu” da yer almaktadır.Yani; akupunktur ile reflu hastalığı ilaçsız ve yan etkisiz olarak tedavi edilebilmektedir. Dünya Sağlık Örgütü’nün bu listesi, çok uzun ve ayrıntılı olduğundan; sitemizde sizleri çok fazla sıkmamak adına reflu’ya yer vermemiştik. Ancak, sizin bu güzel değerlendirmenizi bir uyarı olarak algılayıp; sitemizin “TEDAVİLERİMİZ” bölümüne, “Reflu” hastalığını da eklemiş bulunmaktayız.
   Kliniğimizde “Reflu” hastalığının tedavisi de oldukça başarılı bir şekilde yapılmaktadır.Bundan hiç kuşkunuz olmasın.Özet olarak kliniğimizde; Dünya Sağlık Örgütü’nün klinik olarak onayladığı, tüm hastalıkların tedavisi yapılmaktadır…İlginize çok teşekkür ederim….Saygılarımla!….DR.HAKAN ERTOK

  • Merhaba Hakan Bey dizlerimde sorun var PRP ile rahatlama oluyormuş.Siz yapıyor musunuz? Fiyatı nedir? Teşekkür ederim.

   • Fatma hanım,klinik ve akademik çalışmalarımın yoğunluğundan dolayı size oldukça geç geri dönüş yapmış oluyorum,lütfen kusura bakmayın.Diz kireçlenmelerinde akupunktur yaşam kalitesini arttırmaktadır.Ben akupunktur uzmanıyım.PRP uzmanlık alanıma girmemektedir.Saygılarımla

 • bipolar affektif bozukluğum dolayısıyla ilaçlar kullandım.halen de kullanıyorum.bu rahatsızlık tanı konulup da tedavim oluncaya kadar bayağı beni çökertti.Canım hiç hareket etmek istemiyor bu uzun süre depresyonda kalmamın sonucu olabilir.hastalığım döneminde şizofreniye de kaydım yer yer.kurtardılar ilaç tedavileriyle
  .ve şu an 98 kiloyum zayıflamak istiyorum ama 2 gün diyet 3.gün tatlılara saldırı. çok fazla tatlı tüketiyorum engel olamıyorum.gliforu denedim ama bu da bir yere kadar idare ediyor . bana yardımcı olabilir misiniz???

  • Filiz hanım, bipolar affektif bozuklukta akupunkturun bilimsel klinik etkileri yoğun bir şekilde araştırılmaktadır.Henüz deneysel evrede olan ve halihazırda olumlu etkileri de saptanan akupunkturun, gelecekte, bipolar bozukluğun tedavisinde yer alması mümkün olacaktır.Bu nedenle, mevcut rahatsızlığınız için halen kullanmakta olduğunuz ilaçları kesmemenizi öneririm. Zayıflama konusuna gelince…tedavide kullanılan ilaçların kilo aldırma gibi bir takım masum yan etkileri olabilmektedir.Akupunktur tedavisi ile bunu üstesinden gelebiliriz.Memnuniyetle size yardımcı olurum.Beni 0-505-6501561 no’lu telefonumdan aramanızı rica edeceğim.Lütfen üzülmeyiniz…..Saygılarımla!….

  • Merhaba Sayın Meslektaşım…Yeditepe Üniv.Tıp Fakültesi Akupunktur Birimi olarak, eğitim planı hazır durumda olup; Sağlık Bakanlığı’nın talimatı beklenmektedir.Konu ile ilgili olarak “Temel Tıp Bilimleri Bölüm Başkanlığı”na başvurunuzu yapabilirsiniz.Bölüm Başkanı Sayın Prof.Dr.İnci ÖZDEN hanımefendi ile iletişime geçebilirsiniz…Saygılarımla!…

 • doktor bey size bir sorum olacak ben 15 kilo vermeliyim akupunktur ile atabilirmiyim sizce haftalık akupukturmu daha iyi bir hafta kulağımda iğneler kalsa yoksa 20-30 dakika süren akupunkturmu daha iyi kaç seans yapmalıyım lütfen acil cevap akupunkturla istediğim kiloya ulaşabilirmiyim

  • Akupunktur tedavisi ile, oldukça sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo verebilirsiniz.Kalıcı iğne uygulaması doğru bir uygulama değildir.Yapılan son bilimsel klinik çalışmalarda; gerçek etkisinin olmadığı ortaya konmuştur.Bu nedenle kliniğimizde kalıcı iğneleme yapmamaktayız.Size kaç seanslık bir tedavinin yapılması gerektiği konusunda bilgi verebilmem için; sizi,klinik olarak incelemem gerekir.Saygılarımla!…

   • Doktor bey benim 15 kg fazlam var.miyomektomi oldum doktorum asla kilo almamam gerektiğini söyledi.akupunktur tedavisine karar verdim.ama etrafımda yaptıranların hepsi kalıcı iğne uygulaması yaptırmışaraştırdığım kadarıyla kayseride sizin bahsettiğiniz yöntemi uygulayan kimse yok.peki kalıcı iğne yöntemi uygulasak faydası olmazmı?biz napıcaz 🙁

    • Merhaba Nükhet Hanım…Kulak akupunkturunda kalıcı iğne uygulamasının bilimsel bir değeri bulunmamaktadır.Bu nedenle klinik etkisi kalıcı olmamaktadır,yani fayda beklenmemelidir.Bu durumda sadece vücud akupunkturu uygulanmalıdır.

    • Merhaba Dr Hakan Ertok kilo.porblemim üniversite yıllarımda başladım 6 7 yıldır bu sorun ile.ugrasiyorum cok zor verip cok.kolay aliyorum . Gonul isterdiki sizin gibi bir doktorum olsun ama şartlar buna müsaade vermiyor Sivas ta görev yapmaktayım. Tanıdığınız bir doktor varmi bu konuda sizin gibi yetkin olan . Cok yoruldum bu kilolardan alıp vermekten . 1.64 boyum 84 kilom var cok utanıyorum artık kilolarımdan

     • Merhaba Funda hanım, öncelikle şahsıma gösterdiğiniz teveccüh için çok teşekkür ederim; ancak ne yazık ki Sivas’ta bildiğim ve önerebileceğim bir akupunktur uzmanı bulunmamaktadır. Saygılarımla…

 • Merhaba Doktor bey tedavilerinizden hastalarınız çok memnun ama İstanbul’da olmadığım için acaba Konya’da önerebileceğiniz bir doktor var mı?

  • İlginize teşekkür ederim.Ne yazık ki, Konya’da tanıdığım akupunktur uzmanı meslektaşım yok.Bu nedenle yardımcı olamıyorum,lütfen kusura bakmayın.

 • Merhaba Hakan Bey,
  Annem adına bir sorum olacak. Kendisi 79 yaşında ve vulvaca ameliyatı sonrası radyoterapi gördü.Ra.tp.den 3 ay sonra şiddetli ağğrıları başladı aynı bölgede. ağrı tedavisi yapmaya çalışıyoruz ama tamamen sonlandıramadık ağrısını. şuan lyrıca ve 25 mg. drogesic ve parol yardımıyla daha hafif ağrılarımız. bu konuda akupunkturdan fayda görebiliriz diye düşünüyorum. bilgi veriirseniz sevinirim.
  saygılarımla…

  • Merhaba Gökşen hanım…Değerli annenize gönülden geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Ağrılarından dolayı ne derece ızdırap yaşadığını çok iyi tahmin edebilmekteyim.Tüm Ca’lı vakalarda akupunkturun klinik etkisini önceden kestirebilmek zor olmaktadır.Çünkü,vücud böyle durumlarda çok aşırı ve yoğun bir savaşım içinde bulunmaktadır.Ayrıca, annenizin yaşı da ileri düzeyde…Bu nedenle akupunktur tedavisinin ne denli yararlı olabileceği konusunda gerçekçi bir tahminde bulunamamaktayım.Ancak yine de size yardımcı olmak isterim…..Saygılarımla!….

    • Merhaba Gökşen hanım…Kanserli hücrenin olmayışı,durumu olumlu etkiler.Ancak bilimsel bir klinik değerlendirme yapmak gerekir.
     İlginize teşekkür ederim…Sizlere en güzel sağlıklı ve mutlu günler dilerim.Muhterem annenize hürmetlerimi sunarım

 • merhaba hakan bey ben bir çocuk annesiyim hamilelikte 40kılo aldım ve dogumdan sonra 20 sını verdım veıkı yıldır düzenlı egzersız yapıom yedıklerımede dıkkat edıyom dıyetısyene de gıttım ama bunlara ragmen verdıgım kıloya tekrar tırmanıyorum. troitler normal calısıyor dedı dr nodül cıktı sadece ufak düzenlı ılacımı alıyoorum sonra dyt tekrar gıttım ölçüm yaptı yaklasık 35 kılo fazlalıgım var bunun19 u yag 15 ı ödemmıs ve bu ödemını anlayamıyorum tavsıyenızı rıca ederım ve hangı hastanede calıstıgınınzı ögrenmek ıstıyorum gıtmem gereken bölüm nedır bu konudada bılgılerınızı arz ederım

  • Merhaba Redife Hanım…Ben hiçbir hastanede çalışmamaktayım, AKU-TED AKUPUNKTUR KLİNİĞİ’nin sahibiyim ve kendi kliniğimde hizmet vermekteyim.Şu anda İstanbul’da bulunan kliniğimi inşaallah yakında İzmir’e taşıyacağım.Akademik düzeyde uygulanacak akupunktur tedavisi ile,klinik olarak çok olumlu sonuçlar alırsınız.Size de yardımcı olmak isterim.Beni 0-505-6501561’den ararsanız daha ayrıntılı bilgilendirme yapabilirim.Saygılarımla!…

 • Merhaba Hakan Bey umarım yardımcı olursunuz…Kardeşimin üstüne basketbol potası düştü ve ellerini çok az oynatabiliyor ayaklarını ise hiç, hissetmiyor bile. Böyle bir durumda akupunktur uygulanır mı eğer uygulanmazsa ne yapabiliriz?

  • Merhaba İsmail Bey…Öncelikle kardeşinize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Eğer, elleri ve ayakları çalıştıran sinir köklerinde travmatik lezyon gelişmemiş ise, akupunktur tedavisinden çok fayda görür…Ancak, bunun için EMG tetkikleri ile MR tetkiklerinin yapılması gerekir.Daha ayrıntılı bilgi verebilmem için beni 0-505-601561 no’lu telefonumdan arayabilirsiniz…Saygılarımla!…

 • Merhaba dr. Hakan bey ben halen Viyanada akupunktur kursu yapmaktayim.Bu arada sizin kliniginizde pratik yaparak bilgilerimi gelistirme ve ögrenme imkanini bana sunabilirmisiniz.Simdiden cok tesekkür ederim. Basarilar.Selamlar

  • Merhaba Tülay Hanım…Kliniğimde size bu imkanı memnuniyetle sunarım…Benimle irtibata geçerseniz çok memnun olurum…Güzel temennilerinize teşekkür ederim..Sevgi ve Saygılarımla!…0-505-6501561

 • meraba hoçam benim 3 kızım var 3 de geçe yadağa işiyorlar hanımınan aram bozulaçak inşaat işçisiyim kadın çamaşırtan usandı komşumuzun yakını konyata bir özel d.r.akupuntur yapdırmış çoçuğuna geçmiş ama pahalı olduğunu söğlüyorlar neyapmalıyım hoçam riça etsem yardımçı olurmusunuz.çoçukların.yaşı.10.8.7.05386046552.

  • Merhaba Emrah Bey…Sizlerin bu konuda ne kadar sıkıntı ve zorluk çektiğinizi çok iyi anlamaktayım.Çünkü,gece yatağa işeme şikayeti ile ilgili olarak bize çok başvurular olmakta…Akupunktur tedavisi ile gece yatağa işeme şikayetlerini çok yüksek oranda tedavi etmekteyiz.Çocuklarınız için en uygun tedavi akupunktur tedavisi olacaktır.Size yardımcı olmak isterim.Beni 0-505-6501561 no’lu telefonumdan ararsanız memnun olurum….Saygılarımla!…

 • merhaba hakan bey bensize sorunumu yazmıştım ama tekrar yazayım dedim benim romatizma rahatsızlığım var akapunkur tedavisi iyigeliyormu bana cevap yazarmısınız 5 yıldır çekiyorum bu hastalığı bana yardımcı olurmusunuz

  • İyi günler Aynur Hanım…Akupunkturun tüm romatizmal hastalıklarda çok olumlu klinik etkileri bulunmaktadır.Özellikle, romatizmanın akut ağrılı ve ödemli (şişlik) dönemlerinde çok yararlı olmaktadır,ayrıca ilaçsız ve yan etkisiz bir tedavi olması nedeniyle de; diğer ilaç tedavilerine üstünlük sağlamaktadır.Sizi mutlaka kliniğimize en kısa sürede bekliyoruz, memnuniyetle yardımcı oluruz…Klinik Tel: (0232) 4359890…Saygılarımla!

 • iyi günler hakan bey…
  yıllardır migren le ilgili sorunlarım var.Aldığım ilaçlar artık fayda etmiyor.Bu sorunların son zamanlarda gittikçe arttı..Akapunktur u tedavi olarak yaptırmayı düşünüyorum…Bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum.Saygılarımla….

  • İyi günler Ayşegül Hanım…Migrenin en iyi ve en kalıcı tedavisi, akupunktur tedavisi ile olmaktadır.Akupunkturun, tıbbın diğer tüm branşlarından farklı olarak, hiçbir yan etkisi yoktur.Size memnuniyetle yardımcı olurum…Kliniğimi arayarak asistanımdan randevu almanız durumunda, sizi hemen tedaviye alırız..Geçmiş olsun dileklerimle Saygılar sunarım…Klinik Tel: 0-232-4359890

 • doktor bey benim kardeşim 3 yaşında tip 1 diyabet hastası doğduğunda seker hastalığı yoktu sonradan bu hastalığı çıktı acaba bunun için akupunktur olur mu?

 • merhaba doktor bey. sol gözümde göz tembelligi oldugunu söylediler. çoçukluktan gelen bir sorun oldugunu söylediler. bir tedavisi yok dediler. sizce akakuntur ile bir tedavi olurmu. birde ücretini ögrenebilirmiyiz. vereceginiz cevaba göre izmire gelecegiz. şimdiden teşekkürler..

  • Merhaba Gülay Hanım…Göz tembelliğinde akupunkturun olumlu klinik etkileri bulunmaktadır.Ancak tıbbın her branşında olduğu gibi,akupunktur branşında da; tedavinin etkisi konusunda bir fikir sahibi olabilmek için hastanın görülüp muayene edilmesi gerekir.Bu nedenle sizi kliniğime bekliyorum.Nazik ilginize teşekkür eder,saygılar sunarım..Randevu için Klinik Tel: 0-232-4359890

 • iyi günler doktur bey iki yıldır rozasea hastasıyım yüzümde kılcal damar genişlemesi var gördüğüm tedavilerden bir sonuç alamadım sıcak basması ciltte kızarma yanma rahatsızlıklarını yaşamaktayım stresli takıntılı bir yapım var:))bir çok doktor rozaseanın tedavisinin olmadıgını tetikleyen faktörlerden uzak durmam gerektiğini belirtti. acaba bu hastalığın tedavisi mümkün mü? şimdiden teşekkür ederim.

  • Hastalığınızla ilgili olarak meslektaşlarımın söyledikleri doğrudur.Hastalığın altında psikosomatik etkenler önemli rol oynamaktadır.Mevcut stresli ve takıntılı durumunuzu akupunktur ile tedavi etmek mümkündür.Bizimle en kısa sürede iletişime geçerseniz size yardımcı oluruz.İlginize teşekkür ederiz.Klinik Tel: 0-232-4359890

 • Merhaba,
  Halk arasında tavuk karası olarak bilinen göz hastalığının tedavisinde akupuntur kullanılıyor mu ve kullanılıyorsa olumlu sonuçlarının oranı ne kadardır?

  Teşekkürler

  • Halk arasında Retinitis Pigmentoza adı verilen hastalığın akupunktur ile tedavisi yüzde yüz olumlu sonuçlanmamakla birlikte,görme alanında oldukça olumlu iyilikler sağlamaktadır.Özellikle son yıllarda birçok ülkedeki akupunktur araştırma klinklerinde daha da ayrıntılı araştırma yapılmaktadır.Şimdilik sonuçlar ümit vericidir.Ancak,bilimsel anlamda bir yüzde oran, şuan için verememekteyiz.Akupunkturun tamamen yan etkisiz olması nedeniyle denemesinde hiçbir sakınca yoktur.Olumlu bir iyilik hali elde edilme olasılığı sözkonusu olabilir.Saygılarımla!…

 • Merhaba doktor bey.kızım 4,5 yasında ve 28aralık 2012 de tip 1 diyabet teşhisi koyuldu. Yaklaşık 3,5 aydır diyabet.günde 4 defa insülün kullanıyoruz.şuan balayı döneminde.akapunturun diyabette olumlu etkisi var mı?bu konuda bilgi veririrseniz çok sevinirim…,,

 • merhaba doktor bey.bende kilolarmdan şikayetciyim akapunktur’la fazla kilolarımdan kurtulabilirmiyim? teşkkürler

  • Merhaba Nimet Hanım…Tabii ki,akupunktur tedavisi ile kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.Ancak,tıbbın hangi dalın uzmanı olursa olsun hekiminizi seçerken mutlaka sorgulayıcı ve araştırıcı olun…Gözü kapalı hiöbir tedaviyi peşinen kabul etmeyin.Öncelikle seçeceğiniz hekimin akademik özgeçmişine,branşında hangi araştırma ve bilimsel çalışmalarda bulunduğuna mutlaka bakın ve araştırın.İlginize teşekkür ederim.Saygılarımla!…

 • dr.hakan ertok ben kilo vermek istiyorum ama ne yapsam veremiyorum sizce ben akupunktur tedavisi görmelimiyim ?? lütfen bana yardımcı olunn…☻

  • Size akupunktur tedavisini öneriyorum.Kliniğimiz İzmir’de.Kliniğimize tedavi için gelebilirseniz,size memnuniyetle yardımcı olurum.Akupunktur tedavisi ile,sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo verebilirsiniz.Klinik Tel: 0-232-4359890 Bayraklı/İZMİR

 • doktor bey mrb.ben 22 yasında 165 boyunda 71 kıloyum suan 4 haftalık gebeyım cok kılo alacagımıda bılıyorum akapuntur taktırsam bebegıme bır sakıncası yada bır etkısı olur mu b konuda yardımcı olursanız sevınırım..

  • Merve Hanım Merhaba..Öncelikle “…akupunktur taktırsam” ifadenizi düzletmem gerekiyor.Akupunktur,tıbbın tedavi edici dallarından biridir.Dolayısıyla,bu bilimdalının hasta üzerinde oluşturduğu etkiye:”TEDAVİ OLMAK” denir.Örneğin biz,dahiliye uzmanına gidip tedavimiz düzenlendiğinde: “…dahiliye bölümüne gittim,ilaçlandım” mı diyoruz;yoksa “..dahiliye bölümüne gittim,doktor bana tedavim için şu şu ilaçları verdi” mi diyoruz?…Bu nedenle: “…akupunktur taktırsam” ifadesi yerine: “…akupunktur tedavisi olsam” ifadesini kullanmamız doğru olacaktır.Bu açıklamamı yanlış anlamadığınızı,amacımın sizi eleştirmek olamdığını,genelde yaygın olan bu yanlış ifadeyi; tıp biliminin bir temsilcisi olarak düzeltmek amacı taşıdığımı belirtmek isterim.Sorunuza gelince: biz hekimler; hamilelik döneminde bebeğin sağlıklı gelişimi açısından, anne adayının her ay 1-1.5 kg. kilo almasını isteriz.Siz halen hamilelik döneminde olduğunuz için,kilo tedavisine alınmanız kesinlikle çok yanlış ve hatalı olur.Yoksa size uygulanacak akupunktur tedavisinin ne size ne de bebeğinize hiçbir yan etkisi olmaz.Hatta akupunktur, hamilelik döneminde yaşanan bulantı-kusma ve gebelik aşermesi gibi klinik tabloların tedavisinde de çok başarılı bir şekilde uygulanmakta ve yan etkisiz bir şekilde tedavi edilebilmektedir.Siz bırakın hamilelik dönemini,emzirme döneminin bitimine kadar kesinlikle kilo tedavisine girmeyin (bebeğinizin sağlıklı gelişimi açısından..çünkü bebeğinizin size çok ihtiyacı var)…İlginize teşekkür eder,saygılar sunarım..

 • yanı akapuntur tedavısı hamıleleıkte bır faydası olmayacak dıyorsunuz..ben cok kılo alıcam ve onları veremıcem dıye cok korkuyorum..emzırme donemınden sonra bu tedavıye baslarım o zaman..benı bılgılendırdgnz ıcın cok tsk edrm.

  • Merhaba Ayla Hanım…Tabii ki, oğlunuza akupunktur tedavisi uygulanabilir.Çok daha küçük 5 yaşındaki çocuklara dahi akupunktur tedavisi son derece güvenli ve yan etkisiz olarak uygulanmaktadır.Saygılarımla!..Klinik Tel:0-232-4359890 Bayraklı / İZMİR

 • Merhaba Dr. Hakan bey ben akupunktur tedavisine başlamak istiyorum. ama bunun için sizin gibi deneyimli bir Hekime ihtiyacım var. Konyada yaşıyorum ve Şehir dışı yapma imkanım yok eğer bana önerebileceğiniz bir hekim varsa çok memnun olurum. İyi çalışmalar.

  • Merhaba Feride Hanım…Ne yazık ki Konya’da bildiğim ve önerebileceğim bir akupunktur uzmanı meslektaşım yok.Size bu konuda yardımcı olamıyorum,lütfen kusura bakmayın…İlginize teşekkür ederim.

 • Hakan bey merhaba,iyilikler dilerim.Hakan bey aseptik nekroz denilen femur hastalığım var akapunktur tekniğinin bu hastalığa bir katkısı varmıdır acaba? Şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhaba Ahmet Bey…Aseptik nekroz’da akupunktrun çok olumlu katkıları olmaktadır.Kesinlikle bu tedaviye girmenizi öneririm.İlaçsız ve yan etkisiz olması da ayrı bir kazançtır.Ben de ilginize teşekkür ederim…

 • merhabalar hakan bey kilo sorunu olan biriyim akapunktur tedavisi görmek istiyorum fakat çocukluğumdan buyana iğne korkum vardır sadece kulaktan mı yapılmakta yoksa vücuda mı yapılmaktadır ve adet düzensizliğine bi faydası varmıdır.. şimdiden teşekkür ederim

  • Merhaba Hediye Hanım.Vakanın klinik durumuna göre akupunktur;kulak yada vücud akupunkturu şeklinde uygulanır.Hme kulaktan hem de vücuddan da yapılabilir.Akupunkturun,özellikle adet düzensizliğinde tedavi edici etkileri bulunmaktadır.Klinik durumunuz hakkında daha ayrıntılı değerlendirme yapıp,bilgi verebilmem için beni 0-505-6501561 no.lu telefonumdan her zaman arayabilirsiniz.İlginize çok teşekkür ederim.Saygılarımla!…

 • Ben azosperm hastasıyım hocam.Genetik problem çıkmadı. Akupunturla olumlu sonuç alınma ihtimali var mı? Bir yerde okuduğumda hafif lazerle sonuç almışlar. Umut dünyası cevap verebilirseniz sevinirim.

  • Geçmiş olsun Sinan Bey.Azospermi,spermin hiç üretilememesi durumu olup;akupunkturun etkili olma ihtimali çok düşüktür.
   Eğer,az da olsa bir üretim varsa;akupunktur tedavisi ile buna sebep olabilecek hormonal dengesizlikler ortadan kaldırılabilir ve azospermi’de düzelme meydana gelebilir.Size daha ayrıntılı bilgi verebilmem için,sizi klinik açıdan incelemem gerekir.Bu nedenle,sizi kliniğime beklerim.Randevu için Klinik Tel:0-232-4359890 Bayraklı/İZMİR

 • merhaba hakan bey hamilelik suresince toplam26 kilo aldim 62kiloyla hamile kaldim ve suan 74kiloyum diyetler yapmama ragmen birturlu kilolarimdan kurtulamadim ve akapunktur tedavisine karar verdim fakat bazi cekincelerim var tatliya kesinlikle hayir diyemiyorum stresli durumlarda asiri. bir istah artisim oluyor akapunktur ile bu durum sona erermi kilo verme olasiligim kesinmi akapunktur sonunda verilen tum kilolar geri geliyor deniliyor bunun gerceklik payi varmi.simdiden tesekkur ediyorum. seans ucretinizide belirtirseni cok sevinirim.

  • Merhaba Cansu Hanım…Akupunktur tedavisi ile sağlıklı kilo verebilirsiniz.Ancak tıbbın hiçbir tedavisinde kesin tedavi olur sözü verilemez.Bu nedenle,akupunktur ile kesin kilo verirsiniz demem çok yanlış olur.Tıbbın tüm dallarında, yüzde bir de olsa,yüzde beş de olsa mutlaka bir başarısızlık olasılığı vardır.Tıpta umut tacirliği yapılamaz.Daha ayrıntılı bilgi için beni (0-505-6501561) yada kliniğimi (0-232-4359890) arayabilirsiniz.Ön görüşmelerimiz ücretsiz olup,randevu alarak kliniğimiz de onurlandırabilirsiniz.Buradan ücret bilgisi vermemekteyiz.Saygılarımla!….

 • hakan bey ben astım hastasıyınm orta derecede astımım var fakat sürekli ataklar geçirmekten yoruldum akupunktur ile düzelebilirmiyim ggerçekten bir fayda varsa lütfen bana yazın size gelmek istiyorum lütfen bunu cevaplayın teşekkürler

  • Merhaba Ali Bey,öncelikle cevabımın gecikmesinden dolayı sizden özür diliyorum.Çünkü 4 gündür İstanbul’daydım.İstanbul Yeditepe Üniv.Tıp Fak.Akupunktur Birimi’nde akupunktur dersleri verdiğim için bugün İzmir’e döndüm.Akupunktur,astımın tedavisinde çok etkili olup;ilaçsız ve yan etkisiz bir şekilde çoğunlukla kalıcı tedavi sağlar.Hiç vakit kaybetmeden randevu alarak kliniğime gelmeniz durumunda size memnuniyetle yardımcı olurum.İlginize teşekkür eder,saygılar sunarım. Randevu için Klink Tel:0-232-4359890 Bayraklı/İZMİR

 • Benim adım Muhammed. Isparta ve evli ve ben üç çocuk ve bir doktora öğrencisi SDÜ Irak sakinleri
  Ben o dönemde önce çok çalışkan sonra iki yıl önce bir uyku bozukluğu olan ve bir kişinin belirli tanısı ve bana kan analizi yapmak farklı ilaç verdi birçok doktor ve bunların her biri görmeye gittim B-12 vitamini önemli bir eksikliği varlığını gösterdi ve bana 6 iğne ve daha sonra bir iğne ay vermektedir ve durumu iyileştirmek ve akupunktur kullanmayı deneyin vermedi akupunktur tedavisi aslında bana yardım çalışmanın eşiğinde ve gerekli odaklanmak lütfen
  Dinlemek ve en kısa zamanda sizin için bekleyin cevap ve tanı ve tedavi için bir tarih belirlemek için çok teşekkür ederim
  Derin bir takdir ve saygı ile
  Not: Türkçe çok az konuşan , ama ben sadece 25 gün önce Türkiye’de çünkü ben İngilizce konuşmak

  • Merhaba Muhammed bey.Anladığım kadarıyla,sizde uyku bozukluğu mevcut.Akupunktur,özellikle uyku bozukluklarını iyi bir şekilde tedavi etmektedir.Tanı ve tedavi için kliniğimi arayabilirsiniz.Sizi bekliyorum.Sevgi ve Saygılarımla!…Klinik Tel: 0-232-4359890 Bayraklı/İZMİR

 • merhaba doktor bey ben 160 boyunda 78 kiloyum 2 hafta önce akupunktur tedavisine başladım ama bir türlü tatmin olamıyorum gittiğim yerde kulağıma iğne ve küçül bilyeler yapıştırıyorlar 2 haftada 1,5 kilo verdim ama çok aşırı diyet yaparak ayrıca iştah kesme veya mide yanmasını elgelleme söz konusu değil gerçeği bu mu yoksa o iğneler olmadan da ben bu kadar yersem zayıflarmıydım

  • Merhaba Aysu Hanım.Size uygulanan tedavinin akupunktur ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.Kulak akupunkturunda sözünü ettiğiniz bilye (yada tohum) türü şeyler hiçbir zaman yer almamıştır.Bunlar tam bir saçmalıktır.Ayrıca, kulakta kalıcı iğne uygulaması da yıllar önce terkedilmiş durumdadır.Bunların dışında,size verilen aşırı diyetlerin de akupunktur ile kilo tedavisinde bilimsel yönü yoktur.Siz bu aşırı diyet nedeniyle kilo vermiş durumdasınız.Aslında gerçek yağ dokunuzdan kitlesel bir kayıp olmamıştır.Çünkü,sadece kg.cinsinden vücud ağırlığının takibi ile yağ dokusundan verilip verilmediği asla anlaşılamaz.Bunun bilinebilmesi için; vücud yağ yüzdesinin,kas-kemik kitlesinin,vücud su yüzdesinin,bazal metabolizma değerlerinin tesbit edilip; ayda bir, tüm bu parametrelerin ölçülerek klinik olarak, kilo takiplerinin yapılması gerekir. Ayrıca; şişmanlığa neden olabilecek,metabolik yada hormonal herhangi bir hastalık yokken, kişiye diyet vermek tam bir faciadır.Kişinin beden ve ruh sağlığını bozar.Bu nedenle,eğer; kilonuzun artışına neden olabilecek metabolik ve hormonal bir hastalığınız yoksa,bu diyete acilen son verin.Sağlığınız bozulmasın…Özet olarak,size yapılanların tamamı yanlış olup; bilimsel hiçbir yönü yoktur.Size akupunktur uygulanmamış.

 • merhaba hocam… ben k.maraştan hacı göl. bende yanaklarımda rosesa (roza) yanaklarımda kızarma kılcal damarların meydana cıkması var gittğiğm doktorlar hep oyle söyledi. beni rahatsız eden kısmı ise yanaklarımın kırmızı aralıklı yanması ve kaşıntısı beni rahatsız ediyor. bir arkadaşımın tavsiyesi uzerine akapunturu da denemek istedim. bana herhangi bi faydası olabilir mi ? olursa da ne gibi faydaları ve zararları olur. beni aydınlatmanızı rica ederim . iyi günler.

  • Merhaba Hacı bey.Akupunktur,Rozesea’yı tam olarak tedavi etmez; ancak, cildinizdeki yanma ve kaşıntılar üzerine oldukça faydalı olur.Bunun için, akademik ve klinik tecrübesi olan bir akupunktur uzmanı meslektaşımıza başvurmanız gerekir.Akupunktur uzmanınızı seçerken de; çok araştırıcı ve sorgulayıcı olun.Eğer tam uzmanını bulacak olursanız,akupunkturun kesinlikle size bir zararı olmaz.Saygılarımla!…

 • merhaba,
  Kızım mart ayında ünversite sınavına girecek. Kendisi çok heyecanlı ve kaygılı birisi. Şimdiden kendi kendine problem çıkarmaya başladı. Ben ve eşim eğitimci olmamıza rağmen çare olamıyoruz. Kendisi derslerinde başarılıda bir öğrenci. Ben akapuntur ile stresi ve heyacanını yenmiş bir öğrenci tanıyorum. Kızım için ne yapmamızı tavsiye edersiniz sizinle yüz yüze görüşsek bize yardımcı olsanız çok seviniriz.
  teşekkürler iyi çalışmalar

  • Merhaba Nihat Bey.Sınav kaygısı ve heyecanında,akupunktur tedavisi çok etkili olmaktadır.Yan etkisiz ve ilaçsız bir tedavi seçeneği olarak,akupunktur tedavisini özellikle öneririm.Size yardımcı olmaya da hazırım.Biz de, klinik uygulamamızda bu tür vakalardan çok olumlu sonuçlar almaktayız.Bizi onurlandırırsınız.İlginize teşekkür eder,saygılar sunarım.Randevu için Klinik Tel: 0-232-4359890 Bayraklı/İZMİR

 • Sayın Dr Hakan ERTOK BEY
  1.83 boy 125 kg agırlıgım var.Ayni zamanda tipII diyabet hastalıgım var
  yapılan akupunkur tedavisi ile zayıflamam mümkünmüdür.kaç seans tedaviye gelmem gerekir ve seans ücreti ne kadardır.saygılarımla

  • Sayın Cem Bey,akupunktur tedavisi ile zayıflamanız mümkündür.Ancak; akupunktur tedavisine girerken açlık ve tokluk kan şekerleri düzeyleri ile HbA1C düzeyinin ölçülmesi gerekir.Size 20 seanslık bir tedavi protokolünün planlanması gerekir.Haftada 2 seans uygulamak gerekir.Ücret bilgisi için, kliniğimizi aramanızı rica edeceğim.İlginize teşekkür eder,saygılar sunarım…Randevu ve bilgi için Klinik Tel: 0-232-4359890 Bayraklı/İZMİR

 • Sn. Hakan bey merhaba
  Eşimin hastalık tanımını aşağıda sunuyorum. Yazılanların aynısı . 1,5 aydır eşim çok acı çekiyor
  Eşim 57 yaşında üstte belirttiğim gibi bu hastalıkla yeni tanıştık.
  Bize ne tavsiye edersiniz. Ne yapmamız gerekiyor. Sizin branşınızda eşim tedavi olabilirmi.
  Birde eşimin bu hastalığı kalıcımı ? yoksa geçicimi ? Bunu öğrenmek istiyorum
  Trigeminal Nevralji ( Sinir ucu iltihabı )
  Trigeminal nevralji, direkt olarak beyinden çıkan 12 çift sinirden beşincisi olan “trigeminal sinir”in tutulduğu, çok şiddetli ağrılarla seyreden bir hastalıktır. Trigeminal nevralji olabilecek en şiddetli ağrılardan biri olarak bilinir ve otuz yaş altında çok nadir olarak görülür. Hastayı, günlük aktivitelerini, hatta yaşamsal işlevlerini dahi yapamaz duruma getirebileceğinden en kısa sürede tanının konması ve tedavi edilmesi gereken ciddi bir rahatsızlıktır. Buna karşın hastalar genellikle çaresizlik içinde hekimden hekime dolaşır ve bu baş edilmesi çok zor ağrılar nedeniyle ümitsizliğe kapılırlar.
  Trigeminal nevraljinin en sık sebebi sinirin komşuluğunda-ki damarsal oluşumlardaki yapısal farklılıklar ve bozukluk¬lardır. Bunun yanı sıra kemik yapıdaki farklılıklar, kafa içindeki iyi veya kötü huylu kitleler de trigeminal nevralji nedeni olabilirler.
  Trigeminal sinirin 3 dalı vardır. Bunların birincisi göz çevresinin, ikincisi üst çene ve yanağın, üçüncüsü ise alt çenenin duyusunu beyne iletir. Ayrıca üçüncü dal bazı çiğneme kaslarının hareketlerinden de sorumludur. Trigeminal nevralji de an çok üçüncü ve ikinci dallar tutulur. Birden fazla dalın aynı anda tutulduğu da görülür.

  Ağrı, trigeminal sinirin yayıldığı yüz bölgesinde, kısa süreli (birkaç saniye ile bir-iki dakika arası), tekrarlayan, elektrik çarpması tarzındadır. Genellikle yüzün dış kısmında, ağız içinde ağrının başlamasını tetikleyen noktalar bulunur. Bu sebeple hasta bu bölgelere dokunmaz, dokundurtmaz; yüz yıkama, diş fırçalama, hatta yeme gibi işlevlerden kaçınır.
  **
  İlk Başlangıç : 1,5 ay önce diş ağrısı gibi sağ çenede sancılar başladı . Diş doktoruna gitti. Tüm çenenin rontgeni çekildi, temiz çıktı bir ağrı kesici
  Vermiş fakat ağrılar şiddetlenince tekrar diş doktoruna gitti tekrar rontgen çekildi bir bulguya raslanmadı. İstanbuldan diş cerrahı geldi ken-
  diside baktı temiz çıktı. Diş doktoru kesinlikle başka ilaç kullanma diye Tegretol 200 mg verdi sabah yarım akşam yarım aldı. Fayda etmedi
  Bu sefer dişini fırçalarken , yemek yerken , konuşurken ağrılar çoğaldı 15 gün önce Özel bir hasteneye gittik nöroloji uzmanı bir doktor Emar istedi ve kan tahlili yaptırdı
  Kan tahlilinde Şeker, Tiroid bezi tahlillerinide istedi hepsi temiz çıktı. Emar çekimide temiz çıktı. Yalnız doktor bana kafatası arkasındaki küçük kılcal
  Damarlarda tıkanıklık var fakat bunun bir tehlikesi yok sadece baş ağrısı yapar her insanda olabilir dedi Ben bunu eşime evham yapmasın diye
  Söylemedim. Bu doktor aynı ilacı (Tegretol 200 mg. CR ) verdi Akşam 1 sabah ½ almasını söyledi . Fakat sonuç değişmedi
  Sonuç olarak son yaşadığımız sabaha karşı yine sağ çenede ağrı oluşuyor, sanki dişinin içini oyuyorlar gibi bu ağrılar uzun sürmeye başladı
  Şimdi diş fırçalamayı bıraktı gargara yapıyor , yüzünü ılık su ile yıkıyor. Herşeyi ılık yemeye çalışıyor, Yinede ağrılar eskisinden daha çok devam ediyor.
  Yemek yerken , konuşurken , dışarda hafif bir rüzgarda ağrı oluşuyor. Anlayamadığımız bu ağrılar için bir ağrı kesici ılaç yok
  Böyle bir hastalıkla ilk defa karşılaştık. Daha önce böyle bir şikayetimiz yoktu.
  Bu konuda sizi rahatsız ettim. Bize öneriniz ve tavsiyeleriniz ne olabilir. Yardımlarınızı rica edeceğim .
  Saygılarımla

  • Ali bey,öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Trigeminal nevralji’yi akupunktur uzmanı bir tıp doktoru olarak çok iyi bilmekteyim.Çok şükür bu hastalıkta çok tecrübemiz bulunmaktadır.Trigeminal nevraljiyi, en etkili ve çoğunlukla kalıcı bir şekilde tedavi eden sadece akupunktur tedavisidir.Ayrıca akupunkturun en önemli özelliği de;hiçbir ilaç kullanmadan vücudun orijinal ilaçları ile ve yan etkisiz bir tedavi olanağı sağlamasıdır.Bu nedenle;hiç vakit kaybetmeden sizi kliniğime bekliyorum.Eşinizin akupunktur tedavisi ile iyileşme olasılığı çok yüksektir.Lütfen moralinizi bozmayınız.Trigeminal nevralji kronik bir hastalık olduğu için 20 seanslık bir akupunktur tedavisi planlayacağız.Haftada 2-3 seans olacak şekilde tedavimizi yapacağız.Tedavi süresince sabırlı olmanız gerekmektedir.
   Randevu sistemi ile çalıştığımız için kliniğimi arayarak asistanımdan randevu almanızı rica edeceğim.Sizleri en kısa zamanda kliniğimize bekliyoruz.İlginize çok teşekkür ediyorum.İnşaallah diğer nevralji hastalarımızda olduğu gibi,eşinizin de şifasına vesile oluruz.Elimden gelen tüm çabayı göstereceğimden kuşkunuz olmasın.Saygılarımla!…Randevu için Klinik Tel: 0-232-4359890 Bayraklı/İZMİR

 • Sayın Hakan Bey derdime çare arıyorum; fakat modern tıpta bütün tahlilleri yaptırdım ultrasonlara da bakıldı ve bir sorun yok çok şükür ama bir sorun var ki ellerim ayaklarımda aşırı terleme var ve vücudumda da dahil ani terlemeler oluyor en ufak bir ısı değişikliğinde yani az bir yürüsem ve bir kapalı alana girdiğimde tüm vücudum terliyor eller ve ayaklar da dahil buna bu beni insanlardan uzaklaştırdı sosyal hayat sıfır özgüven sıfır cesaret sıfır bu hayat böylemi gidecek artık çok daralıyorum ve çaresizim benim ne yapmam lazım hocam var mı bana da yapabileceğiniz bir yöntem şimdiden teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim

  • Arif bey,mevcut yaşamış olduğunuz sıkıntıyı çok iyi tahmin edebiliyorum.Akupunktur tedavisinin terleme oldularında nispi olumlu klinik etkileri olabilmektedir.Ancak sizi klinik olarak değerlendirmem gerekiyor.Bu nedenle,randevu alarak kliniğime teşrif etmenizi rica ediyorum.Saygılarımla!…Randevu için Klinik Tel: 0-232-4359890 Bayraklı/İZMİR

 • Sn Hakan bey öncelikle ilginiz ve desteğiniz için ben ve eşim çok teşekkür ederiz. Ayrıntı ve detaylar için yarın (p.tesi) Kliniğinizi arayacağım.Biz bugün belki hayatımızın en güzel cevabını aldık. Ben bu ağrıları yaşamadım fakat eşimin çektiği ağrıları hissedebiliyorum. İnanın evde ne tadımız kaldı ne huzur her şey sağlıkla güzel oluyor. Tüm hastalarımızada acil şifalar diliyorum. Tekrar çok teşekkür ederim. Görüşmek dileğiyle hoşça kalın. Saygılarımla

 • selam hakan bey daha önce tlf konuşmuştuk siz istanbuldayken migren rahatsızlığım için.şu an söke yakınlarında olmanıza inanın çok sevindim.kilo şikayetim ve migren tedavim için en yakın zamanda görüşmek üzere saygılar.başarılar

  • Merhaba Gülşen Hanım.İlginize çok teşekkür ediyorum.Beni yakından takip etmenizden dolayı ben de çok mutlu oldum.Sizi en kısa zamanda kliniğime bekliyorum.İnşaallah diğer hastalarıma olduğu gibi size de layık olmaya çalışacağım.Ben de saygılarımı sunar,sağlıklı günler dilerim….Randevu için Klinik Tel: 0-232-4359890 Bayraklı/İZMİR

 • Hocam bu işi çok iyi bildiğiniz bes belli ve insanları bukadar düzgün yönlendirmeniz natir görünen
  bir durum. Istanbulda bir kliğiniz yada tedavi ettiğiniz hastalarınız varmı ?
  Saygılar
  Funda Büyükerhun

  • Sayın Funda Hanım,nazik teveccühünüze çok teşekkür ederim.Sizlere layık olma gayreti içinde görevimi yapmaya gayret eden bir hekim olarak,insanlarımızın para tuzaklarına düşmeden doğru hekim doğru tedaviye yönlenmelerini sağlamaya çalışıyorum.Takdirlerinize muhatap olmak beni onurlandırdı…Birbuçuk yıl öncesine kadar,İstanbul’da Bağdat caddesindeki kliniğimde hastalarıma hizmet vermiştim.Ancak çocuklarımın tahsili nedeniyle artık İzmir’de hizmet vermekteyim.İstanbul’da hizmet verdiğim süre içinde,birçok hastamızı tedavi ettik.İstanbul’da da,tüm iyi niyetimle hastalarımın iyileşmesi için elimden gelen çabayı gösterdim.Takdir ve değerlendirme,siz değerli hastalarımındır.Nezaketinize ve ilginize tekrar çok teşekkür eder,en içten saygılarımı sunarım.

 • Hocam, gerçekten çok düzgün bir hekimsiniz, Istanbulda olmamanız bizler için büyük bir kayıp diye düşünüyorum, başka Hekim’mi yok diyeceksiniz, elbetteki var, ama para tuzaklarına düşmekten artık bıktım. Bukadar bilgili, tok gözlü ve gerçekten hastalarını düşünen insanlara denk gelmek çok zor bu şehirde/devirde. Her konuda başarılarınızın devamını dilerim.
  Saygılarımla,
  Funda Büyükerhun

 • Merhaba Hakan bey,
  Ben Murat Kuşadasında yaşıyorum,
  Annemin uzun zamandır sağ bacağında diz ile kalça arasında ağrıları var. biçok doktora gitmesine rağmen bi tedavi bulunamadı. Kimi doktor kireçlenme kimiside kas ile ilgili olduğunu söylüyor. ilaçların hiçbir faydasını görmedi. Sizin tedavi yontemleriniz bu tur ağrıya faydalı olur mu. Teşekkürler.

  • Merhaba Murat Bey,öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Akupunktur özellikle bu tür ağrılarda çok etkili olup;ilaçsız ve yan etkisiz bir tedavi imkanı sağlar.Annenizi klinik olarak değerlendirmem çok uygun olacaktır.Bu nedenle,en kısa zamanda randevu alıp;elinizde bulunan tüm tahlil ve tetkiklerle birlikte kliniğimize gelmeniz çok iyi olacaktır. Klinik Tel: 0-232-4359890 Bayraklı/İZMİR

 • Merhabalar Hakan bey
  Ben 51 yasinda 102 kilo tansiyon,depresyon, hipofiz kisti, seker hastasiyim
  Ben yorumlarinizi okudum bana guven sagladiniz size nasıl. Ulasabilirim yeriniz nerede yardimci olursaniz cok sevinirim
  Saygilar

  • Merhaba Ebru Hanım.Bana olan güveninize teşekkür ederim.Sizlere layık olabilmenin çabası içinde olan bir hekimim.Kliniğim İzmir’in Bayraklı semtinde olup, web sitemin iletişim kısmında uydu haritası ile birlikte ayrıntılı adresimiz mevcuttur.Tedavi için karar verdiğinizde kliniğimi arayarak asistanımdan randevu alabilirsiniz.İlginize teşekkür eder,saygılar sunarım. Klinik Tel: 0-232-4359890

 • merhaba dr.hakan bey ben 23 yasında 165 boyunda brıyım ewlenmwden once 60 kıloydum 1 sende 72 oldum daha sonra hamıle kaldım 91 kıloya ulastım.dogumdan sonra 83 kıloya dustum.suan 27 gunluk bır bebegım var ve emzırıyorum.Akapuntur tedavısıne baslamak ıstıyorum.sutume yada bebegıme herhangı bı sakıncası olur mu bu konuda benı aydınlatırsanız sevınırım.tesekkur ederım

  • Merhaba Merve Hanım.Akupunktur tedavisi,ne hamilelikte ne de süt verme döneminde; anneye yada bebeğe kesinlikle zararı olmayan bir tedavidir.Ancak,emzirme döneminde prensip gereği akupunktur uygulamamaktayız.İlginize teşekkür ederim.Saygılarımla!

 • ERTOK BEY AKUPUNTUR YAPABİLECEK BİREYİN EN AZINDAN GÖGÜS İÇ HASTALIKLARI UZMANI OLMASI LAZIM DİYE DUYDUM İÇ ORGANLARIN ÇALIŞMA SİSTEMİNİ BİLDİKLERİ İÇİN VERİLEN KİLODA SABİT KALABİLİYORMUŞ OBEZİTE HASTALARI BİR ÇOK AKUPUNTUR UZMANININ 6 AYLIK EĞİTİMDEN SONRA AKUPUNTUR OFİSİ AÇIP İNSANLARI TEDAVİ ETTİKLERİ GÖRDÜM SİZCE İLLA AKUPUNTUR UYGULUCAK KİŞİNİN DOKTOR İÇ HASTALIKLARI UZMANI OLMASI ŞARTMIDIR SİZ TIBBIN HANGİ BIRANŞININ UZMAN HEKİMİSİZ SAYGILAR HOŞÇAKALIN

  • Duyduklarınız tamamen yanlıştır.Sağlık Bakanlığı 1991 yılında yürürlüğe soktuğu “Akupunktur Yönetmeliği” ile, kimlerin akupunktur yapabileceğini ve hangi hastalıklarda uygulanabileceğini yasal olarak belirlemiştir.

   Bu yönetmelikle tıp fakültesi mezunu olan her tıp doktorunun; Sağlık Bakanlığı’nın emirleri doğrultusunda “Akupunktur Birimi” oluştumuş tıp fakültesinde eğitim gördükten sonra, yapılan sınavda başarılı olması durumunda “Akupunktur Hekimi=Akupunkturist” ünvanı ile akupunktur tedavisi yapabileceği belirtilmiştir.Sertifikasını alan her akupunktur hekimi muaynehane ve klinik açabilir.Bu,Sağlık Bakanlığı’nın verdiği yasal bir haktır.

   Dolayısıyla sadece ülkemizde değil,tüm dünyada akupunktur tedavisini iç hastalıkları yada göğüs uzmanları yapabilir diye bir olay yoktur.Tıp fakültesinin akupunktur departmanlarından eğitim alıp,sınavlarda başarılı olan her tıp doktoru akupunktur hekimi ünvanı ile akupunktur tedavisi yapabilir.Sizin sözünü ettiğiniz organların çalışması ile ilgili her detayı her tıp fakültesi mezunu tıp doktoru bilir,zaten bilmese mezun olamaz.
   Ayrıca akupunktur tedavisi sadece kilo tedavisinde uygulanmaz.Tam tersine çok ciddi hastalıkların (ör: astım, migren, operasyonel evrede olmayan bel-boyun fıtıkları,depresyon,uyku bozuklukları,tüp bebek,kısırlık,allerjik hastalıklar v.b) tedavilerinde çok başarılı ve yan etkisiz bir şekilde uygulanmaktadır.

   Bana gelince; sanırım siz web sitemde “DR.HAKAN ERTOK” bölümünü tıklamamışsınız.O bölümde ayrıntılı öz geçmişim ve akademik çalışmalarım yer almaktadır.Ben akupunktur uzmanı bir tıp doktoruyum.İstanbul Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi “Akupunktur Uygulama,Araştırma,Eğitim Birimi”nde hocalık yapmaktayım,akupunktur dersleri vermekteyim.Ayrıca, ülkemizde ilk kez akupunktur dalında uzaktan online olarak (internet ortamında), akupunktur uzmanlarına yönelik ileri düzey kulak akupunktur dersleri de vermekteyim.Ulusal ve Uluslararası birçok kongrelerde bilimsel sunumlarım ve geliştirmiş olduğum teorilerim mevcuttur.

   Bu sorularınız için teşekkür ediyorum.Bu soruları sormakla, tamamen yanlış olan bilgilerinizi düzeltme imkanı bulmuş oldunuz,keşke herkes sizin gibi davransa…Bu nedenle sizi kutluyorum.Web sitemi çok daha ayrıntılı incelemenizi de istirham ediyorum.Her zaman bana soru sorabilirsiniz.İlginize teşekkür eder,saygılar sunarım

 • hakan bey bana yardımcı olmanızı diliyorum ben bir obizite hastasıyım birtürlü kilo veremiyorum maddi durumumda çok zayıf neyapacağımı bilmiyorum ,beni bibilgilendirirseniz memnun olur saygılarımla

  • Bediha hanım,akupunktur ile sağlıklı kilo verebilirsiniz.Kilo vermek bir süreçtir,bu nedenle son derece sabırlı olmanız gerekir.Her tedavinin olduğu gibi,akupunktur tedavisinin de bir maliyeti söz konusudur.İnşaallah Allah yardımcınız olur.Üzülmeyin lütfen…Saygılarımla!

   • hocam bundan 5yıl önce akapunku yaptırdım ,tam 20kilo verdim ama malesef maddi durumumdan dolayı yarım bırakmak zorunda kaldım.ve yarım bıraktığım içinde verdiğimin 2 katını tekrar aldım,doktoruma çok ısrar etmeme rağmen birkaç seyansı ücretsiz yapmadıiçok ama çok üzülüyorum,insan bukadarda ticaretci olmamalı,bana biraz yardımcı olsaydı bende şuan obezite hastası olmazdım ve 150 kilo olmazdım

    • Eğer bir sosyal güvenceniz varsa,endokrinoloji uzmanının bulunduğu bir hastaneye başvurabilirsiniz.Hem para ödememiş olursunuz hem de bu kadar yüksek değerdeki kilolarınızın altında yatan herhangi bir metabolik yada hormonal bir hastalık var mı araştırmış olursunuz.Saygılarımla!..

     • çok tşk ederim hocam ,son bir sorum olacak hocam,gaziantebde bildiğiniz ve tanıdığınız ve bu konuda uzman bir doktor önerebilirmisiniz ,allah razı olsun mesajımı yanıtsız bırakmadığınız için

     • Rica ederim,ben de ilginize teşekkür ediyorum.Ne yazık ki,Gaziantep’te bildiğim uzman bir meslektaşım yok.İnternetten araştırmanız ve bulduğunuzda da yüzyüze görüşmeniz çok uygun olacaktır.Saygılarımla!..

 • HAKAN BEY TV PROĞRAMLARINDAN İZLİYORUM İĞNE İLE UYARDIKTAN SONRA KULAĞA ETKİNİN SÜREKLİ OLMASI İÇİN ÇİNDEN GELEN MANYETİK ETKİ GÖSTEREN TOHUM YAPIŞTIRIYORLAR YİNE TV DE İZLEDİM BAŞKA AKUPUNTUR UZMANLARI KALICI İĞNE VE TOHUMA KARŞI ÇIKIYOR AKUPUNTUR MUAYENESİNDE 15 DAKKALIK İĞNE UYARIMI YETERLİMİDİR İĞNE ÇIKARILDIKTAN SONRA UYARININ SÜREKLİ OLMASI İÇİN KULAĞA MANYATİK TOHUM VEYA BAŞKA BİŞEY TAKMAK GEREKMEZMİ BUNU ÖĞRENMEK İSTİYORUM BİRDE SİZE GELMEK İSTEDİM ADRESİNİZ BAYRAKLI UZAK KALIYOR BİZE İLERİ ZAMANLARDA ALSANCAK TA AKUPUNTUR OFİSİ AÇMAYI DÜŞÜNÜYORMUSUNUZ İZMİR DEKİ HEMEN HEMEN AKUPUNTUR UZMANLARI ALSANCAK TA HİZMET VERİYOR

  • Süreyya hanım,kulak akupunktur noktaları kuralına uygun olarak bulunup,iğnelendiğinde 20 dakika kadar kulakta bırakılır ve sonra çıkarılır.Bu şekilde yapılan seans uygulamaları ile de,vücudda kalıcı klinik etkiler oluşturulur.Bu nedenle; iğnelerin çıkarılmasından sonra; tohum,manyetik bilye gibi (ki;bu uygulamaların kulak akupunktur uygulamasında kesinlikle bilimsel bir değerleri yoktur)garip şeylerin kulak kepçesine yapıştırılmaları bilimsel olmadığı gibi,anlamsız ve gereksizdir.Doğrusunu öğrenmek amaçlı bu güzel soruları sormanız gerçekten çok sevindirici ve sizi kutluyorum.Kliniğimiz Bayraklı’dadır.Alsancak semti size uzak gelebilir ancak; Muğla ve Denizli gibi uzak İllerimizden (İzmir’e ikibuçuk saatlik yoldur)gelen çok sayıda hastalarımız mevcuttur.Karar ve takdir sizindir.Saygılarımla!..

 • Merhaba Dr.Hakan Bey
  ben lise öğrencisiyim daha yolun başı yani akapunktur tedavi yöntemine küçük yaştan beri ilgim var. ileride bu konuda uzman olmak istiyorum ama hangi yollardan geçmeli nerde tam olarak nasıl bi eğitim almalıyım bilmiyorum bana bu konuda yardımcı olur bilgi verirseniz çok sevinirim.bilgileneyimki bende ona göre yapacaklarımı hedefleyeyim.

  • Merhaba Meliha Hanım.Öncelikle tıp fakültesini bitirip, tıp doktoru ünvanını almanız gerekir.Daha sonra da; Yeditepe Üniv.Tıp Fakültesi yada Gazi üniv.Tıp Fakültesi bünyesinde bulunan “Akupunktur Uygulama,Araştırma,Eğitim Birimi”nde uzmanlık eğitiminizi tamamlayarak tüm sınavlardan başarılı olmanız gerekir.Bu nedenle öncelikli hedefiniz kesinlikle bir tıp fakültesini kazanmak olmalı;yani önce tıp doktoru olmalısınız.

 • Hocam iyi günler Gaziantep’ten yazıyorum annem için sizden bilgi almak istiyorum.Anneme fibromiyalji teşhisi kondu hekimler tarafından, yalnız ağrıları gittikçe artıyor ayrıca dört yıl önce bel fıtığı ameliyatı geçirdi.Akupunktur tedavisinin herhangi bir yan etkisi olurmu?Bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim veya bana yardımcı olabilirmisiniz?İyi çalışmalar dileğiyle mailinizi bekliyorum.

  • İyi günler Gülay Hanım.Fibromiyaljinin en etkili ve yan etkisiz tedavisi akupunkturdur.Doğru ve bilimsel bir şekilde uygulandığı sürece,akupunkturun annenize kesinlikle yan etkisi olmaz.Kliniğimiz İzmir’de olduğu için ne yazık ki size ancak bilgilendirme yolu ile yardımcı olabiliyorum.Çünkü akupunkturun haftada 2 kez 10-15 seans olacak şekilde uygulanması gerekir.Sabır ve kararlılık gerektiren bir tedavidir.İlginize teşekkür eder,annenize geçmiş olsun dileklerimi iletirim.Saygılarımla!
   Klinik Tel: 0-232-4359890 Bayraklı/İZMİR

 • hakan bey eskişehirde sizin gibi uzman bi doktor tavsiyeniz var mı? kilolarımdan kurtulmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 • Merhaba Dr.Hakan Bey,
  Sizi Özge ile Yeni Hayat programında izledim. L112’den bahsettiniz. Kolesterolum biraz yüksek ve eğer düşüremezsem istemediğim halde doktorum statin almam gerekebilir diyor. L112’yle düşürebilirmiyim…yan etkisi var mı ve kullanma süreci nedir? Çok teşekkür ederim.

  • Merhaba Feyza hanım.L-112 yöntemi doğrudan kolesterolünüzü düşürmez ancak,yediğiniz besinlerde bulunan zararlı yağların emilimini engelleyerek,kolesterolünüzün daha da yükselmesini önler.Mevcut tedavinize yardımcı olur.Ben de ilginize çok teşekkür ederim.

  • Gülhan hanım,aslında web sitemde tüm iletişim bilgilerim var ama ben yine de size yazayım:

   AKU-TED AKUPUNKTUR KLİNİĞİ
   DR.HAKAN ERTOK
   Mansuroğlu mah.288/6 sok.No:1 Çolakoğlu Plaza K:5 D:20 Bayraklı/İZMİR
   Klinik Tel: 0-232-4359890
   Cep Tel : 0-505-6501561

 • yıllardır süren uyku bozukluğum var,Annemde aynı durumda.Uyku polikıliğinde yattım biyolojik saatim bozukmuş.Vücut huy haline getirmiş.Akapunturla sonuç alabilirmiyim.Kesinlikle düzene girermi veya önerebileceğiniz başka yöntem varmı?

  • Ülkü hanım,tüm uyku bozukluklarında akupunktur tedavisi oldukça etkilidir ve çoğu vakada köklü bir tedavi imkanı sağlamaktadır.Tıbbın hiçbir branşında ne yazık ki,yüzde yüz kesin sözü söylenemez.Ancak,akupunktur diğer tedavilere göre çok yüksek olasılıkla uyku bozukluklarını tedavi etmektedir.Uyku bozukluklarının başka da bir tedavisi yoktur.Randevu alarak kliniğimize gelirseniz tedaviniz için elimden gelen tüm çabayı gösteririm.İlginize ve teveccühünüze çok teşekkür ederim.Saygılarımla!..Klinik Tel: 0-232-4359890 Bayraklı/İZMİR

 • Merhaba Hocam, ben 23 yıllık insülüne bağımlı (4 defa) Tip 1 diyabet hastasıyım. Genelde insülünlerimi karından yaptığım için karın bölgesi normalden daha şişman. Televizyonda L-112 ile ilgili açıklamalarınızı dinledim. Acaba bana ne gibi zararları ve faydaları olur. Kullanmamda bir sakınca olur mu? (Boy;1.60 cm Kilo 60 kg.)

  • Merhaba Birgül hanım.Bu yöntemi gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz.Zaten özellikle Tip-1 ve Tip-2 de dahil olmak üzere diyabet vakalarında da klinik bilimsel araştırmalar yapılmış ve hiçbir yan etkisinin olmadığı kanıtlanmıştır.Size zararı olmaz,aksine faydası olur.

 • 1 nisan salı günü star tv deki programınızı izledim L 12 die bir ilaç ismi verdiniz diye hatırlıyorum eczaneye sordum bilemediler benmi yanlış anladım ilacın adını acaba lütfen ilacın adını söylermisiniz teşekkür ederim

  • Star TV’de canlı yayında sözünü ettiğim bir ilaç değildir.Kilo tedavisinde tıbbın yeni geliştirilmiş bir yöntemidir.Siz yanlış anlamışsınız.Ben sadece tıbbi bir yöntemden bahsedip deneyini yapmaya çalıştım.İnternetten L112 şeklinde yazarak takip etmeniz uygun olur.Saygılarımla!..

 • ben 60 yaşında 10 kilo fazlası olan bayanım televizyonda L112 diye bir destekten bahsettiniz ecza depolarında bulamadım nasıl temin edebilirim yardımcı olursanız sevinirim

  • Güler hanım,ben araştırmacı bir hekim olarak ülkemiz için yeni olan tıbbi bir yöntemden söz ettim.Bu yöntemden,nerede ne şekilde yararlanabileceğiniz konusunu bilmiyorum.Siz internetten L112 şeklinde yazarak takibiniz yapınız.İlginize teşekkür ederim.

 • http://www.bitkiselyorum.com/formoline-l112-kullanici-yorumlari/

  Merhaba Doktor bey, bende sizi ve araştırmanızın ürünü deneyinizi Tv’de seyretmiş ve dikkatle dinlemiş biriyim. Akabinde L112 araştırması yaptım ve üstteki linki buldum ancak bilgi içeriğinde “kabız ve sindirim sorunu yaşayanların kesinlikle kullanmamasını gerekmektedir” yazmakta. Oysa siz, L112’nin bilhassa kabız/sindirim sorunları yaşayanlarda çok etkili ve faydalı olacağını söylemiştiniz. Benimde dikkatime gark olan nokta bu idi. Şimdi doğru olan nedir? İçeriği L112 olan ancak bahsettiğim sıkıntıyı yaşayanlarında güvenle kullanabileceği ve hatta kullanırken mevcut sıkıntıdan kurtulabileceği bir isim var mıdır? Vereceğiniz yanıt benim için çok önemlidir. Zira kronik kabızlık yaşadığım için 10 kilo fazlam var ve sürekli şiş gezmekteyim. İlginiz için teşekkür ederim.

  • Merhaba Ecem Hanım.Öncelikle ilginize bu güzel sorunuza teşekkür ederim.Ben TV’de bu yeni yöntemi anlatırken,kabızlığı olanlarda çok etkili olacaktır demedim,sanırım yanlış anlaşılma olmuş.Bu yöntemi uygularken barsaklarında biraz kabızlık sorunu olanlarda,barsaklarda oluşturacağı kitle etkisi nedeniyle kabızlığını rahatlacağını söyledim.Benim kasteddiğim kabızlık,günlük yaşamda zaman zaman herkesin maruz kalabileceği hastalık düzeyinde olmayan kabızlık olup; sizin gibi kronik kabızlık sorununu hastalık düzeyinde yaşayan hastalar için geçerli değildir.Çünkü sizin kabızlığınız konstipasyın adını verdiğimiz bir kalın barsak hastalığıdır ve tıbbi olarak tedavi edilmesi gerekir.Zaten öncelikle kabızlığınızı tıbben tedavi ettirmeden kesinlikle kilo veremezsiniz.Ayrıca,kilo tedavisi konusunda tıbbın hiçbir uygulaması mucizevi değildir.Kilo tedavisi çok yönlü olması gereken bir klinik tablodur.Hastalık düzeyinde kronik kabızlığınızın olması nedeniyle kesinlikle bu yöntemi uygulamamalısınız.Doğrusu budur.Umarım,bu açıklamalarımla yanlış anlaşılmayı düzeltmiş olurum.Saygılarımla!..

 • Hakan Bey merhaba,

  Öncelikle samimiyetiniz, sabriniz ve insanlarla olan iletisiminizdeki ornek kisiliginiz icin sizi tebrik ediyorum.. Benim sorum şu; Ben günde 1 paket sigara icen bir bayanim. Bu durumun en enteresan yani nikotin ihtiyaci hissetmedigim anlarda bile sigara iciyor olmam.. Bir kaç kez birakmayi denedim fakat bu çabam maalesef kendimi kandirmaktan öteye gidemedi. Dolayisi ile her birakma denemem 24 saatten uzun suremiyor. Ustelik o 24 saat icinde bile cok stresli, uzgun hatta ve hatta ilginc gelecektir belki ama kendimi cok yalniz ve ofkeli hissediyorum. Buna ilaveten sigarayi birakinca bombos kalacakmisim, caydan-kahveden, yani sigara ile birlikte tukettigim her seyden aldigim keyifi kaybedecekmisim hissi tasiyorum. Kusura bakmayin, aliskanligimin boyutu hakkinda sizi net olarak bilgilendirmek icin hissettigim her duyguyu yazmak istedim.. Akapunktur tedavisi benim icin uygun mudur? Uygun ise ortalama kac seans sonunda bu kotu aliskanligimdan ve sigara icme ihtiyaci hissetmedigim halde bana sigara icirten bu hislerimden kurtulabilirim?..
  Simdiden tesekkur ediyor, yasaminizda huzur ve mutluluk diliyorum..
  Saygi ve selamlarimla
  Çiçek

  • Sayın Çiçek Hanım,beni duygulandıran teveccüh dolu nazik övgülerinize öncelikle çok teşekkür ederim.Umarım sizlere layık olabiliyorumdur…Eğer,sigarayı bırakma konusunda kararlı iseniz,tek bir seanslık akupunktur tedavisi ile sigarayı rahatlıkla bırakabilirsiniz.Bu konuda akupunktur tedavisinin tiksindirici ve unutturucu klinik etkileri olmaktadır.Akupunktur sizin için son derece uygun olup;kliniğimizden randevu alarak ön görüşmeye gelmeniz çok uygun olacaktır.Ben de ilginize teşekkür ediyor ve sizlere çok mutlu ve sağlıklı bir yaşam diliyorum.Sevgi ve Saygılarımla
   Klinik Tel:0-232-4359890 Bayraklı/İZMİR

 • Hakan Bey merhaba
  sızı tv sıtelerden sureklı takıp edıyorum..Benım sorunum fazla fazla hamılelıkte ve emzırme surecınde aldıgım kılolarım..Suanda 4 aylık kızım var ve hala emzırıyorm..kılo vercegım yere kılo alıyorum..Bu durum benı cok uzuyor..hıcbır kıyafetlerım olmuyo..akapuntur tedavısıne baslamak ıstıyorum ama bu konuda nasıl bır yol cızıcem bılemıyorum..Sızce ne zaman baslamalıyım..Akapuntur tedavısı sutumu etkıler mı?

  • Merhaba Merve Hanım.Beni yakinen takip ettiğiniz için çok teşekkür ederim.Halihazırda emzirme döneminde olduğunuz için,bebeğinizin size her yönüyle ihtiyacı olduğundan dolayı akupunktur ile kilo tedavisini şimdilik ertlemeniz uygun olacaktır.
   Akupunktur tedavisi,gerek hamilelikte gerekse süt verme döneminde güvenle uygulanan bir tedavidir ve ne size ne de bebeğinize asla bir yan etkisi olmaz.Tam tersine sütü olumlu etkiler,süt salgısını arttırır.Ancak,siz emzirme döneminde olduğunuz için kilo verme süreci sizin için uygun olmaz.Bebeğiniz 1 yaşına girinceye kadar bu olayı ertelemeniz çok yerinde olur.En içten saygılarımla!

 • merhaba dr hakanbey daha önce diyet yapıp kilo verdim .Fakat verdim kiloyu fazlasıyla tekraraldım neyapmam gerkiyor .Teşekür edrim.

  • Merhaba Kübra hanım,kan tahlilleri yaptırmadan gelişi güzel diyet yapmak insülin direncine yol açar.Öncelikle,kilonuza sebep olan herhangi bir hormonal yada metabolik hastalığınız var mı yok mu,kan tahlili yaptırmanız gerekir.Bunun için de bir endokrinoloji uzmanına başvurmanız gerekir.Eğer,yapılan tetkiklerde bir hastalık yada insülin direnci söz konusu değilse,o zaman tecrübeli bir akupunktur uzmanı hekimin tedavisine girebilirsiniz.Halihazırda diyet yapıyorsanız hemen son verin.

 • HAKAN BEY MRB BEN 2 KARDEŞİZ 1 KIZ KARDEŞİM VAR BİR DE BEN KIZ KARDEŞİM 13 YAŞINDAN İTİBAREN KİLOLU SÜREKLİ BENDE 19 YAŞINA KADAR HEP ZAYIF KALDIM 20 DEN SONRA YAŞIM ŞU AN 38 HEP KİLOLU GEÇİRDİM HAYATIMI İÇ HASTALIKLARI UZMANINA GİTTİM TROİD KAN TESTİ YAPTIRDI GUATRN İYİ DEDİ DİYETİSYENE YÖNLENDİRDİ BEN İNANMIYORUM TEK TİP KAN TESTİNE BENİM GENETİKSEL ŞİŞMANLIK OLARAK KABUL EDİYORUM SİZ GENETİKSEL DE OLSA AKUPUNTUR TEDAVİSİ İLE KİLO TEDAVİ EDİYORMUSUNUZ SİZE GELSEM 1.70CM 120 KİLOYUM KAÇ YIL DEVAM ETMEM GEREKİR AKUPUNTUR KİLO TEDAVİSİNE GENETİKSEL ŞİŞMANLIK TA HORMONLARA AKUPUNTUR İLE MÜDAHELE EDİLİRMİ SAYGILAR

  • Merhaba Özben hanım,şişmanlık hastalığı akupunktur tedavisinin tedavi kapsamına girdiği için,tıbben kilo tedavisi gereken vakaları tabii ki tedavi ediyorum.Akupunktur hormon sistemlerine de etkili olan ve hücresel düzeyde etkisini gösteren bir tedavi olduğu için,genetik kökenli şişmanlıklarda da etkili olabilmektedir.Ancak,hangi tür şişmanlık olursa olsun,özellikle hergün mutlaka 1 saatlik tempolu yürüyüşlerin yapılması,kahvaltıdan taviz verilmemesi,öğün atlanmaması ve günde ortalam 2-3 litre (en az 8-10 bardak)su içilmesi gerekir.Bunlar yapılmadan,tıbbın hangi tedavisi olursa olsun kilo verilemez.İlginize teşekkür ederim.Saygılarımla!

 • Selam Hakan by.sizinle gorusebilmek henuz nasip olmadi.isyerinden izin almak biraz zor uygun zamani ayarladigim an oraayim bir soru olacak.kendimi son2/3aydir halsiz yorgun hissediyorum .birkac kez isyerinde bayildim bilincim yerindeydi ancak cevap veremiyoru acaba depresyonami.girdim bu konuda goruslerinize guveniyorum.size hayirli gunler diliyorum saygilar

  • Selam Gülşen Hanım.Sizi klinik olarak incelemediğim için çok net bir tanı koymam çok zor ama,yaşadığınız durumlar depresyon ile de ilişkili olabilir.Anksiyete (kaygı) bozukluğu yada anemi adını verdiğimiz kansızlık tablosu da olabilir.Eğer bir depresyon yada anksiyete bozukluğu sözkonusu ise,akupunktur ile gayet iyi bir şekilde ilaçsız ve yan etkisiz olarak tedavi olabilirsiniz.Siz en iyisi bir fırsatını bulup randevu alarak gelin,sizi kliniğimizde ağırlamaktan ve sizinle tanışmaktan şeref duyarıım.İlginize ve nazik teveccühünüze çok teşekkür ederim.Saygılarımla!..

 • Önecelikle sağlıklı mutlu huzurlu bir yaşam diler. Hayatta başarılar dilerim. benim sorunum 2009 yılında bir kaza geçirdim geçirmiş oldugum kaza sonuçu sag kolumu kulanamıyorum yıllardır dr’lara gidiyorum ama bir sonuç alamıyorum çoğunlukla sinirlerde kopma var bir çare bulunamıyor omur ilikte olduğu için.Akapuntur tedavisi varmı. Bir sonuç alabilirmiyim. Teşekkürler beni dinlediğiniz için ve saygılarımı sunar hayatta başarılar dilerim.

  • Bu güzel temenni ve dileklerinize çok teşekkür ederim,çok naziksiniz.Ben de aynısını sizin için diliyorum.Eğer kaza sonrası sinirlerinizde kopma varsa akupunktur tedavisinin bir faydası olmaz ne yazık ki.Çünkü akupunkturun klinik olarak etkili olabilmesi için,sinirlerin anatomik bütünlüğünün bozulmamış olması gerekir.İlginize teşekkür eder,acil şifalar dilerim.Saygılarımla!..

 • Gunaydin hakan by.gununuz aydin olsun.nasipse haftaya nihayet sizinle. tanisma serefine ulasacagim sorum olacak benim gelmeden once bazi tahlil.tetkikler yapmama gerek var mi ayrica bugun antidepresan icmeye basladim sorun yaratir mi.ve TSH sonucum normal degerin cok altindda cikti onun icinde ilac kullaniyorum ne tavsiye edersiniz gelene kadar devam edeyim mi ilaclara saygilar hayirli gunler

  • İyi günler Gülşen Hanım.Ben de sizinle tanışmaktan çok onur duyacağım inanın.Şimdilik herhangi bir tahlil ve tetkik yaptırmanıza gerek yok.Hiç antidepresan içmeyin lütfen.Hemen ilacı bırakın.TSH için verilen ilacı size önerildiği dozuyla kullanmaya devam edin,çünkü tiroid bezinin normal işlevini sürdürmesi gerekir.Bu mesajımı okuduğunuz andan itibaren kesinlikle hiç antidepresan kullanmadan bize gelin.Sizi bekliyoruz.İnşaallah elimden gelen tüm çabayı göstererek,her hastamda olduğu gibi,size de layık olmaya çalışacağım.Size de hayırlı günler diliyorum.Görüşmek üzere. 🙂

 • merhaba hakan bey ben 8 yıldır panik atak,anksiyete ve depresyon tedavisi görüyorum 7 ay kadar E.Ü.H psikiyatri kliniğinde yattım bu sekiz yılda tabiki biraz rahatlama yaşadım fakat büyük ölçüde rahatsızlığım devam ediyor akapuntur tedavisinden bir sonuç alabilirmiyim bana yardımcı olursanız çok sevinirim

  • Merhaba Filiz Hanım.Panik atak,depresyon ve anksiyete bozukluğunda akupunktur ilaçsız ve yan etkisiz bir tedavi imkanı sağlar.Vücudun kendi ilaç sistemi üzerinden etkili olan akupunktur,çoğunlukla kalıcı bir etki gösterir.Akupunktur tedavisinden sonuç alma ihtimaliniz yüksek olup;size yardıma her zaman hazırım.Kliniğimden randevu alarak gelmeniz bizleri onurlandıracaktır.
   İlginize teşekkür ederim.Saygılarımla!…Klinik Tel: 0-232-4359890 Bayraklı/İZMİR

 • Merhaba, 2006 yılında akupunktur ıle 13 kılo verdım. Ancak 2014 yılına kadar kılomı koruyabıldım.bu yıl troıd hastası oldum. Haşimato troidi. 4 kılo aldım ve ne yapsam veremedım. İlaç kullanıyorum 50 mg trııd hapı. Ancak henuz metabolizmamı etkilemedi. Bazal metobolizma hızım 1350. Hergun 45 dk yürümeme rağmen gr veremedım. Akupunktur ile tedavi mümkünmü. Tekrar kilo verebilirmiyim. Yönlendirmenizi rica ederim.

  • Sayın Arzu Hanım,gerek hastalarımdaki yoğunluğum gerekse ulusal kanallarda canlı yayınlara konuk olarak davet edilmem nedeniyle sorunuza cevap vermekte geciktim.Elimde olmayan bu gecikmeden dolayı lütfen kusuruma bakmayın.Haşimato tiroditi hipotiroidizme (yani metabolizma üzerine çok olumlu etkileri olan tiroid hormonlarının gerektiği kadar yapılamamasına) neden olduğu için,metabolizma çok yavaşlar ve kilo vermek çok zorlaşır.Akupunktur ile Haşimato tiroiditinin tedavisi mümkün olup;öncelikle haşimato tiroiditinin tedavisi gerekir.Zaten bu tedavi ile,özellikle metabolizmanın sağlıklı çalışması için gerekli olan tiroid hormonlarının sentezi düzelecek ve kilo vermeye başlayacaksınız.Haşimato tiroiditinin tedavisinde klinik ve akademik tecrübeye sahip bir akupunktur uzmanına başvurmanız çok uygun olacaktır.Göstermiş olduğunuz ilgiye ve teveccühe teşekkür ederim. Saygılarımla

 • İyi günler dr.bey.Annemin el parmaklarinda osteoartrit var.gunluk hayatini kisitladi bu durum.parmaklarinda surekli agri var.geceleri agridan uyuyamiyor.agri siddetli oldugunda parmaklarini biryere degdiremiyor bile.cerrahpasada prof.muayene etti en son.tedavisi yok diyip rahatlatici ilaclar verdi ancak faydasini goremedik.internetten arastirdim cok.akupunkturu ve sizi buldum.oncelikle halkla iç içe oluşunuzdan,yardimsever ruhunuzdan,bilgisini paylaşan bir insan oluşunuzdan ve mesleginizi en iyi sekilde yapmak icin gosterdiginiz cabadan dolayi(ilim çin’de de olsa gidiniz!)sizi tebrik ediyorum.akupunktur anneme iyi gelir mi?agrilarini tamamen gecirme ihtimali var mi?nöral terapi uygulanirsa faydasi olur mu?ya da faydali baska bir yontem var mi?annem adanada yasiyor.bircok dr.var adanada akupunktur uygulayan.dr.adi verirseniz kendimizi guvende hissederiz.ancak en azindan neye dikkat etmeliyiz?ilk seferde dogru dr.bulmak istiyoruz.annemin durumuna cok uzuluyoruz yalniz yasiyor yardimcisi da yok bir an once cozum bulmak istiyoruz.simdiden cok tesekkur ederim.

  • Sayın Feriha hanım,şahsım için yazmış olduğunuz teveccüh dolu nazik sözlerinize çok teşekkür ediyorum.Benim hastam olun yada olmayın,hepiniz benim için çok değerlisiniz.Ben sadece,sizlere layık olabilmenin çabası içindeyim.Çünkü sizler güleryüzlü,donanımlı ve kaliteli sağlık hizmetlerine layık kişilersiniz.Annenizin akupunktur tedavisi açısından klinik olarak incelenip değerlendirilmesi gerekir.Eğer,mevcut kliniği elverişli ise,tabii ki akupunktur tedavisinden oldukça fayda görür.Annenizi klinik ve laboratuar yönünden muayene edip incelemeden yorum yapmam çok bilimsel olmaz.Telefonda size izah ettiğim bilimsel kriterlere uygun bir akupunktur uzmanı bulduğunuz zaman o meslektaşımıza gönül rahatlığıyla başvurabilirsiniz.Nazik ilginize tekrar teşekkür eder,annenize ve size en içten saygılarımı sunarım

 • selam hakan bey sosyal anksiyete bozukluğundan dolayı daha önce bir kaç defa depresyon geçirdim sıkıntılarım ve kaygıların hala devam ediyor.Rahatsızlığım kronikleşmiş olabilir sıkıntılar kaygılar hiç geçmiyor ilaç alınca rahatlıyorum etkisi geçin yine sıkıntılar başlıyor buna bağlı olarak uykusuzluk sorunum da var.Akapuntur tedavisiyle bu rahatsızlıkdan kurtulabilirmiyim? tedavi süresi ne kadar olur? ben elazığda yaşıyorum

 • merhaba dotor bey ben 1.5senedir depresyon tedavisi gördüm ve halada görüyorum kullandığım o kadar çok ilaç değiştirdimki 15 kilo aldım ilaç kullanmama rağmen hala rahat değilim çocuklarımla ilgilenemiyorum panik ataklar geçiriyorum acaba akupunktur tedavisi bana iyi gelirmi lütfen bana yardımcı olun

  • Merhaba Serap Hanım.Akupunkturun en iyi tedavi ettiği hastalıkların başında depresyon ve panik atak gelir.Akupunktur,bu hastalıkları ilaçsız ve yan etkisiz bir şekilde tedavi eder.Eğer İzmir yada civarında ikamet ediyorsanız,kliniğimden randevu alarak gelmeniz bizleri onurlandıracaktır.Size yardıma hazırım.Geçmiş olsun dileklerimle saygılar sunarım. Klinik Tel:0-232-4359890 Bayraklı/İZMİR

 • İyi calışmalar Hocam eşim 29 yaşında 12 yıldır migren rahatsızlıgı var.İlac tedavisinin hicbir faydası yok..Migren atakları 2 günde bir oluyorken şuan devamlı oluyor. Akupuntur tedavisinin faydası olurmu ltf bilgi verebilirseniz cok sevinirim Sökede yaşıyoruz..

  • Teşekkür ederim sağolun Bülent Bey.Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Migrenin en etkili ve çoğunlukla kalıcı tedavisi akupunktur tedavisidir.Daha önce yıllarca Söke’de kliniğimde hizmet verirken çok sayıda migrenli hastamızın şifalarına vesile olduk.Halihazırda da Söke’den migrenli hastalarımız gelmekte.Bizimle en kısa sürede iletişime geçerseniz,size randevu veririz ve bir an önce tedaviye başlamış oluruz.Akupunktur,ilaçsız ve yan etkisiz bir tedavi seçeneği sunması nedeniyle,özellikle de migren vakalarındaki başarısı nedeniyle kesinlikle denenmesi gereken çok önemli bir tedavidir.Saygılarımla.Randevu için Klinik Tel:0-232-4359890 Bayraklı/İZMİR

 • Hakan Bey Merhaba
  Ankara’da yaşıyorum. kilo vermek maksatlı akupunkturu denemek istedim. ancak ilk seans sonrası kullaklarım allerji yaptı.İnternette araştırma yaparken sizin sitenizi farkeettim. kulakta iğne ile gezmenin çok eskilerde kaldığından bahsediyordunuz. sizden ricam yirmi dakika sonra çıkarılan bu yöntemi ankara’ da uygulayan varmı. bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz? işleriniz kolay gelsin teşekkür ederim

  • Merhaba Zöhre hanım.Ankara’da kulak akupunkturunu bizim ekolde uygulayan var mı yok mu bilmiyorum.Bu açıdan size ne yazıkki yardımcı olamıyorum.İlginize teşekkür ederim.Saygılarımla

 • Merhaba Hakan hocam, 22 Ağustos Cuma günü Show TV’de, midedeki yağların vücuda geçmesini önleyen bir formülü uygulamalı olarak anlatmıştınız. Ben onun sonunu yetişebildim. Bu konuda ne yapmamız gerekiyor, tekrar anlatırsanız çok memnun oluruz efendim. Yanlış anlamadıysam yutmamız gereken neydi, kapsülmüydü, yoksa başka bir şeymiydi? Şimdiden çok teşekkürler, saygılar.

  • Merhaba Taner Bey.ShowTV’de anlattığım yöntem L112 adı verilen zayıflama yöntemidir.Bu yöntem lablet formatında uygulanmaktadır,ancak kesinlikle bir ilaç değildir.Vücuda dağılıp dokular ve hücreler düzeyinde hiçbir etki oluşturmaz ve bu nedenle hiçbir yan etkisi de yoktur.Yemek yemeye başlarken yutulması gerekir.Mide ortamında gıdaların içindeki zararlı yağlarla hemen etkileşerek tüm yağ moleküllerini çok güçlü bir şekilde bağlayarak hem erkenden tokluk hissi oluşturmakta hem de yağların ince barsaklardan emilimini önlemekte.Böylece dışkılama yolu ile yağlar vücuddan atılmakta.Yapmış olduğum deneyde,L112 etken maddesinin midede gıdaların içindeki yağlarla nasıl etkileşime geçip onları güçlü bir şekilde bağladığını ve jelleştiğini gösterdim.İlginize teşekkür ederim.Saygılarımla

 • Merhaba Dr bey ben daha yeni doğum yaptım henüz 15 günoldu hamileliğim sırasında23 kilo aldım ve şimdi kurtulmak istiyorum akapunktur yaptırabilirmiyim bi sakıncası varmı ?

  • Özge Hanım siz daha henüz yeni doğum yapmış ve emzirme döneminde olan bir annesiniz.Bebeğinizin sizin aldığınız gıdalara ve dolayısıyle sütünüze çok ihtiyacı var.Kilo tedavisini ancak emzirme dönemi geçtikten sonra (yaklaşık en az 1 yıl sonra) düşünmeniz gerekir.Akupunktur tedavisi ne gebelikte ne de emzirme döneminde zararı ve sakıncası olmayan bir tedavidir.Siz zayıflama değil,bebeğim nasıl güzel beslenebilir,sütümü nasıl çok daha besleyici hale getirebilirim diye düşünmeli ve çaba harcamalısınız.

 • Merhabalar,26 yaşında 10 yıldır migren hastası olan biriyim.Akupunktur tedavi yöntemini araştırırken Hakan Bey’i ve kliniğinide araştırmadan geçmedim ve iyiki görmüş iyiki tanımış ve iyiki hastası olmuşum.Tedavi için kararsız kalanlara tavsiye ederim ki;ağrılarınızı artık hayatınızdan kaldırıyorsunuz.11.seansımı tamamladım 4 seansım kaldı ve klinikten ayrılacağım için şimdiden üzülüyorum.Çünkü Hakan Bey ve sevgili eşi Dilek Hanım’ın sonsuz ilgi ve alakası fazlasıyla memnun edici.Aynı zamanda bir psikoloğa gidiyormuşsunuz gibi bir ilgi,alaka ve konfor sunuyorlar.Hastalarına müşteriymiş gibi değil de,hastasıve hatta eşini tedavi ediyormuş gibi hassas davranıp ilgili ve alakalı olduğu için sonsuz teşekkürler…Umarım böyle başarılı bir doktorun ömrü yettiğince daha fazla hastaya faydası dokunur.Sağlıklı,mutlu boool hastalı bir yaşam dilerim…

  • Burçin Hanım,size layık olabildiysek ne mutlu bize!..Teveccühünüze çok teşekkür ederiz,çok naziksiniz.Biz de iyi ki sizi tanımışız.En içten sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

 • Hakan Bey’in son teknolojı akapunktur tedavisindeki olumu sonuuçları bir arkadaşım aracılığı ile duydum , kendisyle görüşmeye gittim çok fazla iştahım vardı sürekli yeme ihtiyacı duyuyordum 2 yıldır hesapsızca kilo almıştım bu yuzden ayrıca buna bağlı depresyon yaşıyordum her iki rahatszlık birbrini tetikliyordu Hakan Bey ve Eşinin ve ilgileri ne kadar olumlu pozitif insanlar olduklarını gördükten sonra kendilerine güvenmek çok güzeldi;) şimdi o kabus günlerim geride kaldı düzenli yemek alışkanlıgımı kazandım akapunktur sayesinde yapılan tedavi mucize gibi herkesin her türlü sorunu için bu çözümü öneriyorum…ben tedavimden çom memnunum henuz bitmedi ama şimdiden çok yol alıyorum bunu görebilmek çok güzel

  Buradan Hakan Bey’e ve Dilek Hanım’a
  Teşekkür Ediyorum 😉
  Sevgiler
  Esra

  • Esra Hanım,bu güzel teveccühleriniz için eşimle birlikte teşekkürlerimizi sunuyoruz.Size layık olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.En içten sevgilerimizle! 🙂 Dr.Hakan ERTOK-Dilek ERTOK

 • Hakan Bey merhaba.Annem Kezban Akdoğan sizin tarafınızdan trigeminal nevralji tedavisi uygulanmıştı.Tedavi. bittikten sonra 2 defa küçük ağrılar hissetti.Çok şükür o eski ağrı ve acılar yok.Hap kullanımı yok.Sizin ve eşiniz Dilek hanımın bizlere göstermiş olduğu ilgi ve alakaya sonsuz teşekkürler.
  Anne ve Babamında sizlere selamları var

  Sağlıkla mutlulukla biten bol tedaviler

  • Merhaba Ramazan Bey.Değerli annenizin iyi durumda olmasından dolayı çok mutlu olduk.Eşimle birlikte sizlere teşekkür ediyoruz.Sizler herşeyin en iyisine layıksınız.Sevgili annenize ve babanıza en içten sevgilerimizi ve hürmetlerimizi iletin lütfen.Çok sağlıklı ve mutlu günler diliyoruz.Sevgi ve Saygılarımızla

 • Merhaba hocam 2007 yılında uludağ üniversitesinde sol gözümde kayma var diye ameliyat oldum kayma tam anlamiyla geçmedi ilerleyen yılllarda sol göz kapagim asagiya düştü göz bana sinirlerin zedelenmiş olabilir dediler buda gozumum paralel ligini bozuyor görsel acidanda sıkıntı yaratiyor hocam tedavisi mümkünmü teseşkürler saygılar ellerinizden opüyorum

  • Merhaba Cemil Bey.Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Göz kapağınızın aşağıya düşme sebebinin klinik tanısı ile ilgili araştırma yapıldı mı?Eğer yapıldıysa tanısı nedir?Akupunktur tedavisinin size etkili olup olamayacağını söyleyebilmem için bunları bilmem gerekiyor.Bu nedenle,yine aynı sayfadan (DR.HAKAN ERTOK sayfasından) bana yazarak bilgi verin ki,size daha çok yardımcı olabileyim.Sevgi ve saygılarımla…

 • Merhabalar hocam ben gaziantep den yaziyorum kliniginiz yok burada sanirim stres ve bazi ilaclar dolayısıyla kilo aldim yardimci olursaniz cok sevinirim Antep de onerebileceginiz hekim varsa da bilgi alabilirim simdiden teşekkürler 🙂

  • Merhaba Selcan hanım.Kliniğimiz İzmir’de.Başka yerde bir şubemiz yok.Ne yazık ki,size önerebileceğim bir hekim yok.İnternetten araştırmanız uygun olur.Ben de ilginize teşekkür eder,saygılar sunarım

 • merhaba doktor bey.. ben 21 yasindayim benim 15 kilo fazlam var bi turlu kilo veremedim.. artik depresyona girdim en sonunda arkadaslarim akupunktura git dedi hic bi bilgim olmadan bugun gittigim bi dojtor bana 1 hafta kalici kulak akupunkturu yapti zar zor biriktirdgim parami bugun ona verdgime mi uzuleyim yoksa etkisiz bi uontem oldgunu yazdiginizdaki hayal kirikligima mi bilemedim.. lutfen bana yardim edin.. artik kendimden utaniyorum..

  • Merhaba Elvan hanım.Sizin öncelikle, bir endokrin uzmanı meslektaşımıza başvurarak,hormonal ve metabolik tahlillerinizi yaptırmanız gerekir.Çünkü,şişmanlamanıza sebep olan herhangi bir metabolik yada hormonal hastalığınız olabilir.Bu nedenle sizin için en uygun yol bu olacaktır.Ayrıca,kilolarınıza kesinlikle takıntı yapmayın.Takıntı yaparsanız,hiçbir tedavi size yararlı olmaz.İlginiz için teşekkür ederim.Saygılarımla…

 • Merhaba doktor bey, hamilelikte akupunktur uygulamaları yaptırılabilir mi? 34. Haftadayım ilk gebelik normal doğuma faydası oluyormuş Almanya ‘ da yapılıyormuş.Sizin fikriniz nedir? Muğla’da önerebileceğiniz bir uzman var mı? Teşekkür ederim

  • Merhaba Sevilay hanım.Hamilelikte akupunktur tedavisi uygulanabilir.Son derece güvenlirdir.Örneğin gebelik bulantı-kusmalarında ve gebelik aşermelerinde çok etkili olmaktadır.Yan etkisi olmayan bir tedavidir.Normal doğum için akupunktur uygulamak gereksizdir.Eğer,anne adayında uterus (rahim) kasılmalarında bir zayıflık ihtimali varsa, o zaman uygulanmalıdır.Muğla’da bildiğim ve önerebileceğim bir uzman yok ne yazık ki.Ben de teşekkür ederim.Bebeğinize sağlıkla kavuşmanız dileği ile…

 • Doktor bey merhabalar sizin başarılarınızı bilen bir Aydınlı hemşerinizim.Ben vertigo geçirdim . Direncsiz olduğum zamanlarda tekrarlıyor. Asıl sorunum çoğunlukla devam eden kulak çınlaması sorunum var .Bu konuda bana yardımcı olurmusunuz .teşekkürler

  • Nazik teveccühünüz için çok teşekkür ederim Sevilay hanım.Kulak çınlaması şikayetiniz hariç,vertigo (baş dönmesi) için akupunktur tedavisi çok uygulanabilir.Özellikle vertigoda,akupunktur ile çok başarılı klinik sonuçlar alınmaktadır.Her zaman yardıma hazır olduğumu memnuniyetle ifade etmek isterim.İlginize teşekkür ederim,saygılarımla…

 • Doktor Bey merhabalar, trigeminal nevralji hastasıyım.İki aydır ortaya çıktı.Tegretol kullanmaya başladım.Gittgim nörolog üç tane daha ilaç verdi.Trigeminal nevraljide akupunktur tedavisinin etkili olduğunu öğrendim.Akupunkturla kesin çözüm alınıyor mu?Başarı oranı ne kadar?Öğretmenim ve Nazilli’de oturuyorum.Bu nedenle zaman sorunum var.Tedavi ne kadar sürer?Hangi sıklıkla yapılır?Beni bigilendirirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhaba Zülfinaz Hanım.Trigeminal nevraljide akupunktur çok etkilidir.Yan etkisiz ve ilaçsız bir tedavi olan akupunktur,çoğunlukla kalıcı iyileşme sağlar.Özellikle de,sizin gibi hastalığı daha yeni başlamış olanlar için, akupunkturun hiç gecikilmeden uygulanması gerekir.Sitemde,trigeminal nevralji ile ilgili yazılarım var.”Makaleler” bölümünü tıklayarak bu yazılarıma ulaşabilirsiniz.Halihazırda kliniğimize trigeminal nevraljili çok sayıda vaka tedavi için gelmekte.Bu hastalık çok çabuk kronikleştiği için en az 20 seanslık bir tedavinin planlanması gerekiyor.Haftada 2 kez tedaviye alıyoruz.Her seans 30 dk.sürüyor.Randevu sistemiyle çalıştığımız için,eğer karar verecek olursanız kliniğimi arayarak asistanımdan randevu almanızı rica edeceğim.Daha ayrıntılı bilgi için bana tel.den de ulaşabilirsiniz.Kesinlikle umutsuz olmayın,bir an önce tedaviye başlarsak hastalığın kök salmasının önüne geçme şansımız yüksek olur.Ayrıca ilaç içmenize de gerek kalmaz.Çünkü,vücudumuzun içinde bu hastalığın üstesinden gelecek muhteşem ilaçlar bulunmaktadır.Akupunktur bu muhteşem ilaçları devreye sokarak,vücudun kendi kendine iyileştirmesine imkan tanır ve kesinlikle bir yan etki meydana gelmez.Geçmiş olsun dileklerimle saygılar sunarım.İlginize de çok teşekkür ederim. Cep Tel: 0 505 6501561 Klinik Tel: 0 232 4359890 Bayraklı/İZMİR

 • Merhaba Dr bey ben Balikesir merkezde yaşıyorum burada kiliniginiz varmı ayrıca göbeğe iğne takmadan zayiflaniyormu?

  • Balıkesir’de kliniğimiz yok,İzmir’deyiz.Sitemin “Makaleler” bölümünü tıklarsanız,zayıflamanın ne şekilde olacağı konusunda bilgi sahibi olmuş olursunuz.

 • Hakan bey mrb
  ben sizin daha onceden Kusadasindan tedavi alan danisanlarinizdanim. Bir arkadasim adina sormak istedim. Kendisi futbolcu ve adelelerinde inatci agrilar yasiyor. Ozellikle uat arka on adalelerinde ve bilekte sıklikla sorun yasiyor. Siz aklima geldiniz bir imkan sunuyormu akupunktur bu tur rahatsizliklara? Tesekkur ederim simdiden

  • Merhaba Filiz Hanım.Akupunktur,kas ve tendon ağrılarında da çok olumlu klinik sonuçlar vermektedir.Arkadaşınız benimle en kısa sürede iletişime geçerse çok iyi olur.Arzu ederse cebimi de arayabilir.Ben her ikisini de veriyorum.Selamlar,Saygılar Filiz Hanım…Klinik Tel: 0232 4359890 Bayraklı/İZMİR Cep Tel: 0 505 6501561

 • merhaba hakan ben bende akupunktur tedavisi altında kilo vermeyi planlıyorum ama samsunda bu işlemi nerde yapıyorlar hiç bir bilgim yok ve kafamda çok soru işaretleri var aceba daha sonra bi poblem yaratırmı bide benim metobolizmam çok yavaş aceba o şekildede faydasını görebilirmiyim şimdiden eşekkür ederim

  • Merhaba Özge Hanım.Kafanızdaki soru işaretlerinin gitmesi için sitemin “Makaleler” bölümünde yer alan yazılarımı dikkatlice okumanızı rica edeceğim.Akupunktur hiçbir hastalığın tedavisinde sorun yaratmaz.Samsun’da akupunktur uzmanının olup olmadığını ben de bilmiyorum.Hangi branşta olursa olsun başvuracağınız uzman hekimi ve sağlık kurumunu iyice sorgulayın.Ben de ilginize teşekkür ederim.

 • Merhaba Hakan Bey , bende belli süredir akupunktur düşünüyorum ama endişelerim var. aynı zaman da hızlı kilo vermekte istiyorum. 10 kilo kadar vermek beni mutlu edicek ama süreç ve ücret konusunda sizinle görüşmek isterim. randevu ve ulaşım için iletişimi nasıl kurucağım? şimdiden teşekkürler

  • Merhaba Gülçin Hanım.Telefonunuzu bekliyoruz.İletişim bilgilerimiz:
   AKU-TED AKUPUNKTUR KLİNİĞİ
   Mansuroğlu mh.288/6 sok.No:1 K:5 D:20 Bayraklı/İZMİR
   Klinik Tel:0232 4359890
   Cep Tel:0 505 6501561

 • Merhaba doktor bey annemin boyun ve bel fıtığı sorunu var belindende bir kere amelyat oldu bundan 15 sene kadar oluyor şu anda dizlerindede ağrılar çok şiddetlendi akupunktur tedavisi yaptırmışdı balıkesirde biraz olsun düzeldi hiç ağrım yok diyodu şimdi yine başladı ve çok şiddetli ağrılar geçiriyor bunun çözümü varmı sizzden acil mail alırsam ve adres telefon görüşmek isterim teşekkürler

  • Mete Bey,annenizin şiddetli ağrılarının akupunktur ile çözümü bulunmaktadır.Bu tür vakalarda kliniğimizin başarı yüzdesi de oldukça yüksektir.Telefonunuzu en kısa zamanda bekliyorum.Web sitemde tüm iletişim bilgilerim var,ancak ben yine de size vereyim:
   AKU-TED AKUPUNKTUR KLİNİĞİ
   Mansuroğlu mh.288/6 sok.No:1 D:20 Bayraklı/İZMİR
   Klinik Tel:0 232 4359890
   Cep Tel:0 505 6501561

 • Merhaba doktor, bey ben iki hafta önce kulak zarı patlaması yaşadım kulağımda hala bir çınlama varsa sizce bu gecermi yada tedavi edilebilirmi

  • Kulağınızın endoskopik olarak muayenesi yapılması gerektiği için,bir Kulak-Burun-Boğaz Uzmanı meslektaşımıza başvurmanız uygun olacaktır.Geçmiş olsun.

 • Bende 20 senelik migren hastasıydım,Aralık 2014de internetten yaptığım araştırmalar neticesinde Dr.Hakan Ertok Bey’i ve kliniğini buldum.İyikide bulmuşum çünkü 15 seanslık akupunktur tedavisi sonucunda baş ağrılarım(migren) bitti,mutlaka ve mutlaka akupunktur tedavisi denenmeli,ben çok memnun kaldım,hayat kalitem çok düşmüşken şuanda çok mutluyum çok huzurluyum.Dr.Hakan Bey’e çok çok teşekkür ederim.allah hep işinizi rast getirsin inşallah.sizlerle paylaşmak istedim çünkü bende hasta yorumlarına baktım hep ve doktorumun cevaplarına güvendim.inanın muhteşem bir klinik tüm sorunlarınız sanki içeri girince bitiyor.acil tavsiye ediyorum herkese.

  • Bu güzel temennileriniz ve teveccühleriniz için çok teşekkür ederiz Aysen hanım.Biz de size layık olmanın ve yararlı olmanın mutluluğunu yaşamaktayız.Migren rahatsızlığı yaşayanları da akupunktur tedavisi için kliniğimize davet ediyoruz.Sevgiler,saygılar…

   • Bende herkese tavsiye ediyorum.lütfen bir an önce akupunktur tedavisine başlayın ve dertlerinizden kurtulun.sevgiler ve saygılar bizden

 • merhaba hakan bey ,benim merak ettigim konu , kulakta bir suru organi temsil eden nokta var diyorsunuz ben 32 yasindayim ve hic gecmeyen spesifik bir akne problemim var.acaba akupuntur ile bu sorinlarda giderilebili mi

  • Merhaba Nazlım Hanım.Sizin de dediğiniz gibi kulakta tüm organları temsil eden akupunktur noktaları bulunmaktadır.Akne sorununda olayın altında yatan en önemli husus,yağ bezlerinin yağ üretimini arttıran ve bezlerin sirkülasyonunu engelleyen bir bakterinin olmasıdır.Bu nedenle aknenin en temel tedavisi bu bakterinin yok edilmesidir.Bunun için bu bakteriye özel antibiyotiklerin kullanılması gerekmektedir.Antibiyotik tedavisine ek olarak da akupunktur tedavisi uygulanabilir.Böylece mevcut tedavi daha da güçlendirilmiş olur.Tek başına akupunktur tedavisi ile aknenin tamamen yok edilmesi mümkün olamamaktadır.

 • Merhaba hakan bey bir sorum olacaktı benim kilo problemim kabızlık sorunum ve panikatak sikayetlerim var akupunktur tedavisi görmek istiyorum bu şikayetlerimin hepsi için ayrı ayrı seans mi alman gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

  • Merhaba Elif Hanım.Sorunuz çok güzel.Kilo tedavisinin ayrı olarak uygulanması gerekir.Kabızlık ile panik atak için birlikte uygulanabilir.Öncelikle akupunktur tedavisini kabızlık ve panik atak için uygulatmanızda fayda var.Bu iki klinik sorunu tedavi ettikten sonra da kilo tedavisine geçilmesi gerekir.Kliniğimize başvurmanız halinde size elimden gelen yardımı gösteririm.İlginize teşekkür ederim.Saygılarımla…

 • Hakan bey cevap verdiğiniz için teşekkürler birde ben 25 30 kilo vermek istiyorum akupunktur ise yararmı bilmiyorum ne gibi etkileri oluyor bilgilendirirseniz sevinirim

 • Sanırım en sağlıklı hastanızdım 🙂 Sayenizde vücudumda herşey yolunda 🙂 Siz de birşeylerin yolunda gitmediğine inanıyorsanız Hakan Bey ile akupunkturu şiddetle tavsiye ediyorum.Sigarayı bırakmıştım ve kilo almıştım.Sorunum kilolarım değil..bu kiloları veremiyor olmak bende herşeyin iyi olmadığı izlenimini yaratmıştı.Yeteri kadar olmasa da, spor yapmama rağmen, hiçbir değişiklik göremiyordum kendimde..ve asıl sorunu Hakan bey sayesinde giderdim..Artık metabolizmam daha iyi çalışıyor.Teşekkür ediyorum..

  • Eda Hanım; Almanya’nın Köln şehrinden kliniğimize tedavi için gelerek, bizi onurlandırdınız.Bedeninizin fizyolojik kökenine yönelik;sebep-sonuç ilişkisi içinde uyguladığımız akupunktur tedavisinin olumlu sonuçlar vermesi bizi çok mutlu etti.Güveninize ve ilginize biz de çok teşekkür ediyoruz.Ailenizle birlikte ömürboyu sağlıklı ve mutlu bir hayat diliyoruz.İzmir’den Köln’e selamlar,saygılar

 • Merhaba Hakan bey ben 10 yıldır prof dr. Can Cimilli bey in hastasıyım Can bey 9 eylül psikiyatri ana bilim dalı başkanı bana çok faydası oldu yaklaşık 35 senedir insüline bağımlı type 1 şeker hastasıyım şu an herhangi bir psikolojik rahatsızlığım yok çünkü Can beyin tedavisi sonucu bu rahatsızlıktan kurtuldum yaşım 59 İzmir in Dikili ilçesinde oturmaktayım benim sorunum küçük yaşlardan bu güne kadar kafamın içinde sürekli bir gerginlik hissetmem den kaynaklanıyor Can bey bu durumun beyindeki hormonal salgıların yetersizliğinden kaynaklandığını ve bazı ilaçları kullanmama rağmen bir fayda görmediğimi söylemek istiyorum Can bey de bu durumu bildiği için bana birde Akapunktur tedavisi önerdi eğer faydalı olacak sa ben bu tedaviye hiç zaman kaybetmeden başlamak istiyorum sizin bu konudaki görüş ve önerilerinizi dikkate alarak bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim tüm yaşamınızda sağlık mutluluk ve başarı dileklerimi sunar çok teşekkür ederim

  • Merhaba Mustafa Bey.Meslektaşım Can beyin akupunktur tedavisini önermesi çok isabetli olmuş.Akupunkturun bu konuda tedavi edici olumlu klinik etkileri bulunmaktadır.Hiçbir yan etkisi de yoktur.Kliniğimden randevu alırsanız memnuniyetle size yardımcı olurum.İlginize ve teveccühünüze teşekkür ederim.Saygılarımla!..Klinik Tel:0232 4359890 Bayraklı/İZMİR

 • Merhaba doktor bey bizim sikayetimiz şiddetli baş agrilarimiz var 56 yaşında kayinvalidem çok şiddetli ağrıları var denemedigimiz görmediğimiz yer kalmadı doktor psikolojik migren dedi şimdi günde üc tane ağrı kesici içiyor banamisin demiyor kriz şeklinde geliyor yarım saate yakın suruyor gece uykuda da oluyor doktor ağrı kesici yasakladı senin vücudunu zehirledi dedi bir sure kullanmadı ama yapamadı şimdi kullanıyor psikolojik ilaçlar kullandı olmadı kafasına manyetik dalga gibi bisey yaptılar ağrı merkezlerine gitti iğne yapıldı başına ilaç verildi yok yani kısacası yok bunuda denesek mi siz ne onerirsiniz

  • Merhaba Hülya Hanım.Hangi çeşit migren olursa olsun,en köklü ve kalıcı tedavisi akupunkturdur.Akupunktur,migreni yüzde doksansekiz oranında kalıcı ve yan etkisiz bir şekilde tedavi etmektedir.Bu nedenle,kayınvaldenize kesinlikle akupunktur öneririm.Ancak;migrenin tedavisinde tecrübeli bir akupunktur uzmanı hekime başvurmanız gerekir.Geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.Saygılarımla…

 • Merhaba hakan bey iki yıldır sol göğüs altında kalp hizamda ve yine ayni hizada sirtimda oyucu siddetli hic geçmeyen bi agrim var kalp carpintimda oluyo bicok tetkik yapıldı kalbede bakıldı bisey cikmadi ben 5 seansta kuru igne tedavisi gordum hic fayda goremedim sizce bu agri neden oluyor akupunktur ise yararlimi yardimci olurmusunuz teşekkürler

  • Merhaba Serpil Hanım.Mevcut şikayetiniz,muhtemelen “interkostal nevralji” adını verdiğimiz bir klinik tabloya uymaktadır.İnterkostal nevralji de dahil olmak üzere,tüm nevraljilerde akupunkturun çoğunlukla tedavi edici etkileri olmaktadır.Bu konuda akademik bilgisi ve klinik tecrübesi olan bir akupunktur uzmanına başvurmanız uygun olacaktır.Akupunkturu kesinlikle tavsiye ederim.Geçmiş olsun dileklerimle saygılar sunarım

 • Merha hocam anksiyete bozukluğu rahatsızlığım var daha önce akupunktur tedavisi görmüştüm ama 3 seans bana pek inandırıcı gelmemişti seanslardan sonra baş dönmesi ve zonklayıcı tarzda baş ağrısı yapmaya başladı bende tedaviyi bıraktım ama sonra baktımki 1 hafta geçti aradan rahatsızlığımın biraz olsun düzeldiğini farkettim hatta uyku düzenim bile biraz olsun yerine gelmeye başladı acaba bu olanlar normalmidir diye size sormak istedim en yakın zamandada size tedavi olmaya geleceğim

 • Merhaba Özcan Bey.Akupunktur,anksiyete bozukluğunu oldukça başarılı bir şekilde tedavi eder.Bazı vakalarda,birkaç seans sonra buna benzer belirtiler olabilmektedir.Burada asıl önemli olan,akupunkturun bilimsel kurallara uygun şekilde uygulanmasıdır.Tedaviyi üstlenen akupunktur uzmanı hekimin de,bu konuda akademik bilgisinin ve klinik tecrübesinin yeterli düzeyde olması gerekmektedir.Sizi bekliyoruz.Geçmiş olsun dileklerimle saygılar sunarım…Randevu için Klinik Tel:0232 4359890 Bayraklı/İZMİR

 • Merhaba doktor bey ben takıntı hastasyım herşeyden tiksiniyorum uzun yıkanmalarım var akapuktur iyi gelirmi

  • Merhaba Ayşe Hanım.Takıntı ile seyreden duygudurum bozukluklarında akupunktur oldukça yüz güldürücü sonuçlar vermektedir.Ancak,akademik bilgisi ve klinik tecrübesi olan bir akupunktur uzmanı hekime başvurmanız gerekir.Geçmiş olsun dileklerimle saygılar sunarım.

  • Akupunktur ile reflüden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz,ancak;klinik durumunuzun derecesini ve endoskopik bulgularınızı(eğer size endoskopi yapılmış ise)bilmediğim için,hakkınızda çok net bir yorum yapamayacağım.Bununla birlikte,akupunkturun reflüde tedavi edici etkilerinin olduğunu bilmenizi isterim.Saygılarımla…

  • Merhaba Hülya Hanım.Uykusuzluk sorununda akupunktur oldukça etkili bir tedavidir.İlaçsız ve yan etkisiz olması nedeniyle de özellikle denenmesi gereken bir tedavidir.Haftada iki kez olacak şekilde 15 seanslık bir tedavi protokolünün uygulanması ve sabırlı olunması gerekir.Tekrar geçmiş olsun dileklerimle saygılar sunarım.

 • Merhaba Hakan Bey. Randevu için kliniğinizi aradığımda artık akupunktur ile zayıflama tedavisi yapmadığınızı öğrendim. Ve çok üzüldüm. Sebebi nedir acaba?

  • Merhaba Sibel Hanım.Doğrudur,uzun zamandır kilo tedavisi yapmamaktayım.Niçin yapmadığıma dair yazmış olduğum yazıyı sitemin “Makaleler”bölümünde bulabilirsiniz.İlginize ve teveccühünüze çok teşekkür ederim.Saygılarımla…

 • Sevgili hakan hocam oncelikle iyi günler dilerim.ben 20 yasindayim ve prostatit rahatsizligimvar cok acı çekiyorum bu nedenle hayattan sevk alamıyorum artık hangi doktora gitsem tedavisi yok dediler.bana yardım cı olabilirmisiniz derdime derman olabilirseniz cok sevinirim beni hayata kazandırmış olursunuz .ücretler nedir kac seans gerekir hocam lutfen yardımcı olun

  • Merhaba Umut Bey.Ne yazık ki akupunkturun prostatit’te bir etkisi bulunmamaktadır.Üroloji uzmanı meslektaşlarımızla olan iletişiminize ve verdikleri tedavilere aynen devam edin.Geçmiş olsun sevgiler saygılar selamlar

 • Hakan hocamın kliniğine baş ağrısı şikayetiyle gitmeye başladım. Tedavinin ilk bölümlerinde ağrılarım azalmaya basladı. 9 seans bitti, ağrı da bitti. Aynı zamanda anksiyetem de gecti. Psikolojik olarak da çok iyiyim. Reflü şikayetim vardı. Şimdiden bu sıkıntım da azaldı. Yaşam kalitemi düşüren tüm sorunlardan kurtulmaya basladım. Tedavim henüz sürüyor. Hocam size çok teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.

  • Bu güzel değerlendirmelerinizden dolayı biz de size çok teşekkür ederiz.Vücudunuzun öz ilaçlarıyla yan etkisiz bir şekilde tedavi olmanın mutluluğunu bizimle paylaşmanız,bizi çok mutlu etti.İnşallah tedavi bitiminde,başta migren olmak üzere; diğer şikayetlerinizden de kurtulmuş olacaksınız.En içten sevgi ve saygılarımızla…

 • Hakan bey benim sol böbreğin tümör nedeniyle alındı.şimdi immünoterapi alıyorum. Uzun süredir uyku sorumum var. Psiyatri ilaçları kullandım ama bir çözüm olmadı. Akapynturu denemek ıstiyorum.. cevap verirseniz sevinirim. İyi çalışmäar

  • Merhaba Orhan Bey.Uyku bozukluklarında akupunktur,ilaçsız ve yan etkisiz bir şekilde klinik düzelme sağlamaktadır.Kesinlikle akupunktur tedavisini denemenizi tavsiye ederim.Özellikle yan etkisiz olması nedeniyle sizin açınızdan en uygun tedavi olacaktır.Sayglarımla…

 • Merhabalar doktor bey. Yaklaşık 21 senedir panik bozukluk ve anksiyete ile boğuşuyorum. Çeşitli ilaçlar kullandım. Hala kullanıyorum. Stresli dönemlerde ilave sakinleştirici de kullanıyorum maalesef. 1 yıl bilişsel terapi gördüm. Ancak sonrasında boşanma kararı aşamasında tekrar pik yaptı panik bozukluk. Beraberinde diş gıcırdatmam, sıkmada var. Bu kadar kronikleşmiş panik bozukluğu tedavi edebiliyor musunuz? Ve seans sıklığı nedir?
  İyi çalışmalar

  • Merhaba Meltem hanım.Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Panik atak ve anksiyete bozukluklarında,diş gıcırdatmalarında akupunkturun çoğunlukla tedavi edici etkileri bulunmaktadır.Sizin klinik düzeyinizin akupunktur ile ne oranda düzelebileceğini belirleyebilmem için,daha ayrınıtılı bilgilere ihtiyacım olacak.Bu nedenle,beni 0505 6501561 no.lu telefonumdan ararsanız size çok daha iyi yardımcı olurum.Saygılarımla

 • Hergün Baş ağrısı şikayetim vardı, Ensemden boynumdan kaynaklı baş ağrısı yapıyordu. Hakan hocayı tamamen tesadüf internet üzerinden buldum, aradım, zaten telefonda bile kibarlığı ve bilgisi ile 1-0 öne geçti. Sonrasında umutsuz vaka olduğumu düşünerek ve gerçekten geçmeyeceğine inanarak tedaviye başladım. Her gittiğimde kibar ve güzel muhabbeti ile bizi karşıladı. Tedavinin daha yarısında iken Resmen mucize şekilde baş ağrılarım son buldu. Yani nasıl anlatayım bilmem ama Hakan hocanın ellerini öpsem az gelir. Ona minnettarım gerçekten baş ağrısı olmadan yaşamak mükemmel bir duyguymuş.. Tekrar teşekkürler hocam 🙏

  • Şeyma hanım, sizi son derece mağdur eden baş ağrılarınızın geçmesi bizleri çok mutlu etti. Nazik yorumunuz ve teveccühünüz için, ben de sizlere çok teşekkür ediyorum. Sizlere layık bir sağlık hizmeti verebilmiş olmanın sevinci ve huzuru içinde; sağlıklı, mutlu günler diliyorum. Saygılarımla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.