teraziŞişmanlık sorunu ile  uzun süre mücadele eden herkes, Akupunktur ile kalıcı ve sağlıklı bir şekilde zayıflayabilir. Konu ile ilgili tüm sorularınızı aşağıdaki yorum penceresine yazarak sorabilirsiniz.

“Şişmanlık ve Akupunktur ile ilgili Soru ve Cevaplar” için 406 yorum

 • merhabalar dr. Hakan Bey… ben 16 yıllık böbrek yetmezlği hastasıyım.. 4 ay önce böbrek nakli oldum. nakilden öncede biraz kilo fazlam vardı ama nakilde kullanılan streoidlerden dolayı aşırı kilo artışım oldu ödemlerim fazla.. acaba akupunturun nakilli böbrege bir zararı dokunurmu yada bana bu konuda başka önerileriniz olabilir mi? yardımlarınız için şimdiden teşekkurler.. Saygılarımla

  • Merhaba Hülya Hanım.Akupunktur tedavisinin nakilli böbreğe kesinlikle bir yan etkisi olmaz.Sizin için en uygun tedavi akupunktur tedavisidir.Kilo tedavisinde ilaçsız,yan etkisiz ve kalıcı bir tedavi seçeneği sunar.Saygılarımla!…

 • merhaba dr.hakan bey ben kayseriden gülten ben 27 yaşındayım ve yaşıma göre çok kiloluyum ve diyet yapmakta çok zorluk çekiyorum bi türlü diyet yapamıyorum.ve şimdi aklımda tek düşüncem akapuntur taktırmak ama bazı şüpelerim var.şüpelerim şunlar 1.si kesin kilo verebilirmiyim 2.si çıkartınca tekrar alırmıyım ve bunlar yüzünden tereddüt ediyorum lütfen beni aydınlatın.saygılarımla….

  • Merhaba Gülten Hanım.Öncelikle ” akupunktur taktırmak…” sözünü düzeltmek istiyorum.Akupunktur, tıp biliminin içinde yer alan ve tıbbın diğer dalları ile bir bütünlük içinde,hastalıkların tedavisini sağlayan çok önemli bir tıp bilimdalıdır.Akupunktur tedavisinden söz ederken “taktırmak” şeklinde bir ifade kullanmak doğru değildir.”Taktırmak” sözcüğü yerine, “…tedavisi” sözcüğü en doğru sözcüktür.Akupunktur, vücudun kendi kendine tedavi edebileceği tüm hastalıklarda; vücudun tedavi edici sistemlerini aktive eden ve neticede o hastalığın radikal tedavisini sağlayan bir tedavidir.
   Kilo tedavisi bir süreç tedavisidir.Yıllar içinde alınan kiloların kısa sürede verilebileceğini söylemek yanlıştır ve bilimsel değildir.Kesin kilo verebilmenin en önemli şartı; öncelikle akupunktur tedavisinin gerçekten tecrübeli uzmanı tarafından uygulanması ve hastanın da belli bir takım kurallara uymasıdır.Sanırım siz, “taktırmak”, “çıkartmak” şeklindeki ifadeleri kullanırken; halk arasında “küpe” diye bilinen “kalıcı iğneleri” kastetmektesiniz.Akupunktur tedavisinde, “kalıcı iğne” uygulaması artık terk edilmiş durumdadır.Eğer,bir akupunktur uzmanına başvuracak olursanız, bu hususa lütfen çok dikkat ediniz ve sorgulayıcı yaklaşınız.Bu sizin hasta hakları yönünden yararınıza olacaktır.Akupunktur tedavisi, doğru ve bilimsel olarak, gerçek uzmanı tarafından uygulandığı sürece (ki, tıbbın her branşı için aynı hususlar geçerlidir) ; çoğunlukla kalıcı,yan etkisiz bir tedavi sağlanmış olur.Saygılarımla!…

   • merhaba.26 yaşındayım 64 kiloyum ben izmir de akupunktura başladım doktorum beyin ve sinir hastalıkları uzmanı. kulağıma birkaç küpe taktı ve bir kaç yere lazer ışını tuttu. sizce doğru yerde miyim ? sadece kilo tartımı yaptı. boy ve beden ölçülerini almadı yağdan filan ne kadar gittiğini bilemicez sanırım

    • Merhaba Derya Hanım…Tedavisine girdiğiniz doktorunuzun öncelikle, Sağlık Bakanlığı tarafından verilmiş “Akupunktur Tedavisi Uygulama Yetki Belgesi”ne sahip olan akupunkturist bir hekim olması gerekir.Başka uzmanlığının olup olmaması hiç önemli değildir.Başka uzmanlığının olması akupunktur uzmanlığında çok yetkin olduğunu göstermez (hem yasal hem de bilimsel olarak)…Eğer,sitemde sizler için yazmış olduğum makalelerimi dikkatle okuyacak olursanız,halk arasında kulak küpesi adı verilen uygulama hakkında bilgi sahibi olmuş olursunuz.Yaklaşık 10 yıl önce bu uygulama terkedilmiştir.Kulaktaki akupunktur noktalarının mutlaka elektriksel nötrlük ilkesine uygun olarak dedektör adını verdiğimiz cihazla elektriksel yükleri ölçülmeli ve elektrik yükü değişmiş noktalar bulunduktan sonra altın yada gümüş iğne ile iğnelenmelidir.Tüm akupunktur iğneleri en fazla 20 dk.bekletilir ve bu 20 dk.nın sonunda hepsi çıkartılır.Böylece vücudun hiçbir yerinde iğne bırakılmaz…Ayrıca,lazer akupunkturun kilo tedavisinde bilimsel bir yeri ve değeri de yoktur.Lazer akupunktur her hastada gelişi güzel uygulanmaz.Uygulanırken de lazer ışınının miliwatt değerleri ile milimetre kareye kaç joule’lük enerji verilmesi gerekeceğine ilişkin bilimsel hesaplamaların mutlaka yapılması gerekir.
     Bunların dışında,hasta kilo tedavisine alınmazdan önce klinik muayene ve sorgularının yapılarak;şişmanlığın altında yatan herhangi bir hormonal yada metabolik bir hastalığının olup olmadığının araştırılması gerekir.Bunun için de birçok labaoratuar değerlerine bakılır,tahliller istenir.Eğer yapılan muayene ve tetkiklerden sonra,hasta akupunktur tedavisine uygun görülürse,özel tartı cihazında kg.cinsinden vücud ağırlığı,vücud yağ oranı,vücud su oranı,kas kitlesi,kemik kitlesi,bazal metabolizma hızı gibi birçok parametreler ölçülür ve bilimsel hesaplamalar yapılır.Tedaviye alındıktan sonraki takipler,bu tartı cihazı ile düzgün bir şekilde yapılır.Tüm bu anlattıklarım ışığında,size yapılan uygulamaları değerlendirmenizi rica edeceğim.Size anlatmaya çalıştığım şekilde yapılmayan hiçbir akupunktur tedavisi,gerçek ve bilimsel akupunktur tedavisi değildir.Her hekim kendi branşının bilimsel kurallarına ve geçerli bilgilerine uymak zorundadır.Çünkü bizler sizlerin sağlığı için çaba sarfediyoruz.Umarım size yararlı bilgiler verebilmişimdir.İlginize teşekkür ederim.Saygılarımla!..

 • Merhaba Hakan Bey. ben 15 yaşındayım ve 75 kiloyum. küçüklüğümden beri bu sorunum var . diyet yapsamda kilolarımı geri alıyorum. son çare akupunktur tedavisini uygulamak istiyorum . bu tedavi bana yararlı olur mu?

  • Merhaba Esra Hanım. Kilonuz için lütfen kaygı ve endişeye kapılmayınız.Kilonun sebebi organik bir hastalığa bağlı değilse (ör:diyabet, tiroid bezi hastalığı v.b hormonal ve metabolik hastalıklar…), diyet yapmak kesinlikle doğru değildir.Eğer, kilonuz düzensiz ve sağlıksız beslenmeye, hareketsizliğe bağlı gelişmiş ise; akupunktur tedavisi sizin için çok yardımcı olur. Akupunktur tedavisi ile birlikte, tıbbın istediği tarzdaki sağlıklı ve düzenli beslenme kuralları da uygulanmalıdır.

   • dediklerinizi dikkate alacağım. benim doğuştan beri kulağım iltihaplı küpe takamıyorum , taktığım zamanlarda ise kulağım dayanma va kaşıntı oluyor acaba akupunkturu kulağa uyguladığımız zaman yine yanma ve kaşıntı yapar mı ?

 • dr.bey ben bir sağlık çalışanıyım ve hastanede çalışırken kilo problemi yüzünden verimli olamıyorum ve şunu öğrenmek istiyorum siz akupunktur işlemini tam olarak nasıl yapıyorsunuz?saygılarla.

  • Merhaba Eda Hanım…Kilo tedavisinde öncelikle, kilo sorununun altında yatan hormonal yada metabolik bir hastalığın mevcut olup olmadığını, ayrıntılı laboratuar tetkikleri ile araştırmaktayız.Eğer, şişmanlığın altında yatan bir hastalık yoksa akupunktur tedavisine almaktayız.Tedavi öncesi,kliniğimizdeki özel tartı cihazı ile kişinin kg.cinsinden vücud ağırlığını,vücud yağ yüzdesini,kas-kemik kitlesini,vücud su yüzdesini, bazal metabolizma hızını ve bazal metabolizma yaşını ölçmekteyiz.Tüm bu ölçümler sonucu bilimsel hesaplamalar yaparak; tıbben hangi kilo sınıfında olunduğunu haftada kaç seans ve toplamda kaç seanslık bir tedavi uygulayacağımız belirlemekteyiz.
   Özel dijital dedektör cihazımız ile de akupunktur noktalarının elektriksel potansiyellerini ölçerek patolojik noktaları belirleyerek iğneleme yapmaktayız.Seanslarımız 20 dk.sürmektedir.Kesinlikle kulağa kalıcı iğne (halk arasında küpe de denmektedir…) batırmamaktayız.Ayrıca hastamıza diyet vermemekteyiz.Tıbbın istediği tarzdaki “Sağlıklı Beslenme”yi hastamıza öğretip,hayatına yerleştirmesini sağlamaktayız.Böylelikle; sağlıklı ve yan etkisiz bir şekilde zayıflama mümkün olur.

 • mehaba hocam 16 yaşındayım ve 79 kiloyum boyum 163 cm 2 ayda 5 kilo verdim ama inişli çıkışlı oldu web sitenizide facebooktan buldum ve hemen girmek istedim kilom yaşıma göre fazla ve bundan çoğu insan gibi rahatsızlık duyuyorum ama verdiğim içinde mutluyum ben biraz daha kilo vermek ve yaşımla ideal kilomu bulmak istiyorum öncelikle akupunkturun yaş sınırı var mıdır merak ediyorum birde akupunktur küpesi olduğunu duydum sizce hangisi daha fazla etki gösteriyor? ikinci sorumda iğne tedavisi olan akupunktur çok can acıtırmı ? son sorumda Ankarada kliniğiniz varmı ? cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum iyi bayramlar hocam

  • Merhaba Cansu Hanım.Akupunktur tedavisinin hiçbir yaş sınırlaması yoktur.Her yaşta uygulanabilir.İnternette, “akupunktur küpesi” yada “zayıflama küpesi” adı altında satılan ürünler tamamen para tuzağı olup;hiçbir bilimsel yanları yoktur.Bu türlü aldatmacalara kanmayın,paranızı boş yere kaptırmayın.Akupunktur tıbbın bir bilimsel dalıdır.Uzmanı olan doktorlar tarafından uygulanır.Akupunktur iğneleri acıtmaz.Ankara’da kliniğim yok.Daha ayrıntılı bilgi için beni arayabilirsiniz.Bu arada geçmiş bayramınızı da kutluyorum.Saygılarımla!….(0-505-6501561)

 • merhaba doktor bey ben denizlide oturuyorum akapunktur tedavisi almak istiyorum ama burada kulağa flasterle yapışan bir hafta süreyle kulakta kalan iğnelerle yapıyorlar yani bu yöntem işe yaramıyor mu? bilgilendirirseniz çok sevinirim. şimdiden teşekkürler…

  • Merhaba Perihan hanım…Kulağa yapıştırılan kalıcı iğnelerin bilimsel hiçbir etkisi yoktur.Kulak akupunkturunda mutlaka, noktaların elektriksel potansiyellerini ölçen ve noktanın patolojik olup olmadığını gösteren dedektör adını verdiğimiz dijital ölçüm cihazının kullanılması gerekir.Bu cihazla, nokta ölçümü yaptıktan sonra, altın yada gümüş iğne batırılarak 20 dk.beklenmeli ve daha sonra tüm iğneler çıkarılmalıdır.Kulakta hiçbir iğne bırakılmamalıdır.Akupunktur tedavisi,tıbbın tedavileri içinde,hastalıkları en başarılı şekilde tedavi eden ve hiçbir yan etkisi olmayan bir tıp dalıdır….Umarım sorunuza gerekli cecabı verebilmişimdir.Saygılarımla!….

 • merhaba doktor bey,ben de bu hafta akupunktur tedavisine başladım zayıflamak için.kulağıma 5 adet iğne batırıldı, ( iğne batırma işlemi 5dk bile sürmedi diyebilirim )haftalık değişeceğini söyledi doktorum,yanında diyette verdi.hiçbir tahlil yapılmadı 2 hafta uygulanacağı kilo verilmezse tahlil yapılacağı söylendi.verilen diyette herkese verilen sabit bir diyet.kulakta iğne kalmamasını söylüyorsunuz kafam karıştı.Gittiğim doktorda bu konuda adı çok anılan bir doktor.yapılan uygulama ne kadar doğru aydınlatmanızı rica ediyorum.Teşekkür ederim

  • Merhaba Sultan hanım. Öncelikle akupunktur bilim dalını tamsil eden ve bu dalda Tıp Fak.de ders veren bir hekim olarak hemen yanlışları düzeltmem gerekiyor .Bu yanlışları, tedavi yapan doktor dünya çapında bile ünlü olsa mutlaka söylemek ve yanlışları düzeltmek gerekir. Eğer kulak akupunkturu yapılacak ise; mutlaka dedektör adını verdiğimiz tarama cihazı ile noktaların elektriksel potansiyellerinin ölçülerek patolojik noktaların tespit edilmesi gerekir. Bu noktalar tespit edildikten sonra da, noktanın elektriksel aktivitesine göre de altın yada gümüş iğne batırılmalıdır.Bir diğer yanlış da, diyet vermektir. Şişmanlığın altında, ciddi bir hastalık (hormonal yada metabolik) yoksa; diyet vermek çok yanlıştır,sakıncalıdır. Diyet yerine, tıbın önerdiği sağlıklı beslenme biçimi öğretilip, hastanın hayatına yerleştirilmelidir.
   Zayıflama tedavisi, bir süreç tedavisidir. Tüm metabolik ve hormonal yapıların fizyolojik dengeye getirilmesi sağlanmalıdır. Daha ayrıntılı bilgi ve danışma için beni 0-505-6501561 no’lu telefonumdan her zaman arayabilirsiniz…İlginize ve teveccühünüce teşekkür eder, saygılar sunarım

   • sorularıma bu kadar kısa sürede yanıt alabildiğim için çok teşekkür ederim.boşunamı para ve zaman kaybediyorum diye düşünmekteyim.

    • Rica ederim, ne demek!..Sizi bilgilendirebildiysem ne mutlu bana…Konu hakkında, lütfen bana tel. ile geri dönüş yaparsanız daha ayrıntılı yardımcı olurum.0-505-6501561

 • Merhaba hakan bey, ben 22 yaşında ve bundan 3 ay öncesine kadar 48-49 kiloları arasında olan biriydim.Fakat geçtiğimiz ay pko sendromu olduğumu öğrendim. Zaten o süre zarfında da 48 kilodan 57 kiloya çıkmıştım. Benim hem pkonun etiklerini azaltmak hem de eski durumuma dönmek amacıyla derhal kilo vermem gerekiyor. Hayatım büyük oranda sekteye uğramış durumda bu yüzden fakat bu rahatsızlığın kilo vermemde bir yavaşlama yaratacağından bahsediliyor. Benim size sormak istediğim şey diyetisyen kontrolünde ve spor eşliğinde toplamda 9 kiloyu akupunktur tedavisiyle ne kadar sürede verebilirim. Ayrıca bu diyetisyen ve akupunktur tedavisini nasıl bir paralellikte götürebilirim.Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Kolay gelsin.

  • Merhaba Gamze hanım.Polikistik Over Sendromu şişmanlığa zemin hazırlayan bir jinekolojik tablodur.Bu sendrom nedeniyle alınan kiloların tıbbi tedavisinde, akupunkturun çok olumlu tedavi edici etkileri vardır. Burada, diyetisyenin bilimsel anlamda bir yeri yoktur. Tıbbın önerdiği tarzdaki sağlıklı beslenmeyi hastalarımızın hayatına yerleştirmekteyiz.Spor yerine de; hem metabolizmayı hem de kardiyovasküler sistemi etkn hale getiren, günlük 5 km.lik (1 saatlik) tempolu yürüyüşler önermekteyiz.Ayrıca, tıbben ne kadar kilo vermeniz gerektiğini,kliniğimizde yapacağımız analizler ve hesaplamalardan sonra belirleyeceğimiz için, ne kadar sürede kilo verebileceğiniz konusunda net bilimsel bir cevap verememekteyim.Kliniğimden randevu almanız halinde size hemen yardımcı olabilirim.Saygılarımla!..

 • Merhaba hakan bey ben 18 eyasindayim ve 90 kiloyum kilo vermek icin hersey denedim ama sayifliyamadim bi ara 100 kiloydum ama simdi cok zor 90 kilodan asagi inmek spor yapdim salikli beslendim hic inmedi kilom lütfen yardim edin

  • Durumunuzu ve yaşadığınız duyguları çok iyi anlıyorum. Bu konuda, akupunktur tedavisinin size çok büyük faydası olur. Size kesinlikle yardımcı olurum,üzülmeyiniz. Lütfen en kısa zamanda kliniğimizden randevu alınız.Saygılarımla!…

 • merhaba hakan bey. ben 1.58 boy 75 kilodayım 3 ayda 5 kilo aldım toplam 2 yıl içinde 15 kilo aldım. üzüntü anında iştahım hiç kapanmıyor. diyet yapamıyorum açlık duygumu bastıramıyorum. bu kadar hızlı kilo almaya sebep ne olabilir.sindirim sistemim yavaş çalışıyor. masa başı çalışıyorum. lütfen yol gösterin

  • Merhaba Nurdan hanım.Sizin de belirttiğiniz gibi,sıkıntılı ve üzüntülü ruh hallerinde iştah artabilmektedir.Eğer,kilo sorununun altında organik bir hastalık (hormon hast.,metabolik hast. v.b. gibi) sözkünusu değilse,diyet uygulamak çok yanlıştır,doğru değildir.Size en uygun tedavi akupunktur tedavisi olacaktır.
   Kliniğimden randevu almanız halinde size yardımcı olurum.Saygılarımla!

 • merhaba ben 15 yaşındayım 80 kiloyum kilom yaşıma göre aşırı fazla 1.71 boyundayım akupunktur yaptırabilir miyim ?

  • Merhaba Esra hanım.Yaşınıza ve boyunuza göre kilonuz oldukça fazla.Size en uygun tedavi,akupunktur tedavisidir.Tabii ki, akupunktur tedavisine girebilirsiniz.

 • Merhaba Hakan Bey..Ben 22 yaşındayım 1.61 boy ve 5<4 kiloyum..Çok göze batan bir kilom yok ama yine de bundan rahatsızlık duyuyorum,yalnız akapuntur tedavisi hakkında kaygılarım var..Birkaç yakınımda gördüğüm kadarıyla akapuntur tedavisi bittikten sonra verdiği kilolarından daha fazlasını aldı..bunu bi kaç kişiden daha duydum..böyle bir etki söz konusu olabilir mi? Son soru olarak ise kulaktan yapılan tedavi kaç kiloya kadar etki gösterebilir? şimdiden teşekkür ederim..

  • Merhaba Neslihan hanım.Şişmanlık tedavisinden sonra daha çok kilo alındığına dair çok sık dile getirilen ve ne yazık ki, hiçbir akupunktur uzmanı meslektaşımızın da net bilimsel cevabını vermediği konuya gelirsek; bunun en önemli üç sebebi vardır:
   1-Şişmanlık tedavisi için başvurulan akupunktur uzmanının bilgi veya tecrübesi eksiktir,yeterli değildir (tıpkı her cerrahın iyi ve başarılı cerrah olmayacağı gibi…)
   2-Şişmanlığa sebep olabilen bir takım organik hastalıklar (diyabet,hormonal hastalıklar,metabolik hastalıklar,tiroid bezi hastalıkları v.b gibi…)mevcut iken akupunktur tedavisi uygulanmaya çalışılmıştır (ki; bu gibi klinik durumlarda vakanın mutlaka endokrinoloji uzmanına yani hormon hastalıkları uzmanına yönlendirilmesi gerekir.
   3-Akupunktur uzmanı, iyi bir uzman olmasına rağmen ve vaka da akupunktura çok uygun olmasına rağmen; hasta,uyması gereken kurallara ve önlemlere uymamıştır.
   Sizlere özetlemeye çalıştığım, bu üç önemli durum nedeniyle,verilmiş görülen kilolar tabii ki,geri alınacaktır.Her konuda olduğu gibi, kişinin sadece kağıttan ibaret uzmanlık diploması yeterli değildir,ilgili hekimin tarafınızdan çok iyi sorgulanması gerekir.Lütfen baş vurduğunuz hekimin bilimsel yeterlilik ve tecrübesini mutlaka çok iyi araştırın.Eğer,gerçekten akupunktur hekimi yeterli klinik bilgi ve tecrübeye sahip ise; hiç endişe duymadan tedaviye girebilirsiniz.
   Son sorunuzun cevabı olarak; akupunktur tedavisi bütüncel bir tedavi olup; sadece kulak akupunkturunun mu, sadece vücud akupunkturunun mu yoksa, ikisinin bir arada mı uygulanacağına akupunktur uzmanı hekim karar verir.Bu karar verilirken de; hastanın klinik durumu gözetilerek verilir.Bu nedenle klinik durumunuzu inceleyip muayene etmeden kaç kiloya kadar kilo verebileceğinizi söylemem doğru olmaz. Ben de, göstermiş olduğunuz ilgi ve teveccühe teşekkür ederim.Saygılarımla!…

 • merhaba dr bey boyum 1.72 kilom 83 evlenmeden önce 60 kiloydum evlendikten sonra hormon bozuklugu oldugu açığa çıktı 3 ay ilaç kullandım 78 kilo ya çıktım sonra bebegim oldu kilolarımı veremiyorum benim için bu tedavi uygun olurmu şimdiden nteşekkür ederim

  • Handan hanım merhaba.Bu tedavi kesinlikle size uygun olur.Hiçbir yan etki olmadan ve sağlıklı bir şekilde zayıflayabilirsiniz.Ancak tedavi öncesi hormon düzeylerinizin son durumuna bakılması gerekir.Sağlıklı günler dilerim.Saygılarımla!…

 • merhaba dr.hakan bey benim 12 kilom fazla almanyada yaşıyorum ve akupunktur doktoruna gittim 3 hafta oldu bir kilo bile atamadım bana takılan iğneler kalıcı ben nasıl kilo atabilirim bıktım kilolu yaşamaktan lütfen bana bir bilgi verin ona göre doktorumla konuşayım nezaman kilo atabilirim cevap teşekkür ederim

  • Sayın Huriye hanım, öncelikle kalıcı iğne uygulamasının akupunktur tarihinin derinliklerinde kaldığını ve bilimsel değerinin kalmadığının altını çizmek istiyorum.
   Ne yazık ki, akupunktur denilince hep kalıcı iğne (ayrıca çok çirkin bir benzetme ile küpe de demekteler..) ön plana çıkarılmakta ve akupunktur gibi çok ciddi ve bilimsel tedavi dalına büyük haksızlıklar yapılmaktadır.Eğer, kulak akupunkturu uygulanacaksa; kulaktaki akupunktur noktalarının mutlaka elektriksel potansiyellerinin dedektör adını verdiğimiz tarama cihazları ile tesbit edilip; bu noktalar altın yada gümüş iğnelemenin yapılması gerekir.20 dk.sonra da iğnelerin çıkarılmalıdır.Sizin ne zaman kilo verebileceğinizi bilemem.Klinik ve ölçümsel olarak değerlerinizin hesaplanması gerekir.Saygılarımla!…

 • ben 17 yaşındayım kilom 67 nasıl bir sürede zayıflarım bide kemiklerim cok iridir bununda katkısı varmı kiloma cevabınızı bekliyorum saygılar

  • Size en uygun olan, akupunktur tedavisi ile zayıflamadır.Ne kadar sürede zayıflayabileceğinizi sizi muayene edip kli,nik değerlendirme yaptıktan sonra söyleyebilirim.İri kemikli olmanızın, kilo oluşumunda bir katkısı yoktur.Saygılarımla!…

 • merhaba hakan bey.ben 16 yasındayım kılom 65 boyum 1.67 cok kılolu gozukmeme ragmen fıt bır sekılde de gozukmuyorum akupunktur tedavısını uygulamam da bır sakınca var mı

 • merhaba doktor bey ben 1.60 civarlarında yaklasık 67 kiloyum. 16 yasımdayım. önceden akupunktur oldm ve 20 kiloya yakın verdim ama hala kilomdan memnun değilim. 15 kilo fazlalığım var bu kilolarımı kaç seansta verebilirim?

  • Merhaba Buse hanım.Lütfen kusura bakmayın,işlerimin yoğunluğundan dolayı size hemen cevap veremedim.Size, yaklaşık olarak en az 15 seanslık akupunktur tedavisinin uygulanması gerekir.En uygun tedavi akupunktur tedavisidir.

 • Merhaba Dr.Hakan Bey..Ben Ankarada yaşıyorum 26 yaşındayım ve 89 kiloydum.1 hafta önce akupunktur tedavisine başladım.ilk seansta kafama,anlıma iki elimin üzerine 1er adet iğne takılarak 20 dk seansta kaldım.onun ardında her iki kulağıma 5 er ğne takıldı ve 1 hafta sonrası için seansa gelmem ve bu iğnelerin yenileceği söylendi bu uygulama doğru mu??ayrıca kulakta bu uygulama mevcutken küpe takmak ve kulaklık takmak sakıncalı mı?

  • Merhaba Pınar hanım…Kulak akupunkturu yapılırken; mutlaka, kulaktaki akupunktur noktalarının dedektör adını verdiğimiz dijital cihazla, elektriksel potansiyellerinin ölçülüp, buna göre iğnelemenin yapılması gerekir.Artık, kalıcı iğne uygulaması terk edilmiş durumdadır.Haftada bir, kalıcı iğnelerin değiştirilmesi şeklindeki uygulamalar da doğru ve bilimsel değildir.Kulakta tespit edilen akupunktur noktalarına, noktanın elektriksel yüklerine göre altın yada gümüş iğnelemenin yapılması gerekir. 20 dakika bu şekilde bekledikten sonra da tüm mevcut iğneler çıkarılır.

 • Ayrıca ilk seansta diyetisyene yönlendirildim beden kitle endeksime uygun bi dengeli beslenme programı çıkarıldı onu uyguladım ve 1 haftada 2 kilo verdim.Bu durum olağan mı?Eğer öyle ise bana uygulanan bu tedavinin süresi ne olmalıdır?şimdiden teşekkürler…

  • Kilo artışının altında organik bir hastalık (ör: hormonal hastalık,metabolik hastalık v.b..gibi) yatmıyorsa; kişiye diyet uygulatmak son derece hatalı ve tehlikelidir.
   Akupunktur tedavisinde, aylık kilo verme hızının 2-5 kg.arasında olması gerekir.En ideali de ayda 2 kilo hızında kilo verdirmektir.Size uygulanacak tedavinin süresini bilimsel olarak söyleyebilmem için; özel tartı cihazımızda vücud yağ yüzdesi,kas-kemik kitlesi,bazal metabolizma gibi bir takım parametrelerinizi ölçüp bilimsel hesaplamalar yapmam gerekir.İlginize teşekkür ederim…Saygılarımla!…

 • merhabalar hocam,25 yaşımdayım 25 kilo fazlam var, geçen sene 2 seanslığına akupunktura gittim, iştah ve kiloda azalma olmadığı için bıraktım,size sorum: acaba akupunkturun fayda etmediği bünyeler oluyor mu, yoksa bu doktorla ilgili bir sorun mu? teşekkürler

  • Merhaba Safiye Hanım…Her vücudun yaradılıştan gelen biyolojik ve fizyolojik özelliklerine bağlı olarak,akupunktur tedavisine verdiği tepkiler doğal olarak farklı olabilmektedir.Akupunkturun fayda etmediği bünyeler nadir de olsa bulunmaktadır.Siz sadece 2 seanslık bir tedavi uygulatıp,tedavinizi yarım bırakmışsınız.Kilo tedavisi kesinlikle sabır isteyen ve bir süreci gerektiren tedavi olup; doktorunuzun hangi akupunktur noktalarını tedavi kapsamına aldığını bilmediğim için herhangi bir yargıda bulunmam kesinlikle doğru olmaz.Ancak,şunu kesinlikle söyleyebilirim ki; hangi hastalık ile ilgili olursa olsun,hiçbir akupunktur tedavisi 2 seanslık uygulamayla kalıcı bir sonuç getirmez.
   İlginize teşekkür eder,saygılar sunarım…

 • Merhaba Dr.Hakan Bey.benım hipotıroıt rahatsızlığım ve insulın dırencım var kılo veremıyorum ne kadar uğraşsamda acaba akapuntur sayesınde zayıflayabılırmıyım bunu merak edıyorum.Teşekkrler….

  • Merhaba Güldane hanım..Eğer,hipotiroidi tedavisi altındaysanız ve tiroid hormonlarınız normal seviyelerinde ise; akupunktur tedavisinden çok yarar görür ve sağlıklı zayıflarsınız.Akupunktur tedavisi ile insülin direnciniz de düzelir.Lütfen endişe etmeyiniz,içiniz rahat olsun..
   Klinik Tel: 0-216-3382779

   • hocam hormon sevıyem bıraz yuksek 2.00 duzeyınde acaba bu zayıflamama engel olurmu.1,5 senedır tedavı göruyorum durum böyle siz ne tavsiye edersiniz.teşekkurler

 • Hakan bey benim 40-45 kg fazlam var.akupunktura başladım 2 seans oldu.doktorum ayaklarıma bileklerime yüzüme ve göbeğime akupunktru uyguluyor.diyetisyenden de yardım alıyorum.hiçbir hormanel veya başka bi hastalığım yok boyum da 1.68.ortalama bu akupunktur tedavisiyle bu fazla kiloları ne kadar sürede verebilirim

 • Merhaba hakan bey.
  23 yasindayim, 1.59 boyunda 80 kiloyum. 3 ay once 10 kilo daha zayiftim. 30 kilo fazlam var ve bunu cok kissa bir surede vermek istiyorum. Akupunktur tedavisi ile hizli kilo verebilirmiy? Ve tahmini olarak kac ayda verebilirim? Simdiden tesekkurler..

  • Merhaba Tuğba Hanım…Fazla kilolarınızı çok sağlıklı ve kalıcı bir şekilde akupunktur tedavisi ile verebilirsiniz.Ancak akupunktur tedavisinde amacımız hastaya kısa zaman diliminde hızlı kilo verdirmek değildir.Aylık kilo verme hızının 2-5 kg. arasında olması gerekir.Daha ayrıntılı bilgi için beni arayabilirsiniz:
   0-505-6501561…Nazik ilginize ben de teşekkür eder,Saygılar sunarım…

 • merhaba ben 94 kiloyum diet yaptım ama hiç bir zaman dietimi başarıyla sonuçlayamadım akapunktur tedavisini düşünüyorum kulaga kaç igne yapılıyor ve bu igneler yaparken can yakıyormu birazda sinirli bi yapım var ve sinirlendikçe kendimi yemek yerken buluyorum bunun içinde akapunktur tedavisinde bir çözüm varmı

  • Merhaba Yasmin Hanım.Diyetle kilo verilmemektedir.Zaten siz de bunun böyle olmadığını yaşayarak görmüşsünüz.Akupunktur tedavisi ile sağlıklı ve yan etkisiz olarak kilo verebilirsiniz.Kulaktaki akupunktur noktalarının elektriksel potansiyellerini ölçerek ve hassasiyetlerine bakarak iğneleme yaptığımız için,size kaç iğne gerekeceğini bilemem.Burada iğnelerin sayısının önemi yoktur.Önemli olan akupunktur noktalarının elektriksel potansiyelleridir.Bunu da,dedektör adını verdiğimiz dijital elektronik cihazlarımızla belirlemekteyiz.Çok can acıtmamaktadır.İğnelerimiz çok özel iğneler olduğu için,bunu normal sıradan iğneler olarak algılamayın lütfen.Ayrıca akupunktur ile sinirlilik,depresyon ve anksiyete tedavisi de yapıldığı için; tam size uygun bir tedavi olacaktır.Kesinlikle çok fayda görürsünüz.Tedaviye karar verdiğiniz zaman lütfen 0-216-3382779’dan kliniğimi arayarak randevu alınız.Tedaviniz için sizi bekliyoruz.Saygılarımla!….

 • merhaba Hakan Bey akupunktur doktorum önce diyet sonra akupunktur diyor.akupunktur zayıflatmaz sadece organları düzenli çalıştırır ve zayıflamaya kolaylık sağladığını söylüyor.sizin fikriniz nedir: önce akupunktur mu yoksa diyet mi

  • Merhaba Esra Hanım…Eğer kilo sorununun altında hormonal yada metabolik bir hastalık yok ise; diyet vermek anlamsızdır.Bilimsel bir değeri yoktur.Böyle bir durumda kesinlikle diyet verilmemeli; akupunktur tedavisi ile birlikte, tıbbın istediği tarzdaki sağlıklı beslenme öğretilmeli ve uygulanmalıdır.Akupunktur,vücuda olan olumlu farmakolojik etkileri nedeniyle,dolaylı yoldan metabolizmanın hızlanıp,yağ dokusunun beta-oksidasyon yolu ile harekete geçmesine ve Merkezi Sinir Sistemi’nde yer alan tokluk merkezinin elektriksel işlevini düzeltmesi nedeniyle;sağlıklı bir şekilde kilo verilmesine neden olmaktadır.Bu belirtmiş olduğum husus, benim değil; yapılan bilimsel ve klinik çalışmaların açıklamasıdır.Çünkü kanıta dayalı tıp araştırmalarında,fikirden çok,elde edilen kanıtlar ve gözlemler önemlidir.
   Yani özet olarak; akupunktur tedavisi + tıbbın önerdiği sağlıklı beslenme = SAĞLIKLI ve KALICI ZAYIFLAMA’dır….Saygılarımla!….

 • mrb.hocam bn 17 yaşındayım ve 76 kiloyum kilolarımdan herkez qibi bnde rahatsızlık duyuyorum ve buna çare olarakta akupuntur küpesi aldım qold slim diye bir firmadan yorumlarda zayıfladım diyenler çok parasıda çok deildi denemede fayda war dedim ve şuan kulagımda tokluk hissi weriyor ama daha 2.günüm olduqundan dolayı kilo filan wermedim hocam bu küpeler işe yararmı yoksa kilo wersem bile verdiklerimi qeri alırmıyım umarım işe yarar bu küpeler yoksa sinirden ölücem bir qün 🙁

  • Bu almış satın almış olduğunuz ürünün akupunktur tedavisi ile uzaktan yakından ilişkisi yoktur.Ne yazık ki,kandırılmışsınız.Hiçbir işinize yaramayacaktır.Bence haklarında dava açıp,hakkınızı arayın ve Sağlık Bakanlığı’nın şikayet hattına mutlaka şikayet edin.Keşke almazdan önce, akupunktur uzmanı olarak bizlere danışsaydınız.Artık,bundan sonra internette reklamını gördüğünüz bir ürünü kesinlikle almayınız.Hiçbir Tıp dalında, böyle saçma ve sıradan bir ürünle bir tedavi şekli yoktur.Bundan sonra kulağınıza küpe(!) olsun…

 • Merhaba doktor bey ben konyada yasiyorum 18yasinda 85 kiloda 1.70 boyundayim 25-30kilo vermek istiyorum. Bunu konyada yapmam mumkun mu kac seansta biter ve normal yasantima hicbir etkisi olur mu ve ne kadar surede 55 60 kiloya ulasirim? Simdiden tesekkurler..

  • Akupunktur tedavisi sizin için çok uygun olur.Ancak Konya’da akupunktur uzmanının olup olmadığı konusunda bir bilgim yok.Tedavinin ne kadar süreceği konusunda, sizi muayene etmeden birşey söyleyemem…İlginize ben de teşekkür ederim.Saygılarımla!…

 • günaydın dr bey.ben özel bir hastanede hemşireyim ve düzensiz bir hayatım olduğu için son 2 yılda çok fazla kilo aldım. diyette yapamıyorum.akapunktur ile tedavi yönteminden yararlanmak istiyorum.bana seanlar ve fiyatlarınız hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.şimdiden teşekkürler. sağlıcakla kalın.

  • Günaydın Fevziye Hanım…Seans ve ücretler hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen bizi arayınız…İlginize ben de çok teşekkür ederim…Saygılarımla!..
   Klinik Tel: 0-232-4359890 Cep Tel: 0-505-6501561

 • merhaba doktor bey.sorulan sorulara ayrıntılı cevaplarınız için çok teşekkürler.ben 4 sene önce akupunktur tedavisiyle ve sağlıklı beslenmeyle zayıfladım.daha sonra eski beslenme alışkanlığıma döndüğüm için kilo aldım.takrar akupunktura başladığımda bana faydası olmadı.acaba vücut akupunktura alıştı ve tadaviye cevap vermiyor olabilir mi??? çok teşekkür ederim.

  • Merhaba Kader Hanım…Ben de ilginize çok teşekkür ederim.Vücudun akupunktur tedavisine alışması nedeniyle cevap vermemesi sözkonusu olmaz.Bu durum, akupunktur uzmanı hekimin akademik bilgi ve klinik tecrübesi ile ilişkili bir durumdur.Akademik ve bilimsel düzeyde uygulanacak akupunktur tedavisi ile oldukça iyi sonuç alabilirsiniz.Daha ayrıntılı bilgi için beni arayabilirsiniz..Saygılarımla!..0-232-4359890 0-505-6501561

 • Merhaba Hakan bey. Ben 16 yasındayım boyum 1.62 kilom 63 fakat akapuntur taktırmak istiyorum . hedefim 55 kilo . Sizce taktırmalı mıyım ? Şimdiden teşekkür ederim iyi akşamlar

  • Merhaba Seda Hnaım…Öncelikle, izninizle bir yanlışı düzeltmek istiyorum..”Akupunktur taktırmak” sözü yanlış bir sözdür.Akupunktur, vücudun ilaç sistemini;bilimsel olarak tanımlanmış akupunktur noktalarını iğne batırmak yada lazer ışını göndermek suretiyle uyararak; hastalıkları tedavi eden tıbbın önemli bir dalıdır.Akupunktur takılmaz, tedavi olarak uygulanır.Akupunktur tedavisi (akupunktur taktırmak değil…!), sizin için son derece uygun olur.İlaçsız ve yan etkisiz bir şekilde,akupunktur tedavisi ile sağlıklı ve kalıcı kilo verebilirsiniz.Ben de ilginize teşekkür ederim…

 • Merhabalar Hocam, Ben İstanbul Avrupa yakasında oturuyorum ve sizinle tanışıp kilo problemimi çözmem gerekiyor:( Rica etsem size ulaşabileceğim adres ve telefonlarınızı mail atabilirmisiniz?

  • İyi günler Gülşah Hanım…Yaklaşık üç ay öncesine kadar Kliniğim İstanbul’daydı…Ancak şimdi İzmir’deyim.. Web sitemin “İLETİŞİM” kısmında adresimiz ve telefon numaralarımız ayrıntılı yer almakta..Ben size yine tüm iletişim bilgilerimi vereyim:
   AKU-TED AKUPUNKTUR KLİNİĞİ
   Mansuroğlu Mah.288/6 sok.No:1 Çolakoğlu Plaza K:5 D:20 Bayraklı/İZMİR
   Klinik Tel: 0-232-4359890
   Cep Tel: 0-505-6501561
   http://www.akuted.com

 • mrb hakan bey ben gülten 19 yaşındayım 84 kiloyum
  polikistlik ower rahatsızlığım var.akupunktura tedavisinin faydası olur mu?

  • Merhaba Gülten hanım…Polikistik Over Sendromu’nda akpunkturun olumlu klinik etkisi vardır.Bu konuda tecrübeli bir akupunktur uzmanı tarafından tedaviye girmenizi öneririm.Eğer,İzmir yada çevresinde yaşıyorsanız sizi kliniğime beklerim.Saygılarımla!…Klinik Tel: 0-232-4359890 Bayraklı/İZMİR

 • merhaba hakan bey.ben 22 yaşındayım boyum 188cm kilom 106.tedaviden ne kadar zamanda sonuç alabilirim ve size nasıl ulaşabilirim..teşekkürler

  • Merhaba Mert Bey…Tedaviden ne kadar zamanda sonuç alacağınızı ancak sizi klinik olarak değerlendirdikten sonra söyleyebilirim.Kliniğim İzmir’in Bayraklı semtinde…Klinik Tel:0-232-4359890 Cep Tel:0-505-6501561…Kliniğimi arayarak randevu almanız halinde size yardımcı olurum..Saygılarımla!..

 • doktor bey merhabalar ben yaklaşık 2 aydır akapunktur uyguluyorum ve çok memnunum annem de uygulatmak istiyor ama annemin kalbinde stent var yüksek tansiyon hastası ve triodini aldırdı acaba herhangi bir yan etkisi olur mu? şimdiden teşekkürler

  • Hande hanım, akupunktur tecrübeli uzman hekim tarafından uygulandığı sürece; hiçbir yan etkisi olmayan bir tıp dalıdır.Tecrübeli bir akupunktur uzmanı doktora başvurmanız yeterli olacaktır.Ben de nazik ilginize teşekkür ederim.Saygılarımla!…

 • merhaba doktor bey .ben 2012 nisan ayında akupunktura başladım 5 ayda 16 kilo verdim.ancak iki aydır gitmiyorum.doktorum tedavi sırasında kalıcı iğne kullandı.benim merak ettiğim ne kadar süredir kalıcı iğneler terkedildi…birde doktorun vakit sıkıntısı varsa kalıcı iğne alternatif olabilirmi?

  • Kalıcı iğnelerin bilimsel anlamda klinik bir artısının olmadığı tespit edildiği için artık kullanmamaktayız.Biz de kliniğimizde en az beş yıldır kalıcı iğne kullanmıyoruz.Kualk akupunkturunda elektriksel nötrlül ilkesi geçerli olduğu için, kulaktaki akupunktur noktalarının elektriksel potansiyelleri dedektör adını verdiğimiz nokta bulucu cihazlarla ölçülüp; akupunktur noktasının elektrik yüküne göre altın yada gümüş iğne batırılır ve 20 dakika bekledikten sonra tüm iğneler çıkarılır.Kulakta kesinlikle hiçbir şekilde iğne yada benzeri şeyler kalıcı olarak bırakılmaz.Ayrıca ,doktorun vakit sıkıntısı denilen birşey tıbbın hiçbir dalında sözkonusu olamaz.Örneğin, cerrahın vakit sıkıntısı var diye, ameliyatı üstün körü,alelacele mi yapması gerekir? Böyle bir mazeret ne akupunktur dalında ne de bir başka dalda asla sözkonusu olamaz.Böyle davranan hekimleri,hasta haklarınız açısından lütfen uyarın…He hekim hastasını acele etmeden tedaviye alıp; tedavinin sonuna kadar bıkkınlık ve sabırsızlık göstermemelidir.Saygılarımla!…

 • meraba doktor bey öncelikle sorulara çok açıklayıcı bir şekilde cevap verdiğinz için çok teşekkürler.bende yeni başlayacağım konyadayım keşke izmirde olsaydımda orada sizinle başlasaydım çok konuda bilgi aldım. aklımdaki soruları yanıtladınız.insana güven veriyosunuz inşallah benim doktorumda sizin gibi tecrübelidir.

  • Merhaba Nilüfer Hanım…Sizlere bir hekim olarak faydalı olmanın mutluluğunu bana, bu teveccüh dolu sözlerinizle yaşattığınız için; ben de size çok teşekkür ederim.Çok naziksiniz.İnşaallah doktorunuzun uygulayacağı akupunktur tedavisinden başarılı bir sonuç alırsınız.Yolunuz İzmir’e düşerse, kliniğime mutlaka beklerim,bizleri onurlandırırsınız.Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

 • Merhabalar Dr bey ben 1.69 boyunda 68 kiloyum inşallah yarın akapunktur tedavisine başlıyorum yanlız benim sorum şu olucak akapunktur tedavisi başlayınca 1 hafta da iğneler değişiyorumu her hafta gelmeniz lazım dediler ben ankaradayım önerebileceğiniz Dr ismi varmı acaba sizin gibi tecrübeli şimdiden teşekkür ederim

  • Merhaba Esra Hanım…Gerçek bilimsel akupunktur uygulamasında haftada bir iğnelerin değiştirilmesi diye birşey yoktur.Artık kulaktaki akupunktur noktalarına kalıcı iğne uygulaması (halk arasında bu kalıcı iğnelere,küpe adı da verilmektedir),uzun yıllar öncesi terkedilmiş ve bilimsel bir geçerliliği olmayan uygulamadır.Ayrıca hiçbir hastalığın (buna kilo tedavisi de dahildir) akupunktur ile tedavisi haftada bir yapılmaz; en az haftada 2 seans olacak şekilde yapılır.Çünkü, akupunktur uyarıları ile vücuddan çok önemli orjinal ilaçlar salgılatmaya çaılştığımız için,haftada en az 2 seanslık bir uyarı verilmesi gerekmektedir.Ayrıca bunlardan daha da önemlisi, kulak akupunkturu yapılırken mutlaka,dedektör adını verdiğimiz cihazla noktaların elekriksel potansiyellerinin ölçülerek,hangi elektrik yükü ile yüklü olduklarının bulunup; daha sonra hastalıklı olan (yani patolojik hale gelmiş) noktaların altın yada gümüş iğnelerle uyarılması gerekir.Bunlar yapılmadan asla kulağa iğne batırlımamalıdır.Ankara’dan önerebileceğim bir isim ne yazık ki yok..İlginize ve teveccühünüze teşekkür ederim….Saygılarımla!…

 • slm hocam ben 23 yasındayım tiroid yastasıyım zayıflamak ıstıyorum 100 kılo oldun hıc fark etmeden hızla kılo alıyorum acaba bende akupunktur yaptırsam bı yararının gorurmuyum zayıfladııgm zmm tedavı surecı bıttıgı zaman verdıgım kıloları geri alırmı dıe korkuyorum ltfn yardımcı olun ılgınız ıcın sımdıden teşekkürler saygılar.

  • Eğer tiroid hastalığınız konusunda gerekli tıbbi tedavi görüyorsanız ve tiroid fonksiyon testleriniz normal düzeyde ise, kilo tedavisi için uygulatacağınız akupunkturdan oldukça yarar görürsünüz.Bu konuda tecrübeli bir akupunktur uzmanı tarafından uygulanacak akupunktur tedavisi sonrası kolay kolay kilo almazsınız.Kliniğimize randevu alarak başvurmanız halinde size memnuniyetle yardımcı olurum.İlginize ben de çok teşekkür ederim.Randevu için Klinik Tel:0-232-4359890 Bayraklı / İZMİR

 • merhaba
  ben akupunktura gıdıyorum ilk başta kılo verdım ama verdıgımı hızla geri aldım bnm kulagıma sabıt ıgne takılmadı kontrole gttımgde iğne takıldı 15 20 dk bekledi çıkardı sızce bu böyle normalmı?

  • Kulak akupunkturunda kalıcı iğne uygulaması artık terkedilmiş durumdadır.Kulak akupunkturu için öncelikle kulaktaki akupunktur noktalarının dedektör adını verdiğimiz cihazla elektriksel potansiyellerinin ölçülüp,noktaların elektrik yüklerine göre altın yada gümüş iğnelerin uygulanması gerekir.En doğru ve bilimsel kulak akupunkturu bu şekilde uygulanır.Eğer, size de bu şekilde uygulanıyorsa yapılanlar doğrudur.

   • merhaba
    bana gümüş ve altın uygulanıyor ama ben yavaş kilo veriyorum arkadasımda kulaga iğne takılı yanı sürekli duruyo o 1 haftada 5 kilo verdi nıye böyle peki?

    • Arkadaşınıza uygulanan teknik kesinlikle yanlış…Ayrıca arkadaşınızın vermiş olduğunu söylediğiniz kilonun gerçekten yağ dokusundan mı olduğunu biliyor musunuz ki?…Bu nedenle, kilo tedavisinde kişiyi sadece kg cinsinden değerle takip etmek doğru değildir.Kişinin yağ yüzdesi,su yüzdesi,kas kitlesi,kemik kitlesi,bazal metabolizma hızı ve kalori girdisi gibi birçok parametrenin ölçülmesi gerekir.Kulak akupunkturunda altın ve gümüş iğne uygulanır.Size uygulanan tedavi iel ilgili içiniz rahat olsun Nurgül hanım…Yine sorularınız olursa elimden geldiğince size yardımcı olurum…

 • merhaba.ben 15 yaşındayım kkilom 68 boyum 1.67..zayıflamak istiyorum ama hareketsizlik var bu yüzden zayıflamam zor oluyor. çok yemek yemiyorum aşırı derecede. ve büyükükçe kilom artıyor.arar ara zayıflayıp kilo tekrar alıyorum.acaba akupunktur tedavisi yapsam işe yarar mı? ne önerirsiniz.

  • Size kesinlikle akupunktur tedavisini öneririm.Sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilonuz tedavi olur.Kliniğimizde hastalarımıza diyet uygulatmadan, tıbbın önerdiği sağlıklı beslenmeyi öğreterek akupunktur tedavisi uygulamaktayız.Kliniğimi arayarak randevu almanız durumunda size yardımcı olurum.İlginize teşekkür eder,sağlıklı günler dilerim.Saygılarımla!…Klinik Tel: 0-232-4359890 Bayraklı / İZMİR

   • teşekkürler. peki başka bır tedavi önerirmisiniz hareketsizliğim gitsin aktif olabılıyım diye.pekı bu akupunktur tedavisi ne kadar acaba ?

    • Hareketsizliği tedavi eden bir tıp yöntemi yoktur.Hareketli olmak sizin elinizde…Her gün 1 saatlik tempolu yürüyüşler yapmalısınız.Eğer,bu yürüyüşleri yapmazsanız tıbbın size hiçbir yararı olmaz.Akupunktur seans ücreti hakkındaki ayrıntılı bilgiyi,kliniğimi arayarak asistanımdan öğrenebilirsiniz.

 • merhaba hakan bey ben 2 ci bebeğime 8 ay önce doğum yaptım hamileyken sadece 6 kilo aldım ama şu an 10 lilo birden aldım doğumdan sonra akupuntur taktısam çocuğa zarar verirmi emzirdiğim için lütfen cevap yazın sizce kilo verebilirmiyimm:))

  • Merhaba Nevin Hanım…Öncelikle “akupunktur taktırma” sözünü düzeltmek istiyorum.Akupunktur, tıbbın bir dalı olup; nasıl “dahiliye yaptırdım” yada “cerrahi kestirdim” gibi sözler anlamsız ve yanlış ise, akupunktur taktırdım kelimesi de o oranda yanlış ve anlamsızdır.Çünkü akupunktur, tıbbın bir tedavi dalıdır ve bu tedavide takmak eylemi yoktur, tıpkı; dahiliyenin tedavisinde yaptırmak olmadığı gibi…Süt verme döneminde de akupunktur tedavisi görebilirsiniz.Hiçbir yan etkisi olmaz. İyi bir akupunktur uzmanı tarafından uygulanacak akupunktur tedavisi ile son derece sağlıklı kilo verebilirsiniz…Saygılarımla!…

 • hakan bey ben akpunturla zayıflamak istiyorum boyuma göre olmam geren kg inmam için 20 kg vermem gerek akapuntur ile zayıflama yolunu denersem kaç ayda bu 20 kgdan kurtulabilirim ve nasıl bi diyet uygulanıyor cevaplarsanız çok tşk ederim

  • Damla Hanım, sadece kilogram cinsinden vücud ağırlığı ölçüsünün bilimsel bir değeri yoktur.Vücud yağ yüzdesi,kas-kemik kitlesi,bazal metabolizma hızı gibi değerleri de bilmek gerektiği için; tıbben, kaç ayda hedeflenen kiloya ulaşacağınızı söylemek mümkün değildir.Hastalarımıza kesinlikle diyet vermemekteyiz.Daha ayrıntılı bilgi için bizi arayabilirsiniz.İlginize çok teşekkür ederim. Saygılarımla!….Klinik Tel: 0-232-4359890 Bayraklı / İZMİR

 • dr bey,
  Benim insilün direncim yuksek bu yuzden kılo vermekte sıkıntı cekıyorum. akapunktur yaptırmam sorun olur mu acaba? akapunkturla beraber dıyet sart mı acaba?

  • Elçin Hanım,akupunktur özellikle insülin direncini tedavi ettiği için; tam tersine size çok faydası olur.Akupunktur tedavisi ile birlikte kesinlikle diyet uygulanmamalıdır.Zaten insülin direncine yol açan en önemli sebeplerden biri de gereksiz yere yapılan diyetlerdir.Bu nedenle akupunktur tedavisi size çok yararı olur.

 • merhaba ben 14 yaşındayım ve kilo vermek için akupunturu kullanmak istiyorum . bu tedavi için 18 yaş sınırı var mı aceba ? gelişim çağında olduğumuz için doktor izin verir mi ? lütfen cevap verin bekliyor olacağımş..

  • Akupunktur tedavisi olabilirsiniz Buse hanım…18 yaş sınırı gibi bir sınır yoktur,hatta çok küçük çocuklara dahi akupunktur tedavisi uygulamaktayız.Yeter ki, akupunktur uzmanınız konusunda akademik düzeyde bilgili ve tecrübeli olsun…

 • ben 16 yaşındayım bi anda kilo aldım ve 2-3 yıldır böyleyim akuğunkturla zayıflamamın bir sakıncası olur mu? Kilo verme amaçlı istiyorum sağlık sorunum yok

  • Akupunktur ile zayıflamanın niye sakıncası olsun ki?…Tam tersine, akupunktur; kiloyu sağlıklı bir şekilde tedavi eder ve hiçbir şekilde yan etkisi yoktur.

 • peki akupunktur tedavisiini bıraktıktan sonra geri kilo alırmıyız ve akupunktur iğnelerini taktırırken ve taktırdıktan sonra herhangi bi acı ağrı hissediyor muyuz ?

  • birde ben şuan 14 yaşındayım ankarada yaşıyorum . 1.51 boyundayım 55 kiloyum yaklaşık 7 kilo fazlam var ne adar süre içersinde bu kilolardan kurtulurum ?

   • Ne kadar zamanda ve ne kadar kilo verebileceğinizi ne yazık ki bilemem.Bunları bilimsel anlamda söyleyebilmem için,sizi klinik olarak muayene edip,vücud analiz ölçümlerinizi ve hesaplamalarımı yapmam gerekir.Daha ayrıntılı bilgi için beni 0-505-6501561’den arayabilirsiniz.

  • Eğer, usulüne uygun bir şekilde akupunktur tedavisi uygulanmış ise ve kişi sağlıklı beslenmeyi bırakmamış ise yeniden kilo alımı olmaz.Kliniğimizde akupunktur ile kilo tedavisini yaparken hastalarımıza kesinlikle diyet vermemekteyiz.Hormonal yada metabolik hastalığı olmayan bir kişiye sırf kilosundan dolayı diyet uygulatmak cinayettir.Bu nedenle diyet yerine hastalarımıza tıbbın önerdiği sağlıklı beslenmeyi öğretmekteyiz,böylece hastalarımız diyet sıkıntısından ve stresinden tamamen uzak kalmaktadır.Akupunktur tedavisi sırasında az da olsa acı mutlaka duyulmalıdır.Tedavi sırasında acının ve ağrının olması,tedaviden olumlu klinik sonuç alınacağının önemli bir göstergesi olmaktadır.

 • merhaba doktor bey,
  Gaziantep’te yaşıyorum, burada akapunktur tedavisini kulağa iğneleri takarak ve şok dietlerle yapıyorlar.
  Yazılarda okuduğum kadarıyla bu hatalı bir tedavi şekli. Gaziantep’te akupunktur tedavisi için önereceğiniz bir merekez/doktor var mıdır?
  teşekkürler

  • Merhaba Serpil Hanım…Sözünü ettiğiniz şekilde yapılan akupunktur kesinlikle doğru değildir,bilimsel değildir.Ne yazık ki, Gaziantep’te böyle bir akupunktur uzmanı bilmiyorum, bu nedenle size yardımcı olamıyorum…Lütfen kusura bakmayın.İlginize teşekkür ediyorum.Saygılarımla!

 • İyi günler Hakan Bey. Ben 4 gün önce zayıflamak için akupunktur tedavisine başladım. gittiğimde vücut yağını falan ölçen aletle ölçtüler. diyet değil ama günlük yemem gereken kolay bir alternatif sundular. daha sonra dediğiniz aletle kulağımdaki noktaları belirledi. daha sonra altın veya gümüş iğne olayı olmadı. direk küçük bantlar şeklinde iki kulağımın da 4 yerine iğneler yapıştırdı. midem yanmıyor, pek acıkmıyorum. ama siz dedinizki kalıcı iğneler kalktı, yapanlara güvenmeyin.. kafam karıştı. 3 gün sonra kontrole gideceğim. söylesem ayıp olur mu bilemiyorum. acaba yanlış tedavi mi uygulanıyor.. kalıcı iğnelerin hiç mi faydası yok ?

  • İyi günler Gamze Hanım…Kulağınıza kalıcı iğnelerin yerleştirilmesinin; daha önce zannedildiği gibi, fazla bir klinik yararının olmadığı tesbit edildiği için, bu uygulama,bizim terkettiğimiz bir uygulamadır.Hemen yanlış anlaşılan bir konuyu da düzelteyim; ben hiçbir zaman, kulağa kalıcı iğne uygulayanlara güvenmeyin demedim.Bu bir metodolojik tercihdir, ekol farklılığıdır.Önemli olan hekiminize olan güveninizdir.Biz, bilimsel verilere dayanarak; kulağa kalıcı iğne uygulamasının, hastaya çok fazla bir klinik getirisinin olmayacağını söylemekteyiz.Takip ettiğimiz ekol gereğince; kulaktaki akupunktur noktalarının elektriksel potansiyellerini ölçüp hastalıklı noktaları belirledikten sonra, ilgili noktanın elektrik yüküne göre altın yada gümüş iğne kullanmaktayız ve 20 dk.nın sonunda tüm iğneleri çıkarmaktayız.Kulak noktalarının elektriksel potansiyellerini ölçmemizdeki amaç, bulduğumuz noktaların elektrik yüklerine uygun metaldeki iğneleri batırmaktır.Sizin bu konuyu meslektaşımıza söyleminizin bir faydası olmaz, çünkü bu tamamen bilimsel bir konudur.Umarım size yardımcı olabilmişimdir.İlginize teşekkür eder, saygılar sunarım…

 • akapunktur tedavisine basladim bir haftam bitti 2 haftaya başladim bir haftada 1 kilo vermişim ayrica ameliyat oldum guatrdan alindi hepsi 10 kilo fazlam var ne kadarda veririm azmi vermişim tsk ederim diyete uyuyorum..

  • İpek hanım, akupunktur tedavisine girerken mevcut klinik durumunuzu bilmediğim için (örneğin; vücud yağ yüzdeniz,kas-kemik kitleniz,vücud su yüzdeniz ve bazal metabolizma hızınız gibi…), bu konuda tedaviniz ile ilgili bilimsel bir yorum yapamıyorum.Bu nedenle yorum yapmaya çalışırsam doğru ve bilimsel olmaz…Saygılarımla!…

 • merhaba hakan bey.. ben 2gün önce başladım kulak akupunutur tedaivisine sadece sol kulagma iğneli akupntur tedavisi başlandı ben sadece kilo vermek amaçlı başladım ama bu tdeaviye başladığım ilk günden beri içimde bir sıkılma ve acayip bir sinir var bundan kaynaklanıyor olabilir mii?? diyetle kilo veremiyorum artık iyice ümidimi kesmiştim ama arkdşm beni akupuntrla tanıştırdı bu tadvyle verebiliceğime inandım dktra gttm ama 2dk bile srmedi hemn taktı çıktı gitti hiçbrşey anlamadım sorulması gerekmyr mu ne için ne amaçla taktrldığıı? bu tedavi ile kilo verebilirmiyim? birde bunuda sormam gerekiyor kusura bakmayın ben müzik çok dinleyen biriyim kulaklık takıyorum tedavi uygulanan iğneli kulağıma bir problem olur muu:) şimdiden çok teşekkür ederimmmm…saygılar sevgiler

  • Merhaba Sena Hanım…Eğer sağ elinizi kullanıyor ve solak değilseniz kesinlikle sol kulaktan akupunktur yapılmaz.Ayrıca anladığım kadarıyla kulağınıza kalıcı iğne (halk arasında küpe denilmektedir) yerleştirilmiş.Bu uygulamayı terk edeli yıllar oldu.Bu da kesinlikle çok yanlıştır.Kulak akupunkturu yapılırken mutlaka akupunktur noktalarının elektriksel potansiyellerinin dedektör adını verdiğimiz elektronik cihazla ölçülmesi ve elektrik yükleri patolojik sinyal veren noktaların altın yada gümüş iğnelerle iğnelenmesi gerekir ki; bu işlem öyle dediğiniz gibi çok kısa sürmez.Bu nedenle anladığım kadarıyla size baştan sona tamamen yanlış tedavi uygulanmaktadır.
   Akupunktur bilimdalı bu kadar basit bir dal olmayıp;akupunktur hekiminiz seçerken,Sağlık Bakanlığı tarafından verilen “Akupunktur Uygulama Yetki Belgesi”ne sahip bir akupunktur uzmanı hekim olmasına ve bu dalda yapmış olduğu bilimsel ve akademik çalışmalarına dikkat ediniz.Tıpkı her cerrahın iyi bir cerrah olmayacağı gibi; her akupunktur hekimiyim diyenin de iyi bir akupunktur hekimi olamyacağı ortadadır.Tıbbın hangi dalında olursa olsun, uzman hekiminizi seçerken sorgulayıcı ve araştırıcı olun; gözü kapalı hiçbir tedaviyi hemen kabul etmeyin…Bana bile gelseniz,mutlaka beni her yönden iyice araştırıp,iyice sorgulayıcı olunuz.Size tavsiyem; kulağınızda kalıcı iğneler varsa, bir an önce bunları çıkarmanızdır…Saygılarımla

   • hakan bey benim kalıcı küpemi değilmi tam olarak bilmiyorum her cumartesi değitirilicek bu cumartesi sağ kulağıma yaptırıcam mesela..

 • merhaba hakan bey bende akupunktur yaptırmak istiyorum 20 kilo vermem gerekiyor sizce etkili olur mu ne kadar sürede verebilirim birde ankara da önerebileceğiniz bir doktor var mı şimdiden teşekkürler.

  • Merhaba Merve Hanım…Kilo tedavisi için akupunkturun size ne derecede etkili olabileceğini söyleyebilmem için öncelikle vücud analizini(vücud yağ yüzdesi,kas-kemik kitlesi,vücud su yüzdesi,kalori girdisi,bazal metabolizma hızı v.b gibi…) ve klinik laboratuar (kan ve idrar tetkikleri,fizik muayene bulguları gibi…) durumunuzu bilmem gerekiyor.Bunları bilmeden bu konuda bir fikir beyan etmem doğru ve bilimsel olmaz.Ne yazık ki, Ankara’da size önerebileceğim bir akupunktur uzmanı bilmiyorum…İyi günler dileklerimle saygılar sunarım…

  • Bir akupunktur uzmanı hekim olarak, beni daha da üzmektedir.Akupunktur gibi tıbbın yan etkisiz dalına yapılabilecek en büyük haksızlık, onu kilo tedavisi ile sınırlandırmaktır.Bu nedenle,ne yazık ki; örneğin migrenli,astımlı,depresyonlu hastalar bböyle bir tedaviden mahrum kalmaktalar…İlginize çok teşekkürler…

 • mrb ben 23 yş son 1 yılda çok fazla kilo aldım şu anda 97 kiloyum ve almaya devam ediyorum bu benim pskolojimi fazlasıyla bozmaya başladı artık kendıme olan guvenım azaldı bır cok yolu denedım ama sonrası hep husran oldu şimdi akapunturu duydum arakadasım kılo vermıs ama gıne korkuyorum somu husranla bıtermı dıye sonrasında gıne kılo alırmıyım dıye yardımcı olurmusunuz

  • Hiç ümitsiz ve mutsuz olmanıza gerek yok.Klinik bilgi ve tecrübeye sahip bir akupunktur uzmanı doktora başvurmanız durumunda mevcut kilonuzdan sağlıklı bir şekilde kurtulabilirsiniz.Şayet İzmir yada yakınında ikamet ediyorsanız kliniğimizden randevu almanız yeterli olacaktır,size memnuniyetle yardımcı olurum…Saygılarımla!…

 • hakan bey akupunktur tedavisine bende baslamak istiyorum yanlız benm işimden dolayı ıstanbula gelemem antalyada onerebılecegınız bır doktor varmıı artık kılolarımdan dolayı dalga gecılmesını ıstemıyorum adet duzensizliğide oluyor hormonlarımda ve troidlerime baktırdıgımda hıc bır sorun cıkmadı :(67 kiloyum boyum 1.56 daha 22 yasındayım yardımcı olursanız cok sevinirim

  • Burcu Hanım, kliniğimiz İzmir’de.İstanbul’daki kliniğimi İzmir’e taşımış durumdayım.Bulunduğunuz şehirde önerebileceğim bir isim ne yazık ki, yok…İlginize teşekkür ederim…Saygılarımla!…

 • Merhaba dr hakan bey öncelikle bütün sorulara itina ve sabirla cevaplandirmaniz beni cok etkiledi pek alisik oldugumuz bir durum degil.benim sorunum bir yildir adet olmuyorum gecen sene nisan ayinda yumurtalik hamileligi gecirdim amaliyat oldum hormonlarim bir türlü düsmedigi icin kanser rahatsizliginda kullanilan kemoterapi ignesi yaptilar daha sonra rahatsizligimdan dolayi bir kac kez hormon tedavisi oldum ve tiroit hastasiyim 150 mg lik hap kullaniyorum yani gecen seneden beri tam 22 kilo aldim.yalniz ben almanyada yasiyorum burda yaptirmak istemiyorum cünkü benim yasadigim yerde doktorlar degil kozmetik egitimi almis kisiler bunu yapiyor bana pek güvenilir gelmedi bu tedavide sürekli ordami olmam gerekiyor veya hangi siklikla orda olmaliyim simdiden cok tesekkürler

  • Merhaba Fatma Hanım…Akupunktur bilimdalının gerçek bilimsel yönünün anlaşılabilmesi ve sizlere karşı layık olduğunuz hekimlik görevimi yerine getirebilmenin gayreti içinde olan bir hekim olarak; nazik övgünüze çok teşekkür ederim.Akupunktur,tıbbın çok önemli bir dalıdır.Tıp doktoru olmayan bir kişinin dahiliye uzmanı olarak kendini ortaya koyup hasta tedavi etmeye kalkması ne kadar yanlış ve tehlikeli ise;tıp doktoru olmayan kişilerin, akupunktur uzmanı gibi davranmaları da o denli yamlıştır ve suçtur.Ayrıca, akupunktur bilim dalının kesinlikle “kozmetik,güzellik,estetik vb.” gibi tıp dışı uygulamalarla uzaktan yakından bir ilgisi yoktur.Akupunktur uzmanı olan tecrübeli bir doktor tarafından, kilo tedaviniz oldukça başarılı bir şekilde yapılır.Eğer, İzmir’e kliniğimize gelirseniz bizleri onurlandırmış olursunuz.Kilo tedavisinde,20 seanslık tedavi uygulamaktayız (haftada en az 2 seans olacak şekilde).İlginize tekrar teşekkür eder, saygılar sunarım…Türkiye’den Almanya’ya selamlar,sevgiler…Randevu için Klinik Tel: 0-232-4359890 Bayraklı/İZMİR

 • doktor bey ben 23 yaşında 1,55 boyunda ve 96 kiloyum kayseride bi akupunktur merkezinde tedaviye başlamayı düşünüyorum ama kesin zayıflayabilirmiyim tereddütlerim var ayda 4 ile 8 kilo arasında zayıflayabileceğim söylendi ama ben hala tereddütteyim başlamalımıyım sizce kesin zayıflarmıyım lütfen yardımcı olun sizin samimiyetinize inandığım için yazıyorum şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim .

  • Hülya Hanım,tıbbi tedavilerin hiçbirinde “kesin tedavi” olasılığından söz etmek her zaman mümkün olmayıp;akupunktur tedavisi ile sizin, kesin zayıflayabilip zayıflayamayacağınızı önceden öngörebilmem mümkün değildir.Ayrıca, tedavinizin başarı olasılığının,seçtiğiniz hekimin akademik bilgi ve klinik tecrübesi ile de doğrudan ilişkili-orantılı olduğunu belirtmem gerekir.Tabii, bu arada; sizin kurallara ne derece uyacağınız da, tedaviden alınacak sonucu olumlu yada olumsuz etkileyecektir.Ben de samimiyetinize ve ilginize çok teşekkür eder,saygılar sunarım…

 • Merhabalar Hocam
  Öncelikle dün itibariyle Akupunktur tedavisine başladım. Fakat benim iğne batırma seansım olmadı sadece flasterle kalıcı iğne taktılar. Ve bir diyet programı verdiler. Bu yöntem yanlış sanırım. Ama yasadıgım sehirde başka bir seçeneğim yok. Ne yapabilirim ?
  Bu arada bir sorum daha olacak Polikistik over sendorumu problemimde var. Kilo vermem çok zor oluyor. Akupunktur tedavisinin sonuçlarını etkiler mi ?
  Şimdiden çok teşekkür ederim. İyi günler.

  • Merhaba Feyza Hnaım…Evet, size uygılanan kesinlikle yanlış.Kulak akupunkturunda kulaktaki noktaların elektriksel potansiyellerini ölçmeden iğneleme yapmak, hele hele kalıcı iğne kullanmak çok çok yanlıştır.Eğer,kilo artışınızın altında hormonal ve metabolik bir hastalık yoksa diyet uygulatmak da çok yanlıştır.Yani, olayın neresinden bakıp değerlendirseniz, akupunktur bilimdalı ile uyuşmamaktadır.Polikistik over sendromunda metabolik süreçler yavaşlar.Burada en önemli tedavi şekli endokrinolojik tedavidir.Size tavsiyem öncelikle bir endokrinoloji uzmanına başvurarak endokrin tedavisine girmenizdir.Çünkü Polikistik Over Sendromu,akupunkturun klinik etkilerini olumsuz etkiler ve umulan klinik sonuçlara ulaşılamaz.Bakın gördüğünüz gibi,akupunktur sıradan iğneleme yapılıp geçiştirilecek kadar basit bir dal değildir.Tam tersine tıbbın tamamını içine alan ve hastaya çok bilimsel yaklaşılmasını gerektiren,tıbbın en önemli dallarından biridir.Ben de ilginize teşekkür ederim.Saygılarımla!…

 • Dr. Hakan Ertok ben kilo vermeyi çok istiyorum ama veremiyorum yani ben sizce akupunktur tedavisi görmelimiyim lütfen yazdığım sorunu görüp cevaplayınız… lütfen

  • Size akupunktur tedavisini öneriyorum.Kliniğimiz İzmir’de.Kliniğimize tedavi için gelebilirseniz,size memnuniyetle yardımcı olurum.Akupunktur tedavisi ile,sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo verebilirsiniz.Klinik Tel: 0-232-4359890 Bayraklı/İZMİR

 • Merhaba.. Bende akupunktur tedavisine başlamayı istiyorum fakat yazılanları okuduğumda cok fazla kafam karıstı. Yaptıracağım yerde bildiğim kadarıyla dediğiniz gibi belirli noktalara iğne batırılıp daha sonra cıkartılıyor ama bunun sonundada kulağa iğne takılıyor yani kalıcı küpe ve tam olarak bilmiyorum ama bu kulaktaki iğnelerin iştah kapattığı söyleniyor bastırıldığı zaman açlık hissini yok ediyormus eğer bu doğruysa kulağa iğne takılmadan açlık nasıl kontrol altına alınabilir çünkü ben açlığa dayanamadığım için sürekli yemek yiyorum 10 kilo fazla var. Yani kısaca kalıcı küpelerin hic bir faydası yok mudur ? Nasıl bir yol izlemem gerekir. Tesekkür ederim şimdiden.

  • Merhaba Pınar Hanım…Akupunktur tedavisi,vücudun içinde yer alan farmakolojik sistemlerin sentez ve salgılanma süreçlerini arttırarak etkili olmaktadır.Bu etkisi,asla kalıcı iğnelerle ilişkili değildir.Yıllarca önce, kulağa kalıcı iğneyle iğneleme yapmanın daha olumlu klinik etkilere yolaçtığı sanılmaktaydı,ancak;daha sonra bunun bir artısının olmadığı anlaşılınca terkedildi.Bu nedenle artık, klinik uygulamada kesinlikle kalıcı iğne tekniğini kullanmamaktayız.Ayrıca hemen belirteyim; akupunktur tedavisi kesinlikle iştahı kesmez,tıbbın iştahı kesme gibi bilimsel bir görevi yoktur.İştah ölümcül hastalıkların klinik seyri sırasında kesilir ve hastayı mutlak ölüme götürür.Hayatımızı sürdürebilmemiz için her gün yemek yememiz gerekir.Bizi yemek yemeye iştah duygumuz yönlendirir.Eğer,iştahımız olmazsa yemek yeme gibi bir dürtümüz olmaz ve zamanla güçten düşerek ölümcül sürece gireriz.Tıbbın en önemli dalı olan akupunktur tedavisinde amacımız iştah duygumuzu olması gereken zaman aralığına çekerek normalleştirmek ve kişinin metabolik süreçlerini hızlandırarak,kilo verme sürecine sokmaktır.
   Önemli bilimsel konularda kafaların karışması gayet normaldir ve olması da gerekir.Gerçek doğru bilgiler edindikçe kafalar durulmaya başlar ve herşey yerli yerine oturur.Şimdi özetleyecek olursak;
   1-Akupunktur bilimdalında klinik uygulamada; kulağa, asla kalıcı iğneleme yapılmaz.
   2-Kulak akupunktur noktalarına, dedektör adını verdiğimiz cihazla elektriksel potansiyelleri ölçülmeden gelişi güzel
   iğneleme yapılmaz.
   Bu bilimsel açıklamalar ışığında,sorgulayıcı davranarak akupunktur uzmanı hekiminizi seçip gönül rahatlığı içinde tedaviye girebilirsiniz.İlginize teşekkür ederim…Saygılarımla!….

 • merhaba Hakan bey ben 30 yaşında 2çocuk annesiyim bebeğim 21 aylık ve emziriyorum akupunktur tedavisi ile kilo verme şansım varmı bebeğime zararı olurmu ve kulağımda o itici görünümlü bantlar olacakmı ayda ortalama kaç kilo vere bilirim teşekkürler

  • Merhaba Seçil Hanım.Akupunktur tedavisi ile kilo verebilirsiniz.Kesinlikle ne size ne de bebeğinize hiçbir zararı ve yan etkisi olmaz.Sitemizin anasayfasında yer alan “Kulak Akupunktur’nda Yapılan Yanlışlar” isimli makalemizi okursanız,orada kulağa uygulanan bantlı kalıcı iğne uygulamasının kesinlikle yanlış olduğunu ve kliniğimizde böyle bir uygulamanın olmadığını görmüş olursunuz.Bu yöntemin bilimsel bir özelliğinin olmadığını ve kliniğimizde kesinlikle kalıcı bantlı iğne kullanmadığımızı tekrar belirtmek isterim.Aylık kilo verdirme hızı yaklaşık 1.5-2 kg.olup;bu oran kişiden kişiye değişebilmektedir.Teşekkür eder,Saygılar sunarım…

 • merhaba dr hakan bey ben antalyadan ali 25 yaşındayım 1.74 boyunda 107 kiloyum aslında 21 yasına kadar hep 68 veya72 kiloydum son 4 yuılda aşırı kilo aldım çeşitli diyetler yaptım basardıgım oldu ama yine çok çabuk kilo aldım 5 gün oldu akupuntur merkezine gittim önce eletronik bir ktartıda yas oranlarım ölcüldü sonra vücudumun çesitli yerlerine iğneler batıldı ve hafiften 20 dakika titreşimler verildi sonra kulagımda belli yerler bir cihazla ölcülerek kulagıma kalıcı iğneler konuldu 1 hafta sonra gel yeniden takcagız dediler faydası olurmu saygılarımla tesekkür ederim simdiden…

  • Merhaba Ali Bey…Kulak akupunktur noktalarının cihazla tesbit ediliyor olması doğru bir uygulamadır,ancak; tespit edilen noktalara kalıcı iğne batırılıp,haftada bir akupunktur tedavisine çağrılmanız kesinlikle doğru değildir.Kulak akupunkturunda kalıcı iğne artık kullanılmamaktadır.Tespit edilen noktaların elektriksel yüklerine göre,altın yada gümüş iğnelerin uygulanması gerekir.Çünkü noktaları tespit için kullanılan cihaz,akupunktur noktalarının elektriksel potansiyellerini ölçer ve biz de noktanın elektrik yüküne göre o noktaya,ya altın yada gümüş iğne ile iğneleme yaparız.Özet olarak; size uygulanan kulak akupunkturu yanlış olup; hiçbir hastalığın tedavisinde haftada bir akupunktur uygulanmaz.İlginiz için teşekkür ederim.Saygılarımla!…

 • Merhaba hakan bey.13 yaşında bir kızım var.100 kg.şişmamlığın nedeni herhangi bir hormonal sebep değilmiş.düzensiz yeme ve hareketsizlik.kilonun verdiği ağırlıkla daha da hareketsiz.çok uyuyorspora gönderdim gitmiyor.diyetisyene gittik 1 ayda sıkıldı.bana yardımcı olurmusunuz.akupuntur tedavisi uygulanabilirmi.teşekkür ederim.

  • Merhaba Feride Hanım…Tabii ki kızınıza akupunktur tedavisi uygulanabilir.Akupunktur tedavisi 5 yaşındaki çocuklara bile çok güvenle uygulanabilmektedir.Kızınız akupunktur tedavisinden çok istifade eder.İlaçsız ve yan etkisiz olarak iyi sonuç alırsınız.Size yardımcı olurum..Saygılarımla!…Klinik Tel: 0-232-4359890

 • Merhaba Hakan Bey,

  Öncelikle herkesin sorularına bu kadar ayrıntılı ve bilgilendirici yanıtlar vermeniz çok zarif bir davranış sizin gibi doktorlara rastlayabilmek büyük şans. Ankarada içinizin sindiği referans verebileceğiniz zayıflama için bir akupunktur tedavi merkezi var mıdır? Çalıştığımdan dolayı ancak akşam saatlerinde müsait olabiliyorum ve fiyatlar oldukça pahalı. Tavisyeniz çok makbule geçecektir.
  Saygılar,

  • Merhaba Başak Hanım.Teveccühünüze çok teşekkür ederim,çok naziksiniz.Sizlere layık ve faydalı olabilmenin gayreti içindeyim…Ne yazık ki, Ankara’da önerebileceğim bir merkez yok.Size bu konuda yardımcı olamamanın üzüntüsü içinde en içten saygılarımı sunarım…

 • merhaba doktor bey
  ben 23 yaşındayım fakat 19 yaşına kadar hep kiloluydum ve 85 kiloyu gördüm tartıda. son 3 yıldır ara ara spor ve diyet yaptım takıntılı hale gelmiştim 62 ye kadar düştüm fakat 1 ay sporu diyeti bırakıyım hemen kilo alıyorum. Şu an yine 66 kilo oldum boyum 160 cm ve kalıcı bi rahatsızlığım yok fakat akupunktur tedavisi görmek istiyorum sizce kaç ayda 55 kilo olabilirim.Yada sonradan yine kilo artışı olurmu? Yanıtınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

  • Merhaba Ayşe Hanım.Gereksiz yere diyet yapmanız,insülin direncinin gelişmesine neden olur.Kilo artışının altında hormonal,metabolik hastalıklar (tiroid bezi hastalıkları,böbreküstü bezi hastalıkları,hormon hastalıkları,diyabet v.b…) yatıyorsa,sadece o zaman diyet önerilmektedir.Bu türlü hastalıklar yokken diyet yapılırsa,insülin direncine sebep olunur ve kişinin kilo vermesi çok zorlaşır.Size tavsiyem,kesinlikle diyet yapmayın.İyi bir akupunktur uzmanına başvurarak,mevcut kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.Kaç ayda 55 kilo vereceğinizi;sizi klinik yönden incelemeden söyleyemem.Ben de ilginize çok teşekkür eder,saygılar sunarım…

 • Merhabalar..benm adet duzensizligim var.eeger polikistik over olursa akapunktur yaptiramaz miyim ve neden? Tesekkurler

  • Merhabalar Aycan Hanım…İşlerimin yoğunluğu nedeniyle sorunuzu gecilmeli olarak cevaplama durumunda kaldığım için,affınızı rica ederek özür diliyorum.Polikistik over sendromu vakalarında akupunktur tedavisi uygulanabilir,hiçbir sakıncası ve yan etkisi olmaz.Ancak,polikistik over sendromunun tedavisinin de yapılıyor olması gerekir.Kişinin klinik tablosuna göre,akupunktur tedavisi planlanır.İlginize ve cevabı bekleme konusundaki sabrınıza teşekkür eder,saygılar sunarım…

 • mrb hocam.bn bu hafta akupuntra bsladm 40 45 klo fazlam war doktrum duznlı beslenme werdi be haftalık tedavye bsladk.kulagma igneler takark maknaYa bglyor 10 dakika btimind ise igne takp ylladı 1 hafta kulagmda kalck.şuan 3 sag 3 sol kulagmda war.sporda werdi.bu yntem dogrumu.bu uygulamayla kilo vermem mumkun mu ? Cwbnz ıçn smdidn tşk edyrum ..

  • Merhaba Tuğba Hanım…Klinik ve akademik çalışmalarımın yoğunluğundan dolayı cevabım gecikti,lütfen beni bağışlayın,özürümü de kabul buyurun…Hiçbir hastalığın akupunktur tedavisinde haftalık uygulama olmaz.Seansların haftada iki kez uygulanması gerekir.Kulak akupunkturunda da kesinlikle kalıcı iğne kullanılmamalıdır,yıllar önce kalıcı iğneyi biz de uygılamaktaydık,ancak yaklaşık 10 yıldır bu uygulamayı terketmiş durumdayız.Çünkü,yapılan bilimsel ve klinik çalışmalarda,kalıcı iğne uygulamasının hiçbir klinik faydasının olmadığı ve akupunktur noktasında yer alan reseptörleri paramğarça ettiği tesbit edildi.Bu nedenlerden dolayı,size uygulanan tedavinin bilimsel bir yanı bulunmamaktadır.İlginize ben de çok teşekkür eder,saygılar sunarım…

 • Merhaba Hakan Bey ben 16 yasindayim ve 72 kiloyum boyumda 1.73 herhangi bir metabolik vb rahatsizlkgim yok ve akupunktur tedavisi yaptirmak istiyorum. Hedefledigim kilo 55-60 arasi akupunktur tedavisi ile istedigim kiloya kavusmam mumkun mu acaba?

  • Merhaba Kübra Hanım…Tabii ki,akupunktur tedavisi ile yan etkisiz,kalıcı ve sağlıklı zayıflayabilirsiniz.Tıbben kaç kilo vermeniz gerektiği tesbit edilerek tedaviye başlanılmalıdır.Böyle durumlarda biz,hastamızın hedefi olan kiloyu değil,bizim yağtığımız bilimsel hesaplamalar ile elde ettiğimiz kilo değerini ölçü olarak almaktayız.

 • Hakan bey merhaba, akapunktur tedavisine başlayalım 2 oldu. Bahsettiğiniz gibi bir dedektör aracılığı ile ölçüm yapılıp kulağımdaki belirli noktalara bantla iğne uygulaması yapıldı.aynı zamanda kilo , boy, yağ, kas …. gibi ölçümler de yapıldı ve gün içinde nasıl beslenmem gerekti konusunda bir liste verildi.1hafta sonra tekrar uygulama için gideceğim.Açıkçası yemek yeme isteğimde farklılık hissediyorum fakat asıl sorunum kulağıma yapılan uygulamanın o anında ve sonrasında(15-20 saatkadar bir süre) herhangi bir ağrı hissetmemem. Şimdi ise özellikle bir noktada çok ağrı hissediyorum.Bunun normal olup olmadığını öncelikli olarak sizden öğrenmek istiyorum. Yanıtınız için şimdiden teşekkürler , saygılar…

  • Nilay Hanım Merhaba,
   Kulak akupunktur’unda kalıcı kulak iğnesi uygulaması terkedilmiş durumdadır.Yıllar önce terketmiş olduğumuz bu uygulama ne yazık ki;tüm uyarılarımıza rağmen meslektaşlarımız tarafından hala daha uygulanmaktadır.Ayrıca,hiçbir hastalığın tedavisinde haftada bir akupunktur tedavisi yapılmaz.Bu da,ikinci yanlıştır.Kilo tedavisinde diyet kesinlikle verilmemelidir.Çünkü,insülin dirençlerine neden olmaktadır,bu da üçüncü yanlıştır.Bu konuda daha ayrıntılı bilgilenmeniz için, sitemin “makaleler” bölümdeki yazılarımı okumanızı rica ediyorum..Saygılarımla!…

 • merhabalar Hakan bey, nisan 2013 tarihinden beri akapunktur tedavisine gidiyorum.47 yaşındayım,akapunktur tedavisine başlamadan önce kilom 94.6,vücut kitle indeksim 34.3,yağ oranım %46.5,kas oranım %24, iç organ yağlanmam %10, kalori 1685 idi. doktorum göbek ve mideden yapılan iğnelerle ve diyet listesiyle ve kalıcı kulak bantlarıyla ilk ay haftada 1 kere sonra benim isteğim üzerine 15 günde 1 kere tedaviye devam etti.5 ay akapunktur tedavisi gördüm şuandaki kilom 80.2, vücut kitle indeksim 29.1, yağ oranı %40.9, kas oranım %26.1,iç organ yağlanmam %8,kalori 1535.yalnız doktorumun verdiği diyetlere tamamıyla uymadım kendim yediğime dikkat ettim ve bana hiç tahlil yapılmadı. doktor bey ben bu tedaviye daha ne kadar süre devam etmeliyim ve bırakırsam hızlı bir şekilde tekrar kilo alacak mıyım ? almamak için neler yapabilirim beni en kısa zamanda bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.

  • Sayın Gülcan Hanım,bir kişiye gelişi güzel kilo tedavisi amaçlı diyet verilmez.Eğer,şişmanlığa sebep olacak herhangi bir hastalık (hormon hastalıkları,böbreküstü bezi hastalıkları,metabolik hastalıklar v.b gibi…) yoksa;o kişiye diyet vermek son derece sakıncalı olup;insülin reseptör direncinin gelişmesine neden olur.Ayrıca,kulak akupunkturu uygulamasında kalıcı iğne kullanılmamaktadır.Yıllar önce terkedilen bu yanlış hala daha yapılmaktadır.
   Hiçbir hastalığın akupunktur tedavisinde haftada 1 seans yapılmaz (hele hele 15 günde bir akupunktur seans uygulaması dünyanın hiçbir yerinde yapılmamaktadır!!!!),en az iki kez yapılır.En önemlisi de; sadece akupunktur tedavisinde değil,tıbbın hiçbir tedavisinde, hastanın isteği doğrultusunda tedavi aralıkları düzenlenmez.Tıp bilimi, hastaların istekleri ve yönlendirmeleri doğrultusunda tedavi protokolü oluşturmaz.Eğer,öyle olsaydı; her kişi kendi keyif ve istekleri doğrultusunda, kendi tedavilerini düzenlerdi ve Tıp bilimine de hiç gerek kalmazdı.Bu bir faciadır.Bunu sizin için söylemiyorum,meslektaşım için söylüyorum.Bu,neye benzer biliyor musunuz?..Bir hasta düşünün ki; en geç 2 gün içinde hemen ameliyata alınması gerekiyor,fakat cerrah hastasının isteğine uyarak,15 gün sonrası için ameliyatı erteliyor…Böyle bir cerrah düşünülebilir mi???
   Tedavinizin klinik seyrinin yorumunu size bırakıyorum.Beni yanlış anlamamanızı özellikle belirtmek isterim ki,hekiminizi değil;uyguladığı akupunktur tedavisini bilimsellik açısından eleştiriyorum…Lütfen yanlış anlaşılmasın! Saygılarımla!…

 • Merhaba bende taktırdım kulağıma doktorum bunun güvenilir olduğunu amacının kilo verdirmek değil sağlıklı beslenme kazandırmak olduğunu söyledi şuan kulağımda ama yatarken falan rahatsız ediyo memnun kalmadım pek çok kaşındırıyo ve beynim gıdıklanıyo sanki evde kendim çıkarabilirmiyim bu bantları illa doktorun çkarması lazımmı

  • Akupunktur;hastalıkların tedavisini yan etkisiz ve çoğunlukla kalıcı bir şekilde sağlayan, tıbbın önemli bir dalıdır.Bu nedenle; “…taktırdım” şeklindeki ifadeler son derece yanlış olup,reçete yazıldığı zaman “reçetelendim” mi diyoruz? Akupunktur,takılan birşey değildir!..Hastalıkların tedavisi için,hastaya uygulanan tıbbi bir uygulamadır.Kusura bakmayın Feyza hanım,bu çok önemli yanlışı düzeltmem gerekiyordu.Sözünü etmeye çalıştığınız kalıcı iğneleme tekniği olup;bu köhnemiş ve bilimsel hiçbir etkinliği olmadığı kanıtlanmış tekniği, uzun yıllardır kullanmamaktayız.Fakat ne yazık ki,meslektaşlarımız hala daha bu eski tekniği kullanmakta ısrar etmektedirler.
   Artık kulak akupunktur tedavilerinde hiçbir geçerliliği kalmamış olan bu iğnelerin,halen kulağınızda bulunması gereksiz ve sakıncalıdır.Tıbbın hangi branşında olursa olsun,uzman hekiminizi ve sağlık kurumunuzu seçerken çok iyi araştırın ve ondan sonra kararınızı verin…Saygılarımla!

 • Merhaba Hocam iyi geceler.Bi tanidigimjz 4 ayda akupunkturla 36 kilo vermis.1,8 boy ve 120 kilodayim.cok terliyorum.yapilan tahlillerde tiroit hormonunda bir sikinti olmadigini soylediler.Asil olarak voleybolcuydum.Oss sinav falan derken stresle ve ders calismak icin sporu birakmak zorunda kaldim.Birakmadan evvel takriben 70 kikoydum.5 senede toplam 50 kilo aldim.Bu hale gelecefimi bilseydim porru asla birakmazdim.Yaglarim genellikle gobek ve belimde yogun.daha butun vucuda yayilmadi.Izmirde okuyorum.Akupunkturun bana faydasi nasil olur?kac seans gerekir ve ucretlendirmeniz nasil?Simdiden tesekkurler

  • Merhaba Salih Bey. öncelikle cevabımın gecikmesinden dolayı beni bağışlamanızı rica edeceğim.Tabii ki,akupunktur tedavisinin size faydası olur.Ön görüşme için kliniğimden randevu alırsanız size daha fazla yardımcı olabilirim.Buradan fiyatlar konusunda bir bilgilendirme yapmamaktayız.Ön görüşmelerimiz ücretsiz olup; ücretlendirme tedaviye başlandığında yapılmaktadır.Randevu için kliniğimi aramanızı rica edeceğim….Saygılarımla!…Klinik Tel: 0-232-4359890 Bayraklı/İZMİR

 • hocam merhaba ben 170 boyunda 88 kilo bi kadınım. Ankara’da ismini vermek istemediğim bir hastanede 2 gün önce akupunktur yaptırdım. yani sadece 1 kez gittim oturdum doktor kulağıma 8-10 tane iğne taktı ve bana ne yiyip ne yemiyceni biliyosun haftaya bugün tekrar gel dedi gayette güzel bir ücret aldı. motive olmak için gittiğim hataneden ağlayarak çıktım. şuan iğneler kulağımda ve ben kafama göre bir diyet yapıyorum.hocam komik gelebilir ama iş sadece bu iğneleri takmakta mı? eğer öğleyse eczanelerde akupunktur iğnesi satılıyor ben alıp kendi kendime kulağıma takamazmıyım?

  • Merhaba Emel Hanım…Kulağınıza 8-10 tane kalıcı iğne takılması yanlıştır(kalıcı iğne uygulaması yıllar önce terkedilmiştir,kesinlikle bir etkisi yoktur).O kalıcı iğnekeri hiç vakit kaybetmeden hemen çıkarın..Diyet yapmak da yanlıştır.Eczanelerde kesinlikle akupunktur iğnesi satılmamaktadır,satılması yasadışıdır.Eğer,satmaya çalışan varsa suç işlemiş olur ve hemen Sağlık Müdürlüğüne suç duyurusunda bulunmalısınız.Akupunktur tıbbın çok ciddi bir dalı olup;böylesine ciddiyetsiz bir yaklaşım olamaz.Tıp bilimi,hastalarının sağlığına kavuşması için ciddi uğraşlar veren bir bilim olup;hiçbir doktor yada eczacının yasadışı ve bilim dışı davranmaya,şarlatanlık yapmaya hakkı yoktur.Ayrıca akupunktur tedavisinde kullanılan iğneler için “takmak” kelimesi kullanılmaz.Örneğin;ilaç tedavisi için reçete yazıldığı zaman,”reçetelenmek” kelimesini kullanmak doğru olur mu?
   İlginize ve doğruyu öğrenme çabanıza çok teşekkür eder,saygılar sunarım…

 • merhaba hakan bey ben annem için yazıyorum annem 40 yaşında 167 kilo hipotiroidi hastası gun gectıkce dahada kılo alıyor ve hareket edemez duruma gelmeye basladı bıze yardım edebılırmısınız izmir karabaglarda yasıyoruz fakat sız bayraklıdasınız galıba bize cok uzak enem gelıp gıdebılırmı bılmıyorum cvp yazarsanız cok sevinirim

  • Merhaba Sevda Hanım…Tabiii ki,annenize yardımcı olurum,ancak annenizin hipotiroidi sorununun olması akupunkturun klinik etkisini azaltır.Zaten hipotiroidi vakalarında tiroid hormon eksikliği nedeniyle metabolizma çok yavaşlar ve kilo alımı çok hızlanır.Annenizin kilo verme sürecine girmesi için,öncelikle iyi bir endokrinoloji uzmanına muayene ve tedavi olması gerekir.Annenizi bu şartla altında tedaviye almamız bilimsel anlamda doğru olmaz.Böyle hipotiroidili ve aşırı kilolu vakalarda,akupunkturun çok fazla bir klinik etkisi olmaz.İlginize çok teşekkür eder,saygılar sunarım…

 • merhaba DR.HAKAN BEY BEN 46 YAŞİNDAYIM 97 KILOYA ULAŞTIM HIZLADA ILERLIYORUM AKAPUKTUR TEDAVISI OLMAK ISTIYORUM FAKAT TANSIYON HASTASIYIM ILAC KULLANIYORUM BUYUZDEN OĞRENMEK İSTIYORUM BEN TEDAVI OLAILIRMIYIM LUTFEN CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM(EV HANİMİ DEĞİLİM ÇALİŞİYORUM)

  • Fatoş hanım merhaba…Tabii ki,akupunktur tedavisi olabilirsiniz,tansiyonunuza hiçbir zararı olmaz.Akupunktur,yan etkisiz ve ilaçsız bir tedavidir.İlginize teşekkür ederim.Saygılarımla!…

 • Akupuntur olayını sadece bayanlar denemiş ben 17 yaşındayım 95 kiloyum boyum 1.80 kilo vermek için akupuntura gitmeyi planlıyorum erkekler üzerinde kilo verme sürecinin hızı nasıl olur.

  • Akupunktur tedavisi klinik olarak tüm yaş gruplarında hem erkeklerde hem de bayanlarda etkili olup; bayanlara özel bir tedavi değildir.Her iki cinsiyette de aynı hızda etkilidir.

  • Kilo tedavisinde,akupunkturun etkisi;kişiyi kilo verme sürecine sokmaktır.Metabolik süreçlerin tekrar sağlıklı ve verimli bir şekilde işlerlik kazanmasını sağlar.Akupunktur tedavisi ile yağ dokusundan ayda 1-2 kg.verilir.Bu değerler,Dünya Sağlık Örgütü’nün bilimsel verileri olup;biz de kliniğimizde bu oranlarda etki elde etmekteyiz.

 • Hocam iyi akşamlar Ankara’da tavsiye edecegüniz akupunktur yapan doktor var mı? Akupunktur üveit tedavisi ve göz tansiyonunda etkili midir?

  • Merhaba Hülya Hanım, ne yazık ki Ankara’da size önerebileceğim bir akupunktur hekimi bilmiyorum.Üveit ve glokom (göz tansiyonu) gibi göz hastalıklarında akupunkturun klinik etkileri araştırma evresindedir.

 • 1,60 boyum 75 kilom var ne denediysem zayıflayamadım tam tersi arttı akupuntur kaç seyansta biter nasıl yapılıyo ben 55,60 kilo olmak istiyorum aç kalamaya bile razıyım ama olmuyo:( yardımcı olurmusunuz ?

  • Aç kalmakla kilo verilemz.Sizi klinik olarak incelemeden mevcut durumunuz hakkında yorum yapmam doğru olmaz,bilimsel olmaz.İzmir’de yada İzmir’e yakın konumda oturuyorsanız kliniğimize gelmeniz durumunda size memnuniyetle yardımcı olurum.

   • yanlız ben Kayseri’de oturuyorum izmire gelme gibi bi şansım yok ve benim çok yakın bi arkadaşımda aynı durumda onun kilo durumu daha fazla nasıl yardımcı olursunuz….

 • MERHABA BEN 29 YAŞINDAYIM 1.58 BOYUNDAYIM 112 KİLOYUM ASLINDA KENDIMLE BARISIK BIRIYIM AMA ARTIK NORMAL KİLOLARDA OLMAK İSTIYORUM UZUN SUREN KILO VERME CABALARIM OLDU ARA ARA VERDIGIM KILOLAR 3 AY ÖNCESINDE 119 KİLO IDIM AKUPUNKTUR TEDAVİSİ DESTEGİ ALAMAK İSTİYORUM AMA TAMAMEN KARAR VEREMEDİM BENI AYDINLATIRSANIZ SEVINIRIM TEDAVİ SÜRECİ İLE İLGİ VE DOGRU YÖNTEMDE UYGULANMASI İLE İLGİLİ ŞİMDİDEN TEŞEKKURLER

  • Meryem Hanım,akupunktur tedavisi ile sağlıklı zayıflayabilirsiniz.Ancak kilo tedavisini uzun süreli bir süreç olarak düşünmeniz gerekir.Tıbbın hiçbir dalında,mucizevi tedaviler yoktur.Uzun süreli kilo verme çabalarınızın olduğunu söylemektesiniz;muhtemelen diyet denemeleriniz de olmuştur.İşte bu denemeler ve gereksiz yere yapılan diyetler nedeniyle zamanla vücudda insülin direnci gelişmekte ve işin içinden çıkılmaz bir klinik tablo oluşmaktadır.O yüzden size haftada 2 seans olacak şekilde 20 seanslık akupunktur tedavisinin planlanması gerekir.Daha ayrıntılı bilgi verebilmem ve sizin klinik durmunuza göre yorum yapabilmem için kliniğimde ön-görüşme yapmamız daha uygun olacaktır.Bu nedenle kliniğimi arayarak asistanımdan randevu almanızı rica edeceğim.İnşaallah size yardımcı oluruz.İlginize teşekkür ederim.
   Randevu için Klinik Tel: 0-232-4359890 Bayraklı/İZMİR

 • mrh ben 28 yaşında 82 kiloyum neyapsam zayıflayamıyom 20 kilo fazlam var bu tadaviyle nekadr sürerde kilo verebilirim

  • Sağlıklı zayıflamak için, gerçek bilimsel düzeyde akupunktur tedavisine girmek ve asla gereksiz yere diyet yapmamak gerekir.Sağlıklı kilo verme bir süreçtir ve ortalama bir yıllık süreci kapsamalıdır.

 • merhaba doktor bey. ben son 2 yılda 22 kilo aldım nedenini araştırdım ve polik over kist ve insülin direncim fazla çıktı. akupunktur tedavisine başlamak istiyorum fakat niğde de yapan doktor yok kayseride yaptırmak istiyorum. önerebileceğiniz bir doktor var mı? aldığım bu kiloları tahminle ne kadar sürede verebilirim? şimdiden teşekkür ederim…

 • 33 yaşındayım 2 yaşında oğlum var gebelikde insülin kullandım ve hipo tiroidi teşhisi nedeniyle ilaç kullanıyorum.doğum sonrası hipo glisemi atakları nedeniyle glikobay 50mg 3×1 kullandım.şimdi ilaç kullanmıyorum.gebelik süresince 30 kg üstü aldım.akapunktur ile kilo verebilirmiyim acaba

 • iyi akşamlar hocam yaşım 18 boyum 1.74 kilom ise 101 geçen sene 89 kiloya kadar düştüm ancak sınavdan dolayı geri aldım ve veremiyorum akupunktur tedavisi yaptırmak istiyorum bir arkadaşım 6 ayda 20 kilo vermiş ancak ben diaformin isimli şeker ilacı olmayan bir ilaç kullanıyorum ve düzenli spor yapıyorum acaba izmirde önerebileceğiniz bir uzman varmı şimdiden teşekkürler iyi akşamlar

  • Siz,sitemi çok yüzeysel mi incelediniz acaba? Size İzmir’den DR.HAKAN ERTOK’u öneriyorum. Randevu için Klinik Tel: 0-232-4359890 Bayraklı/İZMİR İyi akşamlar diliyorum…DR.HAKAN ERTOK

 • İyi günler ben öğretmenim 154 cm boyum var ve kilom 60 tan fazladır uzun zamandır tartılmaya korkuyorum yaşım ise 25 benimde pko rahatsızlığım var ve kilo vermem gerekiyor akupunktur düşünüyorum ama ben denizlideyim tedavi süreci nasıldır sürekli gel git mi yapmam gerekir. Şimdiden teşekkürler…

  • Nesli hanım merhaba.PKO vakalarında da akupunktur tedavisi uygulanabilmektedir.Hiçbir sakıncası yoktur.Akupunktur ile kilo tedavisinde 20 seanslık tedavi uygulamaktayız.Haftada iki kez olacak şekilde hastamıza randevu vermekteyiz.Daha ayrıntılı bilgi için kliniğimi arayabilirsiniz.Ben de ilginize teşekkür ederim…Klinik Tel: 0-232-4359890 Bayraklı/İZMİR

 • Hakan bey merhabalar,
  157 cm, 67 kg. Tatlı isteğimi bastırmakta güçlük çekiyorum. insülin direncim tahlillerde çıkmadı. anksyete rahatsızlığım var. kilo verememekten yıldım, yıprandım. Istanbul’da işinin uzmanı bir doktor tavsiye edebilir misiniz?

  • Merhaba Merve Hanım.Tahlillerinizin temiz çıkması çok sevindirici.Şikayetinizin ve kilo almanızın temelinde anksiyete bozukluğu yatmaktadır.Akupunktur ile,anksiyeteniz çok iyi tedavi olur.İlaçsız ve yan etkisiz bir şekilde hem anksiyeteden kurtulursunuz,hem de metabolizmanız hızlanacağı için kolaylıkla kilo verebilirsiniz.İstanbul’da herhangi bir isim vermem doğru olmaz.İlginize teşekkür eder,saygılar sunarım.

 • Merhabalar ben triod hastasiyim gunluk ilac kullaniyorum birde hipofiz bezimin
  Arkasinda kucuk bir kitle var bunlar akapuntur yapmtirmama
  Bir sakincasi olurmu sorumu samimiyetle yanitlarsaniz sevinirim iyi calismalar

  • Merhaba Tuğba Hanım.Akupunktur tedavisi hiçbir koşulda size zararı olmaz.Eğer,bir hipotiroidi sözkonusu ise ve siz kilo tedavisi amaçlı akupunktur tedavisi uygulatmak isterseniz,bu durumda size hiçbir yararı olmaz.Çünkü,kilo almanızda asıl sebep,tiroid hormonlarının az çalışması olduğu için,tiroid tedavisi yapılmadan asla kilo veremezsiniz.Hastalağınızın türü hakkında yeterli klinik bilgi vermediğiniz için ve ne amaçlı akupunktur tedavisini düşündüğünüzü belirtmediğiniz için,ne yazık ki; size çok net,doyurucu cevap veremiyorum.Daha ayrıntılı bilgi verip, tekrar sorunuzu sorarsanız,size çok daha yararlı bilgiler verme imkanım olur.Tuğba hanım,bana yöneltilen soruları;tüm samimiyetim ve içtenliğimle (bilgim ve tecrübem doğrultusunda) cevaplamaya gayret ediyorum.Bu konuda lütfen içiniz rahat olsun.Sorunuzu tekrar daha ayrıntılı bilgiler içerecek şekilde bekliyorum.Bu arada yeni yılınızı kutlar;sağlıklı,mutlu ve huzurulu nica yıllar dilerim.Saygılarımla!..

 • İyi aksamlar.. Ben 19 yasindayim 170 boyundayim ve 62 kiloyum. Spora gidiyorum. Benim tek sorunum basen bolgem. Spor yaptigim surede gobegim belim bacaklarim inceledi amabasenlerimden kurtulamiyorum. Az önce bir program izliyordum ve bu tedaviyi gördüm.. Araştırmaya basladim sitenizi ve yorum yapanlara verdiğiniz ilgili cevaplari görünce ben de yazmak istedim. Benim ne yapmam lazim lütfen yardim edin. Tek sorunum basenlerim.. İki ay oldu spora baslayali her yerim inceledi ama basenlerim sadece 2 cm inceldi.. Bu tedaviye uygun muyum .. Ve ben gaziantepte yasiyorum. İnternetten uygun doktor bulamadim. Onerebilceginiz bir isim var mi lütfen söyleyin.. Saygilar..

  • Ezgi hanım,basenlerinizde eğer bir yağlanma sözkonusu ise;sadece yürüyüş yapmanız yeterlidir.Günlük bir saatlik yani 5 km.lik yürüyüş yapılması gerekir.Bu bölgedeki yağlar hemen hızlı bir şekilde erimez.En az 6 aylık bir süreç gerekir.Akupunktur tedavisine ihtiyacınız yok,gereksiz yere para harcamayın.Ayrıca; bulunduğunuz ilde önerebileceğim bir hekim de yok ne yazık ki.İlginize teşekkür eder,saygılar sunarım

 • merhaba ben 17 yaşındayım 1.72 boyundayım ve 65 kiloyum akapunktur tedavısı ıcın randevu aldım fakat arkadaslarım bellı bır yag oranından asagıda cıkarsam tedavı yapmazlar demı sızce bır sakınca var mı tedavı uygulayabılır mıyım? şmdiden tesekkurler

  • Merhaba Şeyma Hanım.Sadece kilo ve boy değerlerinin bilimsel bir değeri yoktur.Akupunktur tedavisine alınabilmeniz için (gerçek bilimsel tıbbi yaklaşım açısından);laboratuar tetkiklerinin yapılıp,ayrıca vücud yağ yüzdesi,kas-kemik kitlesi,vücud su oranı ve bazal metabolizma değerlerinin de ölçülmesi gerekir.Sizin bu değerlerinizi bilmediğim için,ne yazık ki;bir yorum yapamayacağım.İlginize teşekkür ederim.Saygılarımla!..

 • Hakan bey merhaba 1.68 boyunda 95 kg doğum sonrası kilolarımı vermiştim ama tekrar aldım annem akupunkturu denedi bende denemek istiyorum seans olarak kaç kere gelmem gerekiyor çalıştığım için öğrenmem gerekli zaten izmirde yaşıyorum birde haftada kaç kez uygulama yapılıyor teşekkürler

  • Serap Hanım,akupunktur ile kilo tedavisi 20 seans olarak planlanmalıdır.Haftada 2 kez tedavi yapılmaktadır.İlginize teşekkür ederim.Saygılarımla!
   Randevu için Klinik Tel: 0-232-4359890 Bayraklı/İZMİR

 • Ben 5 ay once dogum yaptim 109 kiloyum emziriyorum akupunktur yaptirmak istiyorumm zayiflamak istiyorumm cevapinizi bekliyorum Aydin soke de oturuyorumm gelmek istiyorum akupunktur yapmak istiyorumm

  • Emzirme döneminde kilo tedavisi amaçlı akupunktur uygulamak doğru değildir.Çünkü emzirme döneminde bir takım hormonların etkisi sözkonusu olup;bu dönemde hormonlara müdehale uygun olmaz.Emzirme döneminiz bittikten sonra,akupunktur tedavisine girmeniz çok daha doğru ve bilimsel olur.

  • Emzirme döneminiz bittikten sonra,kaç seans gelmeniz gerektiği konusunda klinik inceleme yapmam gerektiğinden; o zaman geldiğinizde sizi bilgilendiririm.İlginize teşekkür ederim.Söke’ye selam ve sevgilerimle!..

 • kilo veremiyorum bana yardımcı olurmusunuz. 3,5 kilo veriyorum verdiğimi fazlasıyla alıyorum ,iştahımı kontrol edemiyorum.BANA YARDIMCI olurmusunuz?

  • Bir hekim olarak tabii ki,size yardımcı olurum Müjgan hanım.İştah kontrolünün sağlanmasında akupunktur tedavisinden çok yarar görürsünüz.Kliniğimi arayarak randevu almanız durumunda size yardımcı olabilirim.

 • Merhaba
  30 yaşındayım ve 7 aylık bebeğim var
  kilo vermek istiyorum ancak emzirme döneminde kilo vermek
  amacıyla akunpunktur tedavisi yapılabilir mi

  • Emzirme döneminde de akupunktur çok güvenli ve yan etkisiz bir şekilde uygulanır.Kilo tedavinizi,emzirme döneminiz bçttikten sonra yaptırırsanız sizin açınızdan daha kolay ve rahat olur;yoksa ne size ne de bebeğinize kesinlikle bir zararı olmaz.

 • Merhaba ben 27 yasindayim ve 4senedir sle lupus hastasiyim zaman zaman agrilarim cok artiyor ve su an immurani biraktim kortizonla birlikte 15 kilo aldim 74 kiloyum zamanla gebelikle birlikte kilomun da artmasindan korkuyorum birdeucretleriniz ve kac seans tedavi gerektigini tahmini yaxarsaniz memnun olurum teşekkür ler

  • Halen kortizon kullanıyorsanız,hangi sebeple olursa olsun;size uygulanacak akupunktur tedavisinin hiçbir faydası olmaz.SLE hastalığı,bir konnektif doku hastalığı olduğu için kortizonun kullanılması gerekir.Siz,şimdilik kilonuzu sorun yapmayın ve bunun için de gereksiz yere para harcamayın.Eğer,aksini yaparsanız hem paranız hem de zamanınız boşa gider.Mevcut hastalığınızın tedavisi hepsinden daha önemlidir.Tedavinizi düzenleyen ve klinik takibinizi yapan meslektaşımızın dediklerini harfiyen uygulayın.Geçmiş olsun dileklerimle,saygılar sunarım.

 • Mrb

  hakan bey,akupunktur küpe siparişi verdim internetten sizce zayiflamam da yardimci olur mu?

  • Merhaba Özge Hanım.Paranızı ne yazıkki boşu boşuna şarlatanlara kaptırmışsınız.Siz sanırım web sitemde yer alan bu konudaki makalelerimi okumamışsınız.Kulağa küpe takmakla kilo verilseydi,tüm küpe takan bayanların zayıf olması gerekirdi.Akupunktur tıbbın önemli bir dalı olup;küpe adı altında saçma uygulamalar klinik tedavide yer almaz.Lütfen satın almış olduğunuz bu saçma ürünü adlandırırken de; “Akupunktur”kelimesini kullanmayınız.Aldığınız bu ürünü süs amaçlı kullanabilrsiniz.Cebinize geçmiş olsun.Saygılarımla.

 • Merhaba ben 23 yasinda 84 kiloyum polikistik over hastasıyım asiri kilo alimim oldu bir anda bi kac ay once bir ay akupunktur a gittim ve 3 kilo verdim bıraktım kilo alimim olmadi ama diyet yapmayi sevmiyorum yapamıyorum tatliya asiri duskunum bogazimi Tutamıyorum tekrar akupunktura baslamalimiyim yardimci olun lutfen teşekkür ler

  • Sizde polikistik over sendromu sözkonusu olduğu için,öncelikle hormonal durumunuzun kan tahlilleri ile araştırılması gerekir.Bunlar yapılmadan kesinlikle akupunktur tedavisine girmeyin.Bu nedenle öncelikle bir endokrin uzmanı meslektaşımıza muayene olun.

 • ben dün bir uzmana gittim ve şu anda kulağımın birinde 6 birinde 4 tane iğne var.düşerse gel tekrar takalım denildi. 🙁 siz de bunun artık uygulanmadığını yazmışsınız ne yapmamı önerirsiniz. bulunduğum yerde ki tek akupunktur merkezi burası 🙁

  • Size uygulanan kulak akupunkturu kesinlikle yanlıştır.Kulak akupunktur noktaları dedektör adını verdiğimiz özel bir cihazla taranıp,elektriksel potansiyellerinin ölçülmesi gerekir.Bu eletriksel ölçümlerden sonra,patolojik olan noktaların elektrik yüklerine göre de altın yada gümüş iğne batırılmalıdır.20 dakika sonra da kulaktaki tüm iğnelerin çıkarılması gerekir.Kalıcı iğne asla kullanılmamalıdır.Tedavinize deavm edip etmemek tamamen size kalmış bir durumdur.Benim görevim sizlere kulak akupunktur tedavisini en doğru ve en bilimsel şekliyle anlatmak ve bilgilendirmektir.

 • 15 yaşındayım 74 kiloyum 161 cm boyundayım kilom oldukça fazla akupuntur tedavisi uygulamak istiyorum. Eger gidersem yapılacak olan tedavi de günlük olarak yürümek hareket yapmak şart mı?? yapmadan olmaz mı??

  • Öncelikle büyüme ve gelişme çağındasınız bu nedenle ergenlik döneminizin geçmesini bekleyin.Çünkü,bu dönemde kiloda çok oynamalar olur.Kilo alıp,verme gibi oynamalar ergenlik döneminin sonuna kadar devam eder.Günlük yürüyüşler tabii ki mutlaka yapılmalıdır.Bu herkes için geçerlidir.Hiç kilo sorunu olmayanlar bile günlük yürüyüş ve aktivitelerini yapmazlarsa bir süre sonra şişmanlamaya başlarlar.Bu nedenle YÜRÜYÜŞ YAPMADAN OLMAZZZZ!

 • Merhaba doktor bey kolay gelsin. Ben şu anda akupuntur tedavisi uyguluyorum iki haftadır devam ediyorum. Şu an 76 kiloyum 1.68 boyum var. Ilk başlarda kilo vermek daha kolay olduğu için yani kilo miktarın azaldığı zaman daha zor kilo verildiği için biraz tedaviyi uzatmak istiyorum. Şu anda haftada bir gidiyorum ve bacağıma göbeğime koluma başıma iğne takılıyor. Ben bu tedaviyi 10 ar günlük şeklinde yapabilir miyim acaba. Salı’dan salıya konuştuk doktorumla Perşembe gitsem mesela diğer hafta da Pazartesi gitsem bu şekilde uzatsam bi sakıncası olur mu etkisini azaltır mı akupunturun. Cevap verirseniz çok sevinirim tekrar kolay gelsin iyi günler

  • Merhaba Ayça Hanım.Sizi klinik ve laboratuar yönünden muayene edip incelemediğim için klinik durumunuzla ilgili bir yorum yapmam doğru olmaz.Akupunktur ile kilo tedavisi gözü kapalı uygulanmaz.Tedavi öncesi,mutlaka kan tahlillerinin yapılması gerekir.Eğer,şişmanlığın altında yatan sebep olarak hormonal yada metabolik bir hastalık sözkonusu ise mutlaka bir endokrinoloji uzmanı meslektaşımız tarafından vakanın değerlendirmeye alınıp,altta yatan hastalığın tedavisinin yapılması gerekir,çünkü bu tür vakalarda akupunktur tedavisi hiçbir sonuç vermez.Akupunktur tedavisi hiçbir hastalıkta haftada bir kez uygulanmaz,mutlaka haftada iki kez uygulanması gerekir.Tüm bu açıklamalarım ışığında size yapılan yaklaşımları değerelendirerek bir karara varmanız uygun olacaktır.Dediğim gibi,sizin laboratuar ve klinik profilinizi bilmediğim için ancak bu kadarlık bir açıklama yapabiliyorum.İlginize ve güveninize çok teşekkür eder,saygılar sunarım.

   • Herhangi bi hastalığım yok. Başlamadan önce troid şeker gibi bi çok tahlil için kan verdim. Kan tahlillerimde herhangi bi hastalık çıkmadığı için bu şekilde başladık.

    • Doğrudur,ancak önceki sorunuza verdiğim cevapta da yazdığım gibi;hangi hastalık tedavisi olursa olsun (buna kilo tedavisi de dahildir!),
     akupunktur tedavisi haftada 2 kez uygulanır.

  • Akupunktur sinirlere zarar vermez.Akupunktur hakkında en doğru ve bilimsel bilgileri öğrenmeniz için web sitemde yer alan makalelerimi okumanızı rica edeceğim.

 • Merhaba Hakan Bey,
  ben15 yaşındayım ve küçüklüğümden beri kilo sorunum var ve bundan çok rahatsızım akapunktur yaptırmayı düşünüyorum sizce yaşıma uygun mu? ve kulağımda iğne izi kalır mı?

  • Merhaba Zeynep Hanım.Yaşınız akupunktur tedavisi için tabii ki uygundur; ancak,tıbben kilo sorununuzun olup olmadığı yapılacak klinik ve laboratuar incelemeleri sonucu ortaya çıkacaktır.Eğer,tıbben kilo sorununuz yok ise,gereksiz yere akupunktur tedavisi uygulanmaz.Kulağınızda da kesinlikle iğne izi kalmaz.

 • ben 19 yaşındayın ve 83 kiloyum şimdiye kadar hep kiloluydum etrafımdaki birkaç arkadasım akapuntur sayesinde zayıfladı benim bilomdan kaynalanan bazı hormon problemleri ve şeker hastalığı sıkıntım var doktorum çok hızlı kilo vermem gerektiğini söyledi bunun için akapunktur bana yardımcı olur mu ? ne kadar sürede kaç kiloya kadar vermemi sağlar ? diyet ve spor eşliğnde yapmayı planlıyorum bunlarla daha hızlı sonuç alırmıyım ? daha önce diyetisyen eşliğinde kilo vermeye çelıştım fakat belli bir kiloya geldikten snra kilo vermem durdu diyeti bıraktıktan sonrada tekrar verdiğim kiloları aldım beni bir an önce bilgilendirirseniz çok sevineceğim

  • Tabii ki,akupunktur tedavisi size yardımcı olur.Fakat,klinik ve laboratuar tetkikleri,incelemeleri yapılmadan sizin hakkınızda bilimsel bir yorum yapmam mümkün değildir.Hızlı kilo vermek ve verdirmek tıbba aykırıdır.Sakın bu türlü söylem ve uygulamalara inanmayın.Gelişigüzel gereksiz yere yapılan diyetler,kesinlikle zararlı olup; insülin reseptör dirençlerine yol açmaktadır.Kusura bakmayın ancak bu kadarlık bir yardımda bulunabiliyorum.Çünkü,ne klinik ne de laboratuar yönünden sizi inceleme durumum söz konusu değildir.

 • hocam ben 2 ay önce safra kesesi amaliyatı oldum kilom biraz fazla akapuntur düşünüyorum vucuduma zararı olurmu

  • Esma Hanım,akupunktur tedavisinin hiçbir koşulda size zararı olmaz.Ancak,kilo tedavisi için,öncelikle laboratuar analizlerinizin yapılıp,tıbbi olarak incelenmeniz gerekir.Gözü kapalı asla kilo tedavisi yapılmamalıdır.Öncelikle,tıbbi yönden sağlığınızı tehdit edecek boyutta kilo sorununuz var mı buna bakılması gerekir.

 • Merhabalar…Sitedeki geçmiş soru ve cevapları okudum ve açıkçası doktoruma güvenim sarsıldı.Doktorum tahlil istemedi,kulaktaki noktaları rastgele belirledi ve kalıcı iğne taktı.Karnıma 8 ,ayaklarıma 1’er,ellerime 1’er iğne taktı ve sadece karnımdakilerine 15 dakika elektrik verildi.Sizce vücudumdaki noktaları belirlemek için de mi dedektör kullanmalıydı?Üniversite hastanesinde dedektör yok mudur?Varsa neden kullanmazlar?Son sorum aslında size değil:( Şu an kulağımdakileri çıkarmak istiyorum.Kalıcı iğnelerin etkisinin olmadığının kanıtı bir makale veya çalışma ya da site önerebilir misiniz ?Şimdiden teşekkürler.

  • Ezgi Hanım,kulak akupunkturu yapılırken mutlaka mevcut hastalığın tedavisine uygun noktaların anatomik yerlerinin dedektör adını verdiğimiz cihazla elektriksel yüklerinin ölçülmesi gerekir.Kulak’ta elektriksel nötrlük ilkesi geçerli olduğundan,hastalıklı noktların elekriksel yükleri (-) yada (+) tarafa yön değiştirir.Bu şekilde elektriksel yükleri değişen noktalar patolojik(hastalıklı) kabul edilir ve mevcut elektrik yükünü nötürleştirmek (izoelektrik düzeye getirmek) için,ya altın yada gümüş iğne batırılmalıdır.Bu şekilde batırılan iğneler kulakta,en fazla 20 dk.bekletilir ve bu sürenin sonunda mutlaka çıkarılır.Yıllar önce,kulak akupunkturunda kalıcı iğnenin etkisi olduğu sanılmaktaydı.Ancak,yapılan çalışmalarda noktalara bu şekilde kalıcı iğne batırıldığında derinin epidermis tabakasındaki bazal hücrelerini ve reseptörlerini paramparça ettiği ve belli bir süre sonra bu noktalardan nörolojik elektriksel uyarıların kaybolduğu tesbit edilmiştir.Bu fizyolojik ve histolojik sebeplerden dolayı artık kalıcı iğne uygulaması önerilmemektedir ve biz de kliniğimizde yıllar öncesi bu uygulamayı terketmiş durumdayız.Bu konu temel tıp bilimlerinin konusu olup;fizyoloji,histoloji ve farmakoloji bilim dallarının alanına girmektedir.Ayrıca nörokimyayı da içine almaktadır.Bu saydığım bilim dallarının hücre uyarısına yönelik tüm bilimsel çalışmaları “kanıt” teşkil eder.Her hücrenin milivolt cinsinden bir elektriksel uyarılma düzeyi vardır.Bir de uyarılmanın sona erdirilme düzeyi vardır.Siz bir hücreye sürekli bir uyarı verirseniz, “sumasyon” adı verilen,elektriksel uyarı sinyallerine karşı hücresel duyarsızlaşmaya neden olursunuz.Tıpkı kulak akupunktur noktasına batırılan kalıcı iğnenin,etkisi altına aldığı milyonlarca hatta milyarlarca hücre gurubunu belli bir süre sonra duyarsızlaştırdığı gibi…
   Vücud akupunkturu,akupunktur bilim dalının farklı persfektifinde olan bir uygulama olup;kulak akupunkturundaki gibi,elektriksel nötürlük ilkesi geçerli değildir.Usulüne uygun uygulandığı sürece;vücud akupunkturu,aynen kulak akupunkturu gibi çok olumlu klinik etkileri olan bir tedavidir.
   Tıp sürekli gelişen ve kendini yenileyen bir bilim olduğu için;biz hekimlerin (ben de dahil olmak üzere),bilimsellikten ve yeni gelişmelerden ayrılmamamız gerekir.
   İlginize ve sorularınıza teşekkür eder,saygılar sunarım.

 • Her tedavi için akupunktur farklı seanslarda mı uygulanmalıdır yoksa akupunktur aynı anda birkaç hastalığı tedavi edebilir mi ? Örneğin; migren ağrıları ve stres için farklı seanslar şart mıdır?

  • Her hastalık ve hasta için mevcut klinik tablonun durumuna göre akupunktur tedavisinin seans sayıları değişebilmektedir.Genelde her hastalık için ayrı seans planlanır fakat bazı hastalıklarda aynı anda birkaç hastalığın tedavisi de uygulanabilmektedir.Sizin de çok güzel örnek verdiğiniz gibi,migren ve stres tedavisi aynı anda tedavi kapsamına alınarak akupunktur tedavisi uygulanabilir.Bu iki hastalık türü için ayrı ayrı seansların uygulanması gerekmez.

 • merhabalar hocam ben 18 yaşında 96 kiloyum herhangi bir rahatsizligim yok diyabet vs. gibi yaptığım diyetler sonuç vermeyince bende son çare olarak akupunktur tedavisini düşünüyorum fakat halk arasında hızlı kilo verimindn dolayı bu yöntemle verilen kilolar hızla geri alınıyor diye bir soylem dolaşıyor ve bu beni korkuttu sizin tavsiyeniz nedir ?

  • Merhaba Merve Hanım.Yapılan tahlillerde hiçbir sorun olmadığı halde zayıflamak amaçlı diyet yapmak kesinlikle doğru değildir,insülin direncine yol açar ve kilo vermek çok zorlaşır.Akupunktur tedavisinden sonra kilo almanın en önemli nedenlerinden biri de ne yazıkki akupunktur tedavisinin yanında verilen anlamsız diyetlerdir.

 • Merhaba ben 19 yaşında 1.55 boyunda 75 kiloyum akupunktur tedavisini düşünüorum ne kadar zamanda ne kadar kilo verebilirim ve ideal kiloma düşmem mümkünmü acaba verdiğim kiloları geri alırmıyım kafamda hep sorular var lütfen banayardımcı olurmusunuz yardımaçok ihtiyacım var

  • Çiğdem hanım,sizi klinik ve laboratuar tetkikleriyle inceleyip muayene etmeden,ne kadar kilo verebileceğinizi bilemem.Akupunktur,tıbbın önemli bir dalı olup;hiçbir hastalığın tedavisinde gerekli muayene ve laboratuar analizleri yapmadan gözü kapalı uygulanmaz.Size ancak bu kadarlık bir yardımım olabilir.Eğer,kliniğimizden randevu alıp,tedavi için gelirseniz;size daha gerçekçi ve bilimsel olarak yardımcı olabilirim.İlginize teşekkür ederim.Saygılarımla!..

  • Tıbbın,Fiziğin,Kimyanın bilimsel olmadığına dair kanıt var mıdır diye de sorabilir ve bu soruları olabildiğince uzatabilirsiniz.Hatta, Uzay Mekikleriyle uzaya çıkılmadığına dair bilimsel bir kanıt var mıdır diye de sorabilirsiniz.Bu soruları yoktur diye cevapladığınızda,akupunkturun da bilimsel olmadığına dair bilimsel kanıtların yokluğu sonucuna ulaşırsınız.Bilim felsefesinde olmayana ergi yöntemi vardır.Olmayanın üzerinden, kanıtlanmayanın üzerinden;olanın varlığına ve olabilirliğinin kanıtlarına ulaşırsınız.Bu sorunuzla,bana bilim felsefesi yapma imkanını verdiğiniz için teşekkür ediyorum.Saygılarımla!..

  • Hangi hastalığın tedavisi için soruyorsun Türkerciğim? Akupunktur her yaş ve dönemde rahatlıkla uygulanabilir.Sorunu biraz daha açarsan sana daha çok yardımcı olabilirim.Sevgilerimle!

 • merabalar 42 yaşındayım ismim Ayşe 10 gün önce akupunktur tedavisine başladım başlangıç olarak 2 kilo verdim ama bazı soru işaretlerim var. eskiye nazaran neredeyse iki katı susuyorum ve 3-3.5 litre su içiyorum sürekli bir susuzlugum var. içtiğim bu suyun böbreklere aşırı yüklenme yapıp zarar vermesinden korkuyorum ve doktorum alkali suyu önerdi bu suyun bana yan etkisi olabilir mi? son olarak ta oruç tutmamı engeller mi? teşekkür ederim.

  • Merhaba Ayşe Hanım.Öncelikle alkali su içmemenizi öneririm.Zaten böbreklerimizde,yediğimiz içtiğimiz gıdalarda bulunan gerek asidik gerekse alkali molekülleri nötrleştirip,zararsız hale getiren ve tüm vücud biyokimyamızın pH’ını (asid-baz dengesini) sağlayan muhteşem mekanizmalar var.Bu nedenle alkali su içerek gerek vücud gerekse kan biyokimyanızın asid-baz dengesini kendi ellerinizle bozmayın.Ayrıca kilo tedavisine başlamazdan önce (ki bu tedavi tıbbın hangi tedavi çeşidi olursa olsun); tüm kan tahlillerinizin hormon tahlillerinizin yapılması gerekir.Bunlar yapılmadan,gözü kapalı yapılacak her türlü tedavi ya başarısız olur yada istenmeyen yan etkiler oluşturur.Eğer,akupunktur tedavisi orucu bozar mı anlamında soruyorsanız;akupunktur kesinlikle orucu bozmaz.Saygılarımla…

 • Merahaba hocam 19 yaşındayım ve 62 kiloyu boyum 1.65 akupunktur tedavisi görerek 10 kilo vermek istiyorum bu mümkün müdür ? Tek korktuğum sonrasında daha fazla kilo almak böyle bişey var mı varsa sebebi nedir ?

  • Merhaba Seda Hanım,akupunktur tedavisi ile sağlıklı kilo vermeniz mümkündür.Ancak,öncelikle kan tahlili yaptırmanız gerekir.Eğer,yapılan tetkiklerde,kilonuza sebep olarak; hormonal yada metabolik bir hastalık tesbit edilecek olursa,endokrin uzmanı meslektaşlarımıza başvurmanız gerekecektir.Bu nedenle,öncelikle bir takım tahlilleri yaptırmanız önem arz etmektedir.Gözü kapalı hiçbir inceleme yapmadan akupunktur tedavisi uygulanmamalıdır.Akupunktur tedavisi sonrası kilo almada; ya hekimden kaynaklanan (ör:tahlillerde herhangi bir metabolik yada hormonal bir bozukluk olmadığı halde gereksiz yere diyet vermek,kulağa kalıcı iğne uygulamak yada hiçbir zaman kulak akupunktur uygulamasında yeri olmamış olan tohum denilen materyalleri yapıştırmak gibi…) yada bizzat hastanın kendisinden kaynaklanan (ör:günlük tempolu yürüyüşleri terketmek,sabah kahvaltılarını aksatmak,öğün atlamak,az su içmeye başlamak gibi…)yanlışlıklar etken olmaktadır.Eğer,akupunktur tedavisi gerçekten bilimsel klinik kurallara uygun bir şekilde uygulanır ve hasta da tıbbın kurallarına uyarsa,her zaman (hangi hastalık olursa olsun) başarılı sonuçlar alınır.Tıbbın her dalında olduğu gibi,akupunktur dalında da,klinik ve akademik bilgisi ve tecrübesi olan doğru hekim ve kurum seçmek çok önemlidir.Saygılarımla!..

 • merhabalar ben 14 yasındayım 150 noyum ve 63 kilom var acil 10 kilomun verilmesi gerekiyor ve bu tedaviye başlamak ıstiyorum yasım için bi sakıncası varmıdır

  • Merhaba Ümran Hanım.Acil kilo verilemez,tıbbın hiçbir uygulaması kişiye acil kilo verdirmez.Ancak,akupunktur tedavisi ile sağlıklı kilo verebilirsiniz.Yaşınız uygundur,fakat gerekli kan tahlilleri ve muayene yapılmadan akupunktur tedavisi uygulanmamalıdır.

 • Hakan bey merhaba.ben 28 yasindayim 2 yil once normal dogum yaptim ve gobek kisminda kilolarim kaldi.2 yil olmasina ragmen kilo veremedim.akapunktur tedavisi olmak istiyorum.yalniz mitral yetmezlik var bu engel olurmu? Tesekkur ederim

 • Merhaba 21 Yaşındayım ve 73 kiloyum boyum ise 1.64 zayıflamak için akupunktur tedavisine başlamak istiyorum fakat aklımda bi kaç soru var kilo vereceğim sürede benim ekstra bir çabam gereklimi ( diyet ) bunu yapamadığım için akupunktur tedavisi istiyorum . Ayda ortalama kaç kilo verebilirim ve verdiğim kilolar kalıcı olacak mı tedaviyi bıraktığımız da tekrar üstüne eklenecek mi ? Şimdiden teşekkür ederim .

  • Eğer,kilonuzun oluşumuna hormonal yada metabolik bir hastalık sebep olmuşsa,tıbbi tedavi ile birlikte(endokrin tedavisi) diyet tedavisi de uygulanır.Ancak,hormonal yada metabolik bir hastalığınız yoksa,kesinlikle diyet uygulanmamalıdır.Gereksiz yere verilen diyetler,kişide insülin direncinin oluşmasına neden olmakta ve metabolik sendrom gelişmektedir.Bu nedenle,kilo için akupunktur tedavisinin yanında kesinlikle diyet verilmemelidir.Ayda kaç kilo verebileceğinizi bilemem.Ayrıca sizin klinik muayenenizi ve laboratuar tetkiklerinizi yapmadan bir yorumda bulunmam kesinlikle doğru olmaz.Akupunktur ile kilo tedavisi konusunda daha ayrıntılı bilgi için beni arayabilirsiniz.İlginize teşekkür ederim.Saygılarımla.

 • İyi Günler Ben Akupunktura başlayalı bir hafta oldu yalnız herhangi bir kilo kaybım olmadı bende guatr başlangıcı var yalnız doktorum sadece meyve ve tatlı yeme dedi kilo verememem normal mi? Şimdiden Teşekkürler.

  • Tiroid bezi hastalıklarında metabolizma olumsuz etkilenir.Özellikle de hipotiroidizm’de metabolik süreçler hepten olumsuz etkilenerek kişinin kilo vermesine engel oluşturur.Öncelikle çok ayrıntılı bir endokrinolojik tetkik ve muayeneden geçmelisiniz.Mevcut guatr hastalığınızın tedavisi yapılınca zaten doğal olarak metabolizmanız hızlanmaya başlayacağı için,kilo verme sürecine de girmiş olursunuz.Saygılarımla

 • Merhaba 25 yaşındayım 64 kg 1,63 boyundayım.zayıflamak için akupunktur tedavisine başlamak istiyorum.Fakat asıl amacım zayıflamakla birlikte bölgesel zayıflamak. karın bölgem ve kollarımdan rahatsızım bu şekilde orantılı zayıflayabilmem için spor dışında bir öneriniz var mıdır?Teşekkkür ederim iyi çalışmalar…

  • Karmaşık ve zorlu spor hareketlerine hiç gerek yok.Hergün 1 saatlik(yani 5 km.lik) yürüyüş yapın.Akupunktur tedavisine de girebilirsiniz.Ben de teşekkür ederim.Saygılarımla.

 • merhaba hakan hocam ben 29 yasinda 97 kiloyum benim ayda kaç kilo vermem doğru doktorum ayda iki kilo dedi bu bana çok az geldi beni bilgilendirirmisiniz lütfen hayırlı ramaza lar dedi ki:

  Merhaba hocam ben29 yaşında 97 kiloyum doktorum bana ayda iki kilo verbilecegimi soyledi bu kilo bana çok az geldi sizce Kaç kilo vermem lazım

  • Doktorunuz doğru söylemiş.Kısa zamanda kilo verdirme iddiası yada söylemi doğru değildir.Kilo vermek,bir süreç işidir.Akupunktur ile kilo tedavisinin amacı,kişiyi kilo verme sürecine sokmak ve dolayısıyla ortalama 10-12 aylık süreçte olamsı gereken kiloya inmesini sğlamaktır.Bu nedenle doktorunuza güvenin ve tedavinize devam edin.

 • merhaba ben 16 yaşında 1.60 boyda olup 58 kilodayım yani yaşıma göre çok fazla olmasada beni rahatsız eden bir kilom var akupuntur yaptırmak istiyorum ve bu konuda bir çok yorumunuzu okudum ancak gidenlerden duyduğuma göre bir haftalık iğneler yapılıyor ve hafta 1 kilo vermeyi garanti veriyolar bu ne kadar doğrudur kafadan sayı vermek ve bir haftada o iğneler kalıyor birde akupunturu bıraktığımda tekrar kilo alır mıyım ve seans ücretlerinizi yazabilir misiniz

  • Benim yorumlarımda,kulak akupunktur tedavisinde haftalık iğnelerin yapıldığına ve haftada 1 kilo verme garantisine dair kesinlikle bir yazı göremezsiniz.Ben her zaman için hep tersini söylemişimdir.Sanırım siz yanlış okumuşsunuz.Web sitemde,kulak akupunkturunda yapılan yanlışlarla ilgili makalelerim mevcut.Ayrıca kilo tedavisindeki doğru yaklaşımları anlatıığım yazılarım da var.Lütfen öncelikle ayrıntılı ve çok dikkatli olarak bu yazılarımı okuyun.Seans ücretlerimiz için kliniğimizi aramanız gerekmektedir.Klinik Tel: 0-232-4359890 Bayraklı/İZMİR

 • Merhaba Hakan Bey;

  Ben de 1.71 boyunda 81kg da bir bayanım ve 2 ay sonra düğünüm var. uzun zamandır akupunktur tedavisini düşünüyorum ancak bu iki ay zarfında kilo vermeme ne kadar yardımcı olur bilmiyorum. Bir de tedaviye başlasam seans ücretleri vb. Sizden ricam bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz.

  Şimdiden Teşekkür ederim.

  İyi çalışmalar.

  • Merhaba Gizem Hanım.Kilo tedavilerinde,hastanın bakış açısıyla şu kadar süre içinde şu kadar kilo vermem gerekiyor şeklinde yaklaşım yapılamaz.Herkesin yaradılıştan gelen biyolojik ve fizyolojik özellikleri farklı olduğu için,kilo verme hızları ve süreçleri de farklıdır.Seans ücretlerimiz hakkında bilgiyi ve ayrıntıları kliniğimizi arayarak edinebilirsiniz.Ben de ilginize teşekkür ediyorum.Saygılarımla!

 • Merhba doktor bey ben 24yasinda iki cocuk annesiyim kucuk kizia 3ay önce ezaryan oldum.15kilo fazlam var emzirme doneminde akapuntur tedavisi uygulaniyormu.bide benim sizin merkeze gelme sansim hic yokben erzincandayim burda akapuntur uygulaniyomu onuda bilmiyorum sizin erzincanda veye trabzonda bana önereceyiniz bi doktor varmi lutfen yardimci olun artik kilodan cok bunldim huc biseh gyemiyorum evden cikmak istemiyorum hep mutsuzum lutfen yardim edin

   • Hocam ben cok hareketliyim.dogumdan oncede kiloluydum sindirim sistemim calismuyo.emzirme doneminde bu tedavi uygulsmamda ne gbi sakinca olur.6.aydan itibaren bu tedaviyi uygulaya birmiyi.cok sagolun hocam simdiden

 • HAKAN BEY 3 YIL ÖNCE İÇ HASTALIKLARI UZMANINA GİTTİM KAN TESTİNDEN TROİD TESTİ YAPTIRDI TSH 2.60 ÇIKTI DOKTOR BEY GUATR NIZ İYİ DEDİ 1 HAFTA ÖNCE SAĞ BOYNUMDA TROİD BÖLGESİNDE ADEM ELMASI DENEN YERDE SAĞ BOYNUMUN TROİD BÖLGESİNDE HAFİF AĞRI OLDU AYNADA BAKTIM SOL TROİDİME GÖRE SAĞ TROİDİM DE ÇOK HAFİF ŞİŞME FARK ETTİM AĞRI GEÇTİ AMA SAĞ TROİD BÖLGEMDE SOLA GÖRE HAFİF ŞİŞLİK VAR ERTOK BEY BU NE ANLAMA GELİR BUNUN AKUPUNTUR İLE TEDAVİSİ MÜMKÜN MÜ ACİL CEVAP TELAŞ İÇİNDE KALDIM SAYGILAR

  • Hande Hanım,tiroid bezinizin sağ tarafında gözlemlediğiniz şişkinliğin klinik ve radyolojik olarak araştırılması gerekir.Tiroid fonksiyon testlerinin(serum TSH,Serbest T3,Serbest T4 düzeyleri) ve tiroid Ultrasonografisinin mutlaka yapılması gerekir.Bunlar yapılmadan ve klinik olarak değerlendirilmeden bir yorum yapmak(telaşınızı çok iyi anlamama ve size hak vermeme rağmen)bilimsel olmaz,doğru olmaz.Eğer,Haşimoto Tiroiditi hastalığı sözkonsu ise,akupunktur tedavisinden çok olumlu sonuçlar alınabilmektedir.Lütfen telaşlanmayın ve en yakınınızda bulunan endokrinoloji uzmanı bir meslektaşımıza başvurun.İlginize çok teşekkür ederim.Sağlıcakla kalın.Saygılarımla!

 • Merhaba hakan bey az önce TV programında sizi izledim aydan kaya hanımın akıpunkturla zayıfladığnı öğrendim çok ilgimi çekti bende kilo problemi yaşıyor um benim sorunum sadece basenlerim sporda yapsam diette yapsam bedenin üst kısmı zayıflıyor heleki yüzümtemelli küçülüyor geçtiğimiz kış altıay boyunca yürüyüş yaptım haftada altı gün ve hergün onbin adım yürüdüm yine bedeninin ütkısmı zayıfladı ben beşyıl önce fizik doktoruna akupunktur tedavisi olmuştum hani şu iğneli on gün boyunca kulakta kalan diet ve yürüyüş şeklinde ve benim yinebbedenimin üstkısmı zayıfladı sanki futbol topunu kesip basenime yapıştırmışm bu beni uzuyor kıyafet alırken sorun yaşıyorum istediğim kıyafeti giyemiyorum bu konuda sizin tedaviniz bana uygunmudur cevabınızı sabırsızıkla bekliyorum teşkürler iyi çalışmalar

  • Merhaba Saide Hanım.Kilo verme bir süreç işidir.Asla kısa zamanda kilolarımdan kurtulmam gerekir şeklinde bir düşünceye kapılmayın.Basenlerdeki yağların erimesi uzun süreci gerektirir.Ayrıca basenli olmanın genetik faktörlere bağlı olduğunu da unutmayın.Sizi klinik ve laboratuar olarak incelemeden bir yorum yapmam doğru olmaz.Hormonal ve metabolik yapınızı bilmem gerekir.Kusura bakmayın,ancak bu kadar yardımcı olabiliyorum.İlginize teşekkür ederim.Saygılarımla.

 • HAKAN BEY EVDE ŞEKER CİHAZI İLE ÖLÇÜM YAPTIM TOKLUK KAN ŞEKERİM 195 ÇIKTI BU NORMALMİDİR DİYETE GİRMEM GEREKİRMİ SAYGILAR

  • Erol Bey,tokluk kan şekerinize eğer yemekten 2 saat sonra bakıp bu değeri elde ettiyseniz normal bir sonuç değil.Çünkü yemekten 2 saat sonra ölçülen tuk kan şekeri düzeyinin en fazla 140 olması gerekir.En kısa zamanda bir endokrinoloji uzmanı meslektaşımıza muayene ve redavi için mutlaka başvurun.Asla gelişi güzel diyet yapmayın.Muhtemelen sizde bir diyabet yada glukoz tolerans bozukluğu sözkonusu olabilir.Saygılarımla

 • Merhaba doktor bey. Benim de kilo problemim var. 32 yaşındayım. Boyum 160 ve kilom 75.7…son bir buçuk yıl içinde 15 kilo aldım ve 7 ay önce endokrin bölümünde muayene oldum. Testesteron hormon seviyem yapılan tahlillerde 60-70 arası değişiyor. Endokrin uzmanı DEKORT isimli bir ilacı 0,025 mg olarak ömür boyu kullanmam gerektiğini söyledi.İlacı 3 ay kadar düzenli kullandım. Her geçen gün kıyafetlerm daha da dar olmaya başlayınca ilacı bıraktım, 4 aydırda kullanmıyorum. 2 hafta önce, akupunktur tedavisine başladım. Kulağıma bi cihaz tutulup sonrasında asp die adlandırdıkları bir hafta kalması gerektiği söylenen iğnelerden takıldı kulaklarıma ve bi mıknatısla her öğün vakti onlara manyetik alan uygulanmam söylendi bu uygulamanın yanında ara öğünleri de olan 6 öğünlük diyet de verildi. İlk hafta sonunda 900 gram zayıflamışım. İzmirde akupunktur tedavisine devam ediyorum. İkinci haftada yine kulağıma bir hafta kalması gerektiği söylenen iğnelerden takıldı ve 300 gram kastan zayıflayıp 100 gram da yağ depolamışım. Kilo vermediğimi görünce akupunktur tedavisi uygulayan doktor metabolizmamın hızlanması için trioidlerime 2 yerden, karnıma ve belime yaklaşık 40 yerden bi ilaç enjekte etti. Bacaklarıma ve karnıma ince uzun iğneler takılıp onlara akım verdiler 20 dakika kadar. Yorumların çoğunu ve cevaplarınızı okudum. Kalıcı iğne uygulaması tarihe karıştı diyorsunuz bahsettiğiniz kalıcı iğne bi hafta boyunca takılı olan iğneler mi? bana karın ve belden yapılan uygulama hakkında düşünceniz ne? Ramotoid artrit için akupunktur tedavisiyle çözüm alınır mı? çok teşekkür ediyorum net ve güzel cevaplarınız için. Bana da cevap verirseniz minnettar olurum. İyi çalışmalar.

  • Necla Hanım,klinik durumunuzun farklı olması nedeniyle size soracağım birçok hususlar olacağı için benimle telefonda iletişime geçerseniz size daha çok yardımcı olurum.İlginize teşekkür ederim.Saygılarımla.. 0-505-6501561

 • HAKAN BEY MERABA BENİM SORUM BOYUN BÖLGEMDE TROİD SAĞ VE SOL DA GÖZLE GÖRÜLÜR HAFİF ŞİŞLİK FARK ETTİM BU GİZLİ HAŞİMATO OLABİLİR Mİ BEDEN KİTLE ENDEKSİM 40 AŞIRI KİLOLUYUM GİZLİ HAŞİMATO VE GENETİKSEL ŞİŞMANLIĞIN AKUPUNTURLA KALICI DÜZELTİLMESİ MÜMKÜN MÜDÜR TEŞEKÜRLER HOCAM

  • Tiroid bezlerinde gözle görülür şişlik oldu diye Haşimato tanısını koymak çok uçuk bir tanı olur.Tiroidler hakkında gerçek bilgi edinmek ve bir tanı koyabilmek için;tiroid fonksiyon testlerinin,tiroid ultrasonografisinin,tiroid sintigrafisinin ve tiroid tiroglobulin antikor düzey tesbitlerinin yapılması gerekir.Ayrıca gizli Haşimato diye bir klinik tablonun olmadığını da belirtmek isterim.Bir endokrinoloji uzmanı meslektaşımıza başvurmanız uygun olacaktır.Vehimlere kapılmayınız.

 • Mrb doktor bey ben 24 yasindayim 10 ay once dogum yaptim suan 90 kiloyum ne yapsam kilo veremiyorum akupuntur tedavisi istiyorum psiklojim tamamen bozulmus durumda aynaya bakamiyorum yalvaririm yardim edin bana cok pahalimi bu tedavi cvp yaxin lutfen..tskrlr.

  • Songül hanım,hiç endişe etmenize gerek yok,çok takıntı yaparsanız kilo vermeniz zorlaşır.Akupunktur tedavisi ile sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.Bir tedavinin pahalı olup olmaması kişiden kişiye değişir.Ayrıca tıbbın hangi tedavisi olursa olsun maliyetinden çok,sizi tedavi edecek uzman hekimin bu konudaki klinik ve akademik başarısı önemlidir.Tıpta tedaviler maliyetine göre değil,tedavinin klinik etkisine ve tedaviyi uygulayacak hekimin klinik bilgi ve becerisine göre değerlendirilmelidir.Size ancak bu kadar yardımcı olabiliyorum.İlginize teşekkür ederim.

 • Merhaba hakan BN bnm boyum 1.68 kilim 88.7 kilo veremiyorum diyetisyen araciligi ile de vermek istedim verdim ve daha sonra tekrar aldim şuan akupunktur araciligiyla nasil verebilirim bana yardimci olur musunuz

  • Merhaba Kübra Hanım.Öncelikle şişmanlığınıza sebep olan herhangi bir hormonal yada metabolik bir hastalığınızın olup olmadığının anlaşılabilmesi için, kan ve idrar tahlillerinizin yapılması gerekir.Eğer,altta yatan bir hastalığınız varsa endokrinoloji uzmanı meslektaşlarımıza başvurmanızı öneririm.Diyet ancak böyle durumlarda verilebilir.Bu klinik ve laboratuar araştırmaları yapılmadan gözü kapalı diyet uygulamak çok zararlıdır,insülin dirençlerine yol açar.Başvurmanız gereken kişi diyetisyen olmamalıydı(ki,zaten diyetisyenler tıp doktoru değildirler!).Şimdi sorunuzun cevabına geleyim:Eğer,yapılan tüm tahlil ve kontrollerde kilonuza neden olabilecek herhangi bir hastalık tesbit edilmezse,o zaman gönül rahatlığıyla akupunktur tedavisine girebilirsiniz.Akupunktur tedavisine girdiğinizde de kesinlikle size diyet verilmemelidir(dediğim gibi herhangi bir hormonal yada metabolik hastalığınız yoksa şayet…).Kliniğimize tedaviye gelebilme durumunuz varsa,randevu alarak kliniğimize başvurabilirsiniz,size elimden gelen yardımı gösteririm.Saygılarımla

 • Merhaba hakan abi benim yaş 17 kilo: 94 boy:1.81 akupunktur yaptirsam zarari varmi ve geriye fazlasiyla kilo alirmiyim.

  • Merhaba Tuğberkciğim.Öncelikle ilgine çok teşekkür ediyorum.Akupunktur yan etkisi ve zararı olmayan bir tedavi olup,sana da kesinlikle bir zararı olmaz.Eğer,klinik tecrübesi olan bir akupunktur uzmanına tedavi için başvurursan,verilen kiloları geri almazsın.

 • Merhaba Hakan bey,

  Ben 168 boy, 117 kiloyum. ve insülin direncim olduğu tespit edildi.Şuan insilün direnci için ilaç kullanıyorum. aynı zamanda akupunktura başladım 2 hafta önce. ilk hafta, 2,650 gram verdim. Doktorum ortalama haftada 1 kilo vermemin sağlıklı olacağını, hızlı kilo vermemin doğru olmadığını söyledi.10-12 hafta kadar bir akupunktur uygulayacağını, sonra 1 yıla kadar kontrole gidip gelmem gerektiğini ve bu süreç içerisinde sağlıklı beslenmeyi öğreneceğim için zayıflayacağımı söyledi. normalde akupuntur da tedavi süreci bu şeklidemi ileriyor ? kafama takılan ikinci şey ise akupunktur iğneleri kulağımda kalıyor. 4 tane birinde 1 tane ise diğerinde. Muayeneye gittiğimde yaklaşık 20 dk vücudumun muhtelif yerlerine iğne takılıyor. Kulağıma takılan iğneler bir cihazla önce yeri tespit edilip takılıyor Ancak bana diyet listeside verdi. Ama kendime özel birşey pişirmeme gerektiğini, sadece yememi bu listeyi dikkate alarak düzenlemem gerektiğini söyledi.evde ne pişiyorsa bende onu yiyorum. Ancak benim hayatımda normalde yürüyüş yok.ve olmadğı için akupunuktur tedavisi sürecinde yürüyüş yapmamı istemedi. Bu tedavi ile ilgili sizce bir sıkıntı varmı. Sonuçta ben uzman değilim bilmiyorum ancak doktora soramamda çünkü yanlış olarak bildiğim birşey yok.anlattıklarım kadarıyla sizin gözlemlediğiniz bir sıkıntı var mı?
  Teşekkürler.

  • Merhaba Kadriye Hanım.Öncelikle kulak akupunkturunda kalıcı iğne uygulamasının uygun olmadığını belirtmek isterim.Her bir kulak akupunktur noktasının dedektör(nokta bulucu) adını verdiğimiz cihazla elektrik potansiyelleri (yani o noktanın çevre dokuya göre elektrik yük farkları) ölçülerek; noktanın elektrik yüküne göre altın yada gümüş iğneleme yapılmalı ve 20 dk.sonra da iğnelerin tamamı çıkarılmalıdır.
   Kilo tedavisinden önce mutlaka kan testlerinin yapılarak; kilo artışına yol açan herhangi bir metabolik yada hormonal hastalığın olup olmadığına bakılmalıdır.Eğer,kilo artışına sebep olan bir hastalık sözkonusu ise; hasta öncelikle bir endokrin uzmanına gönderilmelidir.Böyle bir hastalık hali sözkonusu değilse (yani tüm tahliller temiz çıkmış ise), o zaman akupunktur tedavisi uygulanabilir.Bu durumda da,kesinlikle diyet verilmemelidir.Gereksiz yere verilen diyetler,insülin dirençlerine yol açar.Hekiminizin size neden yürüyüşü yasakladığını anlayabilmiş değilim.Yürüyüş yapmak akupunktur tedavisini olumsuz etkilemez,aksine çok yararlı olur…Bu açıklamaları yaparken,tedavisine girdiğiniz hekimden vazgeçin anlamında söylemediğimi de belirtmek isterim.Ancak,Tıp Fakültesinde akupunktur dersleri veren ve bilimselliği hiçbir şeye değişmeyen bir hekim olarak görevim; doğru-gerçek bilgileri sizlere aktarmaktır.Sitemin makaleler bölümünü tıklayarak hem akupunktur hakkında hem de kilo tedavisi hakkında daha geniş bilgi sahibi olabilirsiniz.İlginize teşekkür ederim.

 • merhaba ben 22 yasındayım akupunutr tedavısı ıle zayıflamak ıstıyorum kılo tek bı rahatsızlıgım var prolaktın hormonm yuksek oldugu ıcın kılo alıyodum sımdı normal dıyor doktorlar 116 kılom kılo vermm mumkun mu

  • Merhaba Seda hanım.Prolaktin hormonunuzun kan düzeyinin normal seyirde olması çok iyi bir durum;ancak yeterli değil.Tiroid hormon düzeyleriniz,östrojen düzeyleriniz de oldukça önemli.Eğer,bu sözünü ettiğim hormonlarda da bir sorun yoksa,akupunktur tedavisinden fayda görürsünüz.Ancak,hergün 1 saatlik tempolu yürüyüşlerinizi de hiç aksatmadan yapmanız gerekir.

   • pekı cok teskkur ederım akapuntur tedavısıne baslamadan once bı dıyetısyene mı gıtmem lazım yoksa bu dedıgınız tahlıllerı doktorum yapar mı

 • merhabalar ben gecen yil troit kanseri yuzunden ameliyat oldum simdi vicudumda yok denecek kadar az troit bezim var hergun duzenli olarak levotrion kullaniyorum.ameliyattan sonra cok kilo aldim 14 kilo akupunkturla zayiflamak istiyorum bunun herhangi bir zarari olabilir mi bilgilendirirseniz cok sevinirim.

  • Merhaba Gülşen Hanım.Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Ameliyat sonrası kilo almanız son derece doğal,çünkü;ameliyatla tiroid bezinizin neredeyse tamamı alınmış.Bezin tamamına yakınının alınması demek,vücud için çok gerekli olan tiroid hormonlarınızın (T3-T4 hormonları) doğal yoldan üretilememesi demektir.Bu hormonlar da özellikle en başta metabolizma olmak üzere,vücudumuzun diğer hormonlarının da işlevlerini düzenler.Size ilaç olarak verilen Levotiron,doğal yoldan üretilemeyen tiroid hormonlarının sentetik formu olup;gerçek T3-T4 hormonlarının eksikliğini vücuda hisettirmeyen kimyasal bir bileşendir.
   Bu konuda çok deneyimli iyi bir akupunktur uzmanına başvurmanız durumunda oldukça sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.Kesinlikle de size bir zararı olmaz,için rahat olsun lütfen.İlginize teşekkür ederim.Saygılarımla.

 • Hakan bey bugun tekirdagda akapunktur icin bir poliklinige gittim haftaya tedavine baslancak denildi metabolizmam kontrol edilecekmis kulagimin arka kismina 2 kucuk ba
  nt takildi bu ne icin anlayamadim

  • Seher Hanım,kulak akupunkturunda kalıcı iğne uygulamasının bilimsel klinik etkinliğinin yeteri kadar olmaması nedeniyle,bu şekilde uygulanmaması daha doğrudur.Dedektör adını verdiğimiz(kulaktaki akupunktur noktalarının elektriksel potansiyellerini ölçen) cihazla patolojik noktaların(elektriksel yükü değişmiş,pozitif yada negatif elektrik yüklü noktaların)bulunmasından sonra; noktanın elektrik yüküne göre altın yada gümüş iğne batırılmalı ve 20 dakika beklendikten sonra,kulaktaki tüm iğneler çıkarılmalıdır.En doğru,en bilimsel kulak akupunktur iğneleme tekniği budur.Saygılarımla

 • merhaba adım dilek küçüklükten gelme bir kilo problemim var boyum 158 kilom 90.. akapunktur tedavısınden yararlanmak ıstıyorum

  • Dilek hanım,akupunktur tedavisinden olumlu sonuç alırsınız ancak;tedavi öncesi mutlaka tahlil ve tetkiklerinizin yapılması gerekir.Çünkü,küçüklükten beri süregelen bir kilo sorununuz var.Bu nedenle klinik olarak çok iyi irdelenmeniz gerekir.

 • Hakan Bey Merhaba,
  Öncelikle web sayfanızdaki bilgilerden akupunkturla zayıflama konusunda bilgi sahibi oldum. Bu nedenle size teşekkür etmek isterim. Akupunktur yöntemiyle zayıflama için İstanbul’da önereceğiniz bir klinik var mı? İlgi ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

  • Merhaba Gülgün Hanım.Ben de ilginize ve nezaketinize teşekkür ederim.Ne yazık ki İstanbul’da önerebileceğim bir klinik yok.İnternetten ayrıntılı araştırarak,aklınıza ve gönlünüze yatan bir akupunktur uzmanı meslektaşımıza başvurmanız sizin için daha sağlıklı olacaktır.Özellikle de yüzyüze görüştükten sonra karar vermeniz uygun olur.Kusura bakmayın ancak bu kadar yardımcı olabiliyorum.Sağlıklı günler dileği ile saygılar sunuyorum.

 • Merhaba hakan bey.benim gibi bi cok soru isareti olan arkadaslarin sorunlarini cevapladiginiz icin cok tesekkur ederim.benim sorum : ben hollandada yasiyorum ve burda tavsiye uzerine bi klinige gittim cinli iki doktorla gorustum.benim hic bir degerimi olcmediler sadece kac kilo vermek istedigimi sordular.kilomu bile tartmadilar kendiniz hersabah evde tartilin dediler.ben 170 boyunda 70 kg bir bayanim.ve sadece bolgesel zayiflamak istiyorum.karin bolgemden kilo vermek istiyorum.ve doktorlar sadece karnima bi cok igne batirip 45 dk beklettiler beni.ve bi karisim verdiler bi suru kuru urun karisimi kaynatip icicekmisim gunde 1 lt.çin cayi dediler.ve ilk hafta sadece bu cayi ve et yiyebilirmisim.baska hersey kesinlikle yasak.meyve sebze kesinlikle yiyemezsin ilk hafta dediler.sizce bu dogrumu ? Ve asil sorum akapunktur tam olarak aslinda ne,yaglarin yakilmasi icin yaglarimi uyariyor yoksa o igne batirmalar benim istahimimi kesiyor..eger istahimi kesiyorsa haftada bir batirilan igneler butun hafta nasil benim istahimi kesebilirki ?? Ve doktor dediki akapunktur tek basina asla bi ise yaramaz bu cay diyet ve akapunktur bir arada olursa sonuc alabilirsin.

  • Merhaba Elisa hanım.Akupunktur tıbbın gerçekten çok önemli ve ciddi bir dalıdır.Vücudumuzda yaklaşık yüz trilyon hücre bulunur ve bu devasa sayıdaki hücreler,çok muhteşem farmakolojik sistemlerle(yani ilaç sistemleri ile) donatılmışlardır.Vücudumuzda ölünceye kadar varolan bu eşsiz ilaç sistemi ile,yüzlerce hastalık akupunktur tedavisi uygulanması sonucu ya tamamen iyileşmekte yada iyilik hali oluşmaktadır.Akupunktur;hiçbir yan etkisinin olmaması ve dışardan bir ilaç kullanılmaması nedeniyle,tıbbın diğer tüm dallarından farklı bir klinik özellik taşır…Kilo tedavisi adına size uygulananların tamamı yanlıştır.Bir kere herşeyden önce,sizden birçok kan tahlilleri istenmeliydi.Gerçekten kiloya yol açan hormonal yada metabolik bir hastalığınız var mı,insülin reseptör direnciniz var mı,bunların aydınlatılması gerekirdi.Size diyet verilebilmesi için endokrinolojik bir hastalığınızın teşhis edilmesi gerekirdi.Zaten böyle bir durumda da tedavi için başvurulması gereken uzmanlık dalı endokrinoloji uzmanlığıdır.Eğer,yapılan tetkik ve tahlillerde hiçbir hastalık yada bozukluk tesbit edilmemişse,işte o zaman gönül rahatlığı içinde akupunktur tedavisi uygulanabilir.Ancak,kesinlikle hiçbir diyet verilmemesi gerekir.Gereksiz yere(yani tıbbi hiçbir bilimsel kanıt ve gerekçe yokken)verilen diyetler,hastaya yarar yerine zarar verir.Özellikle de bizim klinikte sık rastladığımız insülin reseptör dirençlerine yol açar.
   Tüm bu özet bilgilerin ışığında,özellikle size verilmeye çalışılan ve önerilen diyet;tam bir FACİADIR!..Sağlığınızın elden gitmemesi için,size telkin edilen bu saçma diyet uygulamasını bırakın.Önce bir endokrinoloji uzmanı meslektaşımıza gidin,gerekli tüm laboratuar tahlil ve tetkiklerinizi yaptırın.Böylelikle fizyolojik bedeninizin profili ortaya konsun.
   Akupunktur kesinlikle iştahı kesmez.İştah,ancak çok kötü ölümcül hastalıklar (kanser,ağır kalp hastalıkları,ağır hormonal ve metabolik hastalıklar v.b)sonucu kesilir ve kişinin ölümüyle sonuçlanır.Dolayısıyla,tıbbın hiçbir şekilde,iştahı kesme gibi bir derdi,amacı ve hedefi yoktur; olamaz da!..Akupunktur tedavisindeki klinik amaç;erkene kayan acıkma duygusunu,olması gereken zaman dilimine çekmek(normal sağlıklı kişilerde 4-6 saat aralığında acıkma olur ve bu acıkma sırasında da tabii ki iştah olmalıdır) ve daha erken doygunluk sağlamaktır.Tabii ki yemeklerimizi iştahla yiyeceğiz.Allah bize bu iştah duygusunu vermeseydi nasıl beslenebilir ve hayatımızı sürdürebilirdik? Bu arada akupunktur ile kilo tedavisindeki diğer amaç da,kişiyi bu tedaviyle kilo verme sürecine sokabilmektir.Yani çalışmayan yavaşlamış metabolik süreçlere işlev kazandırarak kişiyi kilo verme sürecine sokmaktır.
   Elimden geldiği kadar sizi doğru bilgilerle bilgilendirmeye çalıştım.Umarım size de yararlı olabilmişimdir.İlginize ve nazik teveccühünüze ben de teşekkür ederim.Saygılarımla!

 • İyi akşamlar Hakan Bey. Ben 20 yaşındayım 140 kilodayım. 10 yaşından beri yaşıtlarıma göre kiloluyum. Diyet uygulayamıyorum. Uyguladığım zamanlarda bile tekrar fazlasıyla alıyorum. Akrabalarımdan iki kişi Akupunktur tedavisi uyguladı ve birisi 4 ayda 40 kilo diğeri 3 ayda 30 kilo verdi. Benim de Akupunktur tedavisine başvurma düşüncem var acaba fikirlerinizi alabilir miyim???

  • Merhaba İbrahim Bey.Öncelikle sizin kilolu olşunuza sebep olabilecek herhangi bir hormonal yada metabolik bir hastalığınızın olup olmadığının ortaya konması gerekir.Bunun için de ayrıntılı kan tahlilleri yapılmalıdır.Akupunktur tedavisi ile sizin dediğiniz şekilde, 4 ayda 40 kilo yada 3 ayda 30 kilo gibi kilo verilemez.Akupunktur,kişiyi kilo verme sürecine sokar.Mevcut kilonun yaklaşık 10-12 ay gibi bir zaman diliminde verilmesi gerekir,çünkü kilo tedavisi bir süreç işidir.

 • Merhaba hocam benim kizim 14 yasinda ve 100 kilo insulin direnci ve troid sıkıntisi var ilac kullaniyor ama hic bir degisiklik olmadigi gibi kilo almaya devam ediyor acaba akupunktur tedavisi uygunmudur ve guvenebilecegim bir adres verebilirmisiniz tessekurler bu arada Gebzede yasiyoruz

  • Nigar hanım,kızınızın kilo verememesinin en önemli iki sebebi,insülin direnci ile tiroid bezindeki rahatsızlıktır.Anladığım kadarıyla kızınızda tiroid bezi az çalışmakta.Öncelikle bir endokrin uzmanı meslektaşımıza başvurmanız gerekir.Bunlar yapılmadan,uygulanacak akupunktur tedavisi başarısızlıkla sonuçlanacaktır.Ayrıca,size önerebileceğim bir isim de bulunmamaktadır.Saygılarımla.

 • 38 yaşındayım kilo vermek istiyorum 25 kılo fazlam var fiyatları Öğrenmek istiyorum İZmir Bornova da yasıyorum

 • Mrb doktor bey dun akupunktur yaptirdim ve kulagima igne takildi fakat agri ve yanam hissediyorum bu normal mi

  • Sanırım siz sitemde “Makaleler” bölümünde yer alan “Kulak Akupunkturunda Yapılan Yanlışlar” adlı makalemi okumamışsınız.Bu makaleyi okumanızı özellikle rica edeceğim.Kulak akupunkturunda kalıcı iğne uygulaması terkedilmiş durumda olmasına karşın,ne yazık ki,hala bu uygulamayı sürdüren meslektaşlarımız bulunmaktadır.

 • 10senedir hipotroidi hastasıyım yapmış Olduğum diyetlere rağmen kilo veremiyorum kilo almalarım oldukça artıyor Akupunktur tedavisi için endokrin uzmanlarından yardım alabilirmiyim ve devlet hastanelerinde tedavi olabilirmiyim ilginiz için şimdiden teşekkür ederim

  • Endokrin uzmanları akupunktur uzmanı olmadıkları için,akupunktur uzmanı meslektaşlarımıza başvurmanız gerekecektir.Ancak,öncelikle hipotiroidinizin tedavi edilmesi gerektiği için iyi bir endokrin uzmanı tarafından tedavinizin yapılması şarttır.Çünkü hipotiroidi metabolizmanın yavaşlamasına neden olarak kilo almanızı hızlandırır ve kilo vermeniz imkansız hale gelir.Bu nedenle tiroid bezi çalışır duruma getirilmeden akupunktur tedavisi de dahil hiçbir tedavi işe yaramaz ve boş yere zaman harcarsınız,paranız da boşa gider

 • Iyi günler. Zayıflamada kulak mı vücut akupunkturu mu da iyidir?vücut akupunkturu da yeterli midir?Vücut akupunkturunda kulakta kullanılan dedektör cihazı kullanılır mı? Şimdiden teşekkürler.

  • Zayıflama tedavisinde,vakanın klinik durumuna göre ya kulak akupunkturu yada vücud akupunkturu yapılır.Birinin diğerine üstünlüğü diye bir şey sözkonusu olamaz.Bu durum tıpkı dahili tedavi mi yoksa cerrahi tedavi mi daha iyidir şeklindeki soruya benzer.Eğer,vakanın klinik tablosu dahili tedaviye elverişli ise ilaç tedavisi; cerrahi tedaviyi gerektiriyorsa cerrahi tedavi uygulanır.Vakanın kilo sorunu ile ilgili kliniği elverişli ise tek başına vücud akupunkturu da yeterli olur.Vücud akupunkturunda da aynen kulak akupunkturunda olduğu gibi dedektör cihazı da kullanılabilir.Ben de ilginize ve bu güzel sorularınıza teşekkür ederim.Saygılarımla…

   • Merhaba iyi gunler ben 19 yasindayim ve hızla kilo alıyorum diyet yapıyorum fakat zorlaniyorum benim insülin direncim var kilo vermekte sıkıntı çekiyorum akupunktur tedavisi uygulamak istiyorum fakat insülin direnci olduğu için bir sonuç alamamaktan korkuyorum açıkçası

    • Öncelikle,hızlı kilo almanıza neden olabilecek hormonal yada metabolik bir hastalığınızın olup olmadığını araştırmak gerekir.Bunun için de ayrıntılı kan ve idrar tahlillerinin yapılması şart.Bu tetkikler yapılmadan sizin gözü kapalı diyet uygulamanız size yarardan çok zarar getirir.Gereksiz yere yapılan diyetler mutlaka insülin reseptör dirençlerine yol açar.Muhtemelen sizde gelişen insülin direncinin ana sebebi de budur.Akupunktur tedavisi gelişi güzel uygulanacak bir tedavi değildir.Önce,endokrinoloji bölümüne başvurarak yukarıda değindiğim tetkiklerin mutlaka yapılması gerekir.Eğer,kilo artışına sebep olan herhangi bir metabolik yada hormonal bir hastalık tesbit edilirse;bunun tedavisi endokrin uzmanı meslektaşlarımız tarafından yapılacaktır.Tetkiklerde hiçbir olumsuzluk saptanmayacak olursa,o zaman akupunktur tedavisine girebilirsiniz.Fakat bu durumda da kesinlikle diyet uygulanmamalıdır.

 • Evet Benim hormonlarimda sorun var ve endokin dediginiz bolumlunede gidiyorum bi kaç ilac verdi insülin için fakat bunlarin faydasini göremiyorum son çare olarak akupunktur tedavisini bu yüzden istedim

 • merhaba hocam ben 25 yaşında 120 kiloyum 4 yaşındaki kızımda çok kilolu akapunktur ne derece etkili olur ve bunun maliyeti ortalama ne kadardır

  • Merhaba Ayşe Hanım.Öncelikle, 4 yaşındaki kızınızın kilosu ile ilgili olarak mutlaka en kısa sürede “Çocuk Endokrinolojisi” uzmanı meslektaşlarımıza başvurmanız gerekir.Kendiniz de akupunktur tedavisine girebilirsiniz.Ancak önce,ayrıntılı kan ve idrar tetkiklerini yaptırmanız uygun olacaktır.Eğer,tahlil ve tetkikleriniz normal değerlerde çıkacak olursa,akupunktur tedavisini uygulatabilirsiniz.Tedavinin maliyeti konusunda kliniğimi aramanız gerekmektedir.

 • Benim 3 senedir burnumun üstü ve çevresi terliyor. Çesitli terleme testleri yaptırdım normal çıktı. Psikologa gittim metabolik birşey olabiceleğini ve akupunturla bölgesel tedavisinin olabilieceğini söyledi.2 gün önce bi akupuntur merkezine gittim tedavinin 3 ay süreceğini ve haftalık olarak iğneleri bi sağ bi sol kulakta kalacağını söyledi. Benim endişem normal yaşamda iğnelerle nasıl 3 ay geçireceğim uzun bi süre ve kalıcımı garantisi yok.Aylık 450 tl den 1350 tl yapıyomuş.Bi de neden kaynaklandığını sordum akciğer rahatsızlığı-dolaşım sis. bozukluğu olabilirmiş bu hafta içinde akciğer testleride yapmayı düşünüyorum. Son çare akupuntur olarak geliyo bana.Bu durumda sosyal hayatta beni acyip etkiyo. Birde sizin fikirlerini almak istedim Doktor Bey Saygılar 🙂

  • Akupunkturun bölgesel terleme ile ilgili bir etkisinin olduğu konusunda bilimsel bir bilgim yok.Genel olarak ter bezlerinin fazla çalışmasından kaynaklanan klinik durumlarda sempatik sinir sisteminin otonomisini düzene sokucu etkileri bulunmakta.Ancak,böyle vakalarda bile,akupunktur tedavisi uygulanmadan önce çok ayrıntılı laboratuar tetkiklerinin yapılması gerekir.Bunlar yapılmadan sizin klinik durumunuzla ilgili herhangi bir yorum yapmam doğru ve bilimsel olmaz.Saygılarımla…

 • Hocam Merhabalar benim size sormak istediğim soru akupunktur tedavisiyle yüzdeki kırışıklıklar için uygulama yapılıyormus ne kadar etkili olduğunu ve ne kadar süre olduğunu öğrenmek istiyorum.
  gerçekten gözle görülür bir etkisi oluyorumu? Teşekkür ederim. ..

  • Merhaba Leyla Hanım.Akupunktur,hastalıkların tedavisinde çok başarılı bir şekilde uygulanan tıbbın dalı olup;estetik ve güzellikle ilgili bir etkisi bulunmamaktadır.Akupunktur çok ciddi hastalıklarda uygulanan bir tedavidir ve magazinsel yaklaşımlara kapalıdır.

 • Hocam Merhabalar. Ben tam bir hafta önce akapunktur tedavisine başladım kilo vermek için . Fakat tedavinin 5. Günün de şiddetli bir boyun tutulması oldu.boyun tutulması hala devam ediyor bugün 3.gun oldu. boyun bolgesinde ağrılarım hiç azalmadi. Bunun akapunktur la bir ilgisi varmıdır.

  • Merhaba Aslı Hanım.Size uygulanan akupunktur noktalarını bilmediğim için bu konuda bir yorum yapmam doğru olmaz.Normalde,kilo tedavisi için uygulanan akupunktur kesinlikle boyun bölgesinde herhangi bir rahatsızlığa yol açmaz.Eğer,meslektaşımız doğru bir akupunktur uygulaması yapmışsa, o zaman muhtemelen sizdeki boyun rahatsızlığı tesadüfen akupunktur tedavisine denk gelmiş.Ancak,dediğim gibi; hakkınızda net bilimsel bir yorum yapamamaktayım.Saygılarımla…

 • Merhaba carsamba gunu akupuntur tedavisine basladim doktorum elektirikli bir cihazla sol kulagimda bir kac yer belirleyip kaluci igneler takti ve birsonraki randevumun 1 ay sonra oldugunu soyle cok sasirdim uzun bir sure bu ve yazdikarinizdan okudugum kadariyla haftalik kontrollere gidip ignelerin degismesi gerektigini soyluyorsunuz acaba benim tedavim yalnismi?bide doktorum hicbir sekilde tahli ve kilo olcumu yapmadi bu akupuntur tedavisi benim sagligim icin bir sorun yaratirmi ?tesekkur ederim

  • Tuğba hanım,ben hiçbir makalemde iğnelerin haftada bir değiştirilmesi gerektiğine dair bir ifade kullanmadım.Tam tersine,kulak akupunkturunda kalıcı iğne uygulamasının;klinik ve farmakolojik etkisinin yeterli derecede olmadığına ilişkin bilimsel kanıtlar nedeniyle yapılmaması gerektiğini söylerim.Sanırım siz yanlış okumuşsunuz.Akupunktur tedavisi haftada iki kez yapılır,ayda bir yapılmaz.Makaleler kısmını tıklayarak bu konuda yazmış olduğum makaleleri tekrar dikkatlice okumanızı rica edeceğim.

   • Ozur dilerim belki yalnis anlamis olabilirim yorumlardan okuyupda bu sonuca varmisdim sonuc olarak bana uygulanan tedavinin bir problemi olurmu yurt disindayim ve dr yeterince iletisimde bulunamiyorum

    • Rica ederim.Kulak akupunkturunun ayda bir uygulanmasının size hiçbir katkısı olmaz.Kulakta kalıcı iğnenin bir ay boyunca kalması,kulak kıkırdağında enfeksyon riskini arttırır.İlginiz için teşekkür ederim.Saygılarımla…

 • Merhabalar Hakan bey ben 24 Yaşında 72 kiloyum evlendikten sonra aldım bu kiloları akapunktur a başlamak istiyorum ancak hamile kalmak gibi bi düşüncem de var akapunktur hamilelere uygulanabilir mi Yada uygulandıktan sonra öğrenilirse ne yapılır

  • Merhaba Buket Hanım.Akupunktur hiçbir yan etkisi olmayan bir tedavi olup;hamilelerde ve çocuklarda da güvenli bir şekilde uygulanabilir.Hatta hamilelikte görülen bulantı-kusmaların ve aşerme sendromlarının tedavisi çok güvenle yapılabilmektedir.Eğer,yapılacak klinik tetkikler sonucu tıbben bir kilo sorununuz tesbit edilecek olursa,akupunktur ile kilo tedavisini uygulatabilirsiniz.Yani önce kilo tedavisi sürecini geçirin(ki,bu süreç ortalama 1 yıldır),zayıfladıktan sonra da hamileliği düşünün.

 • Merhaba Hakan bey annem 160 boyunda ve 125 kilo akupunktur kilo vermesine yardimci olurmu

  • Merhaba Özge Hanım.Annenizin kilo tedavisinde akupunkturun faydalı olup olamayacağını söyleyebilmem için endokrinolojik ve metabolik birçok tahlil ve tetkiklerinin yapılmış olması gerekir.Ayrıca annenizin klinik muaynesini de yapmış olmam gerekir.Bu nedenle,yapılması gereken muayene ve tetkiklerin sonucunu bilmeden bir öngürüde bulunmam doğru olmaz.Akupunktur, tıbbın çok önemli ve ciddi bir tedavi dalı olduğundan, özellikle kilo tedavisine magazinsel yaklaşarak cevap vermek tıp ahlakına ve bilimselliğe uymaz.Lütfen kusura bakmayın.Saygılarımla…

  • Öncelikle sizin bir endokrinoloji uzmanı meslektaşımıza başvurmanız gerekir.Tıbbi anlamda kilo sorununuzun olup olmadığı,hormonal ve metabolik tahliller yapılmak suretiyle araştırılmalıdır.Bu nedenle,sorunuza cevap veremiyorum.Lütfen kusura bakmayın.

 • Merhaba ben 15 yaşındayım. 1.70 boyunda ve 86 kiloyum 2 sene önce diyet yaparak 6 ayda 13 kilo verdim. Fakat 13 kilonun çoğunu geri aldım. Herhangi bir sağlık sorunum yok. Akupunktur tedavisinin yaşım küçük olduğundan dolayı bir sakıncası var mıdır? Bir de 20 kilo fazlalığımı kaç seansta verebilirim?

  • Akupunktur tedavisinin,yaşınızın küçük olmasından dolayı bir sakıncası olmaz.Ancak,öncelikle bir endokrinoloji uzmanı meslektaşımıza başvurmanız ve şişmanlığınızın sebebinin ayrıntılı tahlil ve tetkikler yapılmak suretiyle araştırılması gerekir.Özellikle de bu ayrıntılı tahlilleri yaptırmadan ve tıbbi açıdan araştırma yapılmadan diyet yapmanız son derece sakıncalıdır.Siz de böyle yaptığınız için,muhtemelen durduk yere insülin direncinin gelişmesine sebep vermiş olabilirsiniz.

 • Merhaba doktor bey ben 5 ay oncesi 111 kilo idim. Akapunturla 84 kilo oldum fakat tam bir haftada 91 olmusum. apunturu birakinca. Unsulin direncim artmis ve simdi degil kilo vermek kilolarimi sabitleyemiolmus. Guvenim sarsildi ne yapacagim konusunda size danisabilirmiyim.

  • Öncelikle endokrinoloji uzmanı bir meslektaşımıza başvurmanız gerekir.Tüm tahlil ve tetkiklerinizi bilmediğim için ve klinik muayenenizi yapmadığım için size bilimsel cevaplar veremiyorum lütfen kusura bakmayın.Akupunktur,gelişi güzel uygulanacak ve magazinsel yaklaşılacak bir tedavi dalı değildir.Sitemin “Makaleler” bölümünü tıklayarak; gerçek bilimsel klinik akupunktur tedavisinin nasıl olması gerektiğini ve kilo tedavisinde nasıl bir yaklaşımın yapılması gerektiğini ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

 • Merhaba doktor bey ben akupunktur uygulamasına geçen hafta başladım. Zayiflamak icin basvurdum 125 kiloyum ve 18 yasindayim kulağımin bazi noktalarina ignneler yerlestirildi ama bir tanesi düştü bu igneler yuvarlak ve kucuk ama internette oyle degildi neyse acaba bir zarari olurmu ya da zayiflama surecinde etkisini yitirir mi.Gerci çarşamba gunu yenileri takilcak ama sormak istedim tesekkurler simdiden…

  • Merhaba Ceyda Hanım.Sitemde “Makaleler” kısmında yer alan “Kulak akupunkturunda yapılan yanlışlar”, “Kulak akupunktur tedavisinde kalıcı iğne kullanılmalı mıdır?”,”Akupunktur hakkında doğru bilinen yanlışlar” adlı yazılarımı okumanızı rica edeceğim.Bu yazılarımda,sorularınıza ayrıntılı cevaplar bulabileceksiniz.

 • Merhaba Sayin Ertok bey yorumlarinizin birçogunu okudum. Sizden ricam dogru tedaviyi uygulayabilecek bir adres onermeniz mumkun olsa sizinle gorusmek isterdim lakin farkli sehirlerde yasiyoruz zamaninizi almak istemem oyuzden cok soru sormayacagim sivas veya mersinden bana bir tedavi merkezi onerirseniz cok mutlu olurum simdiden cok tesekkur ederim ilginizden dolayi..

  • Sayın Mükerrem Bey,ne yazık ki size bu konuda yardımcı olamayacağım.İnternetten araştırmanız uygun olacaktır.Lütfen kusura bakmayın.Saygılarımla.

 • Merhaba ben daha önce iki seans akupunktur ile zayiflama tedavisi gördüm ama iştah azalmasi olmadı uygulama hakkında bilgim yok bana yapılan uygulamada göbek ve mide bölgesine toplamda 4 iğne takıldı ve 20 dakika elektromanyetik dalga verildi sonrasında da kulağıma yaklaşık 12 – 14 arası (her bir kulağa) tohum ve metal ufak iğneler takıldı bant ile yapıştırıldı seanslar haftada birdi ama bende iştah azalmasi vs olmadı kafamda çok karıştı yapılan uygulamada o kadar iğne ve tohum oluyor mu? İştah azalmasi bariz bir şekilde hissediliyor mu? Bağırsak çalışması düzene giriyor mu? Zayıflama da kulak akupunktur mu vücut akupunktur mu daha etkili oluyor? Yanıt verirseniz çok sevinirim.
  Saygilarimla

  • Tüm bu sorularınızın ayrıntılı yanıtları web sitemin “Makaleler” bölümünde yer almaktadır,hepsini dikkatlice okumanızı rica ederim.Kulak akupunkturunda tohum uygulamasının yeri olmadığını da Özellikle belirtmek isterim.Saygılarımla

 • ben 17 yasındayım ve 68 kiloyum akupunutur tedavisi yaptırmak istiyorum sizce bi zararı olur mu ? ve neler yapmam gerek akupunutrdan önce bi test yapılıyormu ?

  • Hayır zararı olmaz,ancak ayrıntılı olarak metabolik ve hormonal kan tetkiklerinizi yaptırmanız gerekir.Akupunktur bilimdalını daha yakından tanımanız için,sitemde yer alan “Makaleler” bölümünü tıklayarak tüm makalelerimi dikkatlice okumanızı öneririm.

 • Vücuttan yapılan akupunkturmu daha etkili olur kulaktan yapılanmı ? Vucuttan yaptırdım ama henüz etkisini göremedim

 • Merhabalar 17 yaşındayım 1.75 boyundayim 80 kiloyum akupunktur yaptirmak istiyorum ama ne kadar surede faydasini gorebilirim 8 seansı 650 lira benim için yeterli olucakmıdır 8 seans

  • bu sorularınıza cevap verebilmem için yapılacak birçok kan tetkiklerinin sonuçlarını bilmem gerekir.Hormon ve metabolizma fonksiyonlarını gösteren kan tahlillerinizi yaptırmanız gerekir.Bu nedenle sorunuzu cevaplayamıyorum kusura bakmayın.Çünkü tıp biliminde ezbere cevap vermek yoktur.

 • merhaba hakan bey ben 47 yasındayım 110 kıloyum hemofılı hastanesıyım akupunkturun zararı olur mu

  • Merhaba Özlem hanım kanama diyatezi (hemofili) rahatsızlığınız olduğu için,akupunktur size uygun olmaz.Akupunkturun bizzat kendisinin bir zararı olmaz ancak,hemofili hastalığınız akupunkturu olumsuz etkiler.

 • Dr.Hakan bey öncelikle sorulan sorulara açıklayıcı yanıtlar verdiğiniz için teşekkür ederim bir çok siteden cevap dahi alamıyoruz.Ben kilo vermek ve kilo kontrolü için son çare akupunktur tedavisini denemek istiyorum. bunun için gereken tetkiklerimide yaptırdım ,tahlillerimde bir sorun çıkmadı.Sizden öğrenmek istediğim yapılan tedavinin ne kadar kalıcı olduğu. Ben 4 yılöncesinde aniden aşırı kilo aldım ve şu anda 4 yıldır diyetisyenlerin önerdiği diyetlerle anca 5 kilo kadar verebildim ve kilo vermem durdu yaklaşık iki yıldır 75-77 kilo da kaldım yaptığım diğetler anca kilomu sabit tutmama yarıyor ama daha fazla veremiyorum .BOYUM 164 KİLOM 77 hedefim 65-60 kiloya kadar inmek ama başarılı olamadım .Bu yöntemin kalıcılığı hakkında bilgi almak istiyorum eminim kişinin beslenme şekli bunu etkiliyordur ama ben zaten diğet programımı bırakamıyorum çünkü bıraktığım an çok kısa zaman da verdiğimi geri alıyorum onun için kalıcılığı benim için önemli size gösterdiğiniz ilgiden dolayı şimdiden teşekkür ederim. umarım banada akupunktur uygulaması konusunda yardımcı olursunuz

  • Nezaketiniz ve teveccühünüz için ben de size çok teşekkür ediyorum.Tıbbın kendisi olan (kesinlikle alternatif yada tamamlayıcı olmayan) akupunktur bilim dalının doğru bir şekilde anlaşılması için tüm çabayı gösteren bir hekim olarak,çabalarımın boşa gitmediğini siz değerli takipçilerimin güzel soruları ile görmekteyim.Sadece kliniğime tedaviye gelenleri değil; aynı zamanda sitemi ziyaret edenleri ve bilgilenmek amaçlı soru soranları da,”Onur Konuğum” olarak değerlendiriyorum.
   Yaptırmış olduğunuz tüm tahlil ve tetkiklerin temiz ve olumlu çıkmasına rağmen,dört yıldır diyet yapıyor olmanız; ne yazık ki çok yanlış olmuş,Bunu en baştan belirtmem gerekiyor.Diyet,ancak hormonal yada metabolik hastalığı olan vakalara verilir.Bunun için de,öncelikle bir endokrin uzmanı hekime başvurulur ve o meslektaşımız yaptığı muayene ve tahliller sonucu böyle bir hastalığın tanısına hükmedecek olursa;işte o zaman ilaç tedavisi ile birlikte bir diyet programını da devreye sokar.Sizin de en temel yanlışınız (sizi suçlamıyorum lütfen yanlış anlamayın), endokrinoloji uzmanı meslektaşımıza başvurmadan doğrudan diyetisyene (ki,onlar tıp doktoru değildirler ve yasal olarak suç olmasına rağmen; kendi başlarına kişileri,bir doktor edasıyla tedavi etme boyutuna gitmektedirler) gitmeniz ve onun vermiş olduğu diyet programını dört yıldır uygulamış olmanızdır.Gereksiz yere yapılan (yani tıbben yapılmaması gereken) diyetler,kısa zaman içinde şiddetli insülin dirençlerine yol açar ve bundan sonra kişi ne yaparsa yapsın,gelişen bu insülin direnci nedeniyle bir gram dahi kilo veremez. Muhtemelen sizde de insülin reseptör direnci gelişmiş durumda ve bu nedenle kilo vermekte çok zorlanıyorsunuz.
   Bundan sonra,boş yere para ve zaman kaybetmemeniz için;sizin,akademik seviyesi ve tecrübesi olan bir endokrinoloji uzmanı meslektaşımıza başvurmanız gerekmektedir.Tüm metabolik ve hormonal tahlilleriniz,tetkikleriniz yapıldıktan sonra;şayet,hepsi tertemiz çıkacak olursa,o zaman akupunktur tedavisini düşünebilirsiniz.Ayrıca size son bir ricam da olacak;lütfen kilo verme takıntınız varsa,bu takıntıyı beyininizin korteksinden siliniz.Çünkü bu takıntı beyinde devam ettiği sürece,size akupunktur tedavisini ben bile yapsam hiçbir işe yaramaz.Bu aynen,el freni çekik bırakılmış arabanın durumuna benzer.El freni indirilmediği sürece,arabanız yerinden kımıldamaz.Umarım size de yararlı olabilmişimdir.
   Daha ayrıntılı bilgi almak yada soracağınız daha başka sorularınız olursa hiç çekinmeden 0505 6501561 no’lu cebimi yada kliniğimi (0232 4359890) de arayabilirsiniz.İlginize teşekkür ederim. Saygılarımla…

   • Hakan bey önerilerinizi okudum evet belkide tamda sizin dediğiniz gibi olmuş olabilir yanlız beni dietisyene endokrinoloji uzmanları göndermişti ama bunun yanında herhangi bir sorunum olmadığınıda söylemişlerdi neyse eğer söylediğiniz gibi olmuşsada iş işten geçmiş önemli olan bundan sonra yapılacak olanlar tavsiyenizi dikkate alıp tekrar kontrollerimi yaptırıcam , bu arada evet kilo problemim takıntı durumuna dönüştü yada dönüşmek üzere çünkü aile üyelerimim bazılarının obez olması beni çok endişelendiriyor bu konudada yapmam gerekeni yapıcam daha sonrasında eğer hala ihtiyacım olursa ilk baş vuracağım yer ve kişi siz olacaksınız ilginize ve verdiğiniz bilgilere teşekkür ederim

 • Hocam öncelikle (lafın gelişi olarak söylemiyorum) ilginiz için çok teşekkür ederim. 2 yıl önce doğum yaptım. Ve gerek hamilelikte gerekse doğumdan sonra aldığım kilolar yapıştı kaldı. Herbalife kullandım yaklaşık 5 ay boyunca. 5-6 Kilo verdim. Tahmin ettiğiniz üzere bırakır bırakmaz tekrar aldım fazlasıyla. Şişman olmak kaderim olsun istemiyorum. Bıktım artık bu halimden. Akapunktur u emzirme yada hamilelik sürecinde tavsiye eder misiniz?

  • Fadime hanım,teveccühünüz için ben de çok teşekkür ederim.Akupunktur; ne emzirme döneminde, ne de hamilelik döneminde kesinlikle yan etkisi olmayan bir tedavidir.Ancak emzirme döneminde zayıflama amaçlı tedaviye girmenin tıbbi açıdan hiçbir anlamı yoktur.Emzirme dönemi bittikten ve bebek memeden tamamen ayrıldıktan sonra zayıflama tedavisi olarak akupunktur düşünülmelidir.Hamilelikte de akupunkturun hiçbir yan etkisi yoktur ancak; hamilelikte zayıflama amaçlı asla akupunktur tedavisi yapılmamalıdır.Çünkü anne adayının,bebeğin noraml sağlıklı gelişimi açısından her 1-1.5 kg. kilo alması gerekir.

 • merhabalar 2001 dogumluyum ve 80 kiloyum hergun kosuyourum yuzuyorum futbol oynuuorum vs. ancak b
  irturlu 1 ayda 10 kilo verip 2gram kacirsak 15 gunde aliyorum.ciddi bir rahatsizligim olmadi kalitsal rahatsiligim yok alerjim yok.bu sene teog sinavina girecegim icin pek hareket edemeyecegim hafta sonlari basket ve futboll oynayacagim yasadigim alanda akupunturcu mevcut yaptirmaliyim lutfen cani gonulden soyleyin cevabiniz icin tesekurler yazim kurallarina uyamadim tvden yaziyorum kusura bakmayin cevabiniz icin tekrar tesekkurler

  • Öncelikle akupunkturcu kelimesini düzeltmem gerekiyor.Türkçede “cı-cu” son eki,eklendiği kelimenin ifade ettiği anlamı satıcılık eylemiyle bütünleştirir.Örneğin “simit”kelimesinin ifade ettiği anlam,simiti satan kişiye dönüştüğü zaman “simitçi” olarak yazılır.Simitçi dendiği zaman da simit satan kişi anlaşılır.Dolayısıyla “akupunkturcu” kelimesi akupunktur satan kişi anlamına gelir.Akupunktur satılan bir nesne olmadığı için; “akupunkturcu” kelimesi,çok anlamsız ve Türkçe yazım kurallarına uymayan bir anlam kazanmış olur.
   Akupunktur; tıpkı bir dahiliye,kalp-damar cerrahisi gibi tıbbın bir dalı olduğu için;akupunktur bilimdalı ile hastalarını tedavi eden hekime, “akupunktur uzmanı” yada “akupunkturist” adı verilir.Bu nedenle gireceğin TEOG sınavına Türkçe açısından hazırlanırken bu hususlara çok dikkat etmeni, “son-ek” kurallarını anlam bütünlüğü içinde öğrenmeni temenni ediyorum ve sana sınavında başarılar diliyorum.
   Kilo tedavisi ile ilgili sitemin “MAKALELER” bölümünde çok sayıda yazılarım mevcut.Bu yazılarımı dikkatle okumanı rica ediyorum.Sevgilerimle…

 • Mrh hakan bey ben ızmirde yaşıyorum 1.60 boy 89 kiloyum Zayıflamak istiyorum akapunktur nasıl yaptırabilirim Zayıflamak istiyorum

 • Merhaba Hakan bey ben 13 yaşımdayım 165 boyum ve 83 kiloyum kullanmam dogru olurmu kilo veremiyorum cevap verirseniz sevinirim

  • Merhaba Gülizar hanım.Öncelikle bir endokrinoloji uzmanı bir meslektaşımıza başvurup,hormonal ve metabolik tahlillerinizi yaptırmanız gerekir.Ergenlik döneminde olduğunuz için hormonal yönden tetkik yapılması şarttır.Kilonuza sebep olabilecek herhangi bir patolojinin olup olmadığı ancak bu kli,nik araştırmalardan sonra ortaya çıkacağı için;bunlar yapılmadan gözü kapalı akupunktur tedavisi uygulanmamalıdır.Yoksa boş yere paranız ve zamanınız gider.

 • Merhaba 25 yaşındayım 2 dogum üstüste yaptım suan küçüğü 1 yaşında 2 hafta oldu akupunkruta başlayalı ve ilk hafta kilo vermeyip üstüne almışım. Ve gittiğim doktor beni bilgilendirmeden tam olarak ölçüm yapmadan bantları takıp yolluyor. Sormak istediğim nasıl muayene ediliyor yada olması gereken nedir?

 • Merhaba Hakan bey 13 yaşındayım 1.66 boyundayım ve 90 kiloyum yaşıma göre çok kiloluyum ve diyet yapamıyorum . Akupunktur yaptırmak istiyorum ama yakınlarım yaşım küçük diye zararlı olacağını söylüyor hormonlarıma zarar verebilir diyorlar sizce bi zararı olurmu? Ne yapmam gerek cevap verirseniz sevinirim.

  • Merhaba Melike Hanım.Akupunktur 5 yaşındaki çocuklara bile güvenle uygulanabilen ve hiçbir yan etkisi olmayan bir tedavidir.Hormonlara da zarar vermez,aksine hormonal yapıyı düzene sokar ve tedavi eder.Ancak; sizin öncelikle bir endokrinoloji uzmanı meslektaşımıza başvurarark,hormonal ve metabolik birçok tahlillerinizi yaptırmanız gerekir.Bu tahlilleri yaptırmaktaki amaç da, kilomuzun artışına neden olabilecek herhangi bir hastalık var mı yok mu onu ortaya koymaktır.Eğer,yapılan tetkik ve kontrollerde hiçbir sorun çıkmayacak olursa,ancak o zaman akupunktur tedavisine girebilirsiniz.Bu araştırmaları yaptırmadan,akupunktur tedavisine girecek olursanız hiçbir faydası olmaz.Sağlıklı günler dilerim.

 • merhaba ben 15 yaşında 95 kiloyum düzensiz beslenmemden dolayı ve hareketsizlikten olduğunu biliyorum tüm tahlillerim normal çıktı. yaşımdan dolayı sıkıntı çıkar mı tereddütteyim. şimdiden teşekkür ederim.

  • Henüz ergenlik çağında olmanız nedeniyle,hormonal ve metabolik araştırmalar için Endokrinoloji uzmanına başvurmanız gerekir.Kilonuz sadece sizin için değil erişkinler için bile tehlikeli değerde.Eğer tıbbi sebepleri araştırılıp,sebebe yönelik bir tedavi uygulanmaz ise,ilerde tehlikeli sağlık sorunları yaşama olasılığınız çok yüksek olur.Ben de ilginize teşekkür ederim.Sağlıklı günler dilerim.

 • hocam merhaba,
  benim sorum, sadece vucut akapunkturu ile (kulak akapunkturu olmaksızın) zayıflamaya yardımcı olunabilirmi istah kontrolu sağlanabilirmi. ben kulagımdan yaptırmak istemiyorum. bana yardımcı olursanız sevinirim.
  iyi çalışmlar..

 • Merhaba Hakan bey ben sürekli kilolu bir insandim yasima gore sürekli kilom artiyor.istahim sürekli artiyor diğer arkadaslarinda dediği gibi canim sıkkın olduğunda yiyorum 18 yasimdan sonra hormansal bozukluklar yasadim ve şuan 21 yasindayim 95 kiloyum gittikçe almaktan korkuyorum diyet yaptim ama çaresini görmedim arkadasim akupunktur tedavisi önerdi sizce bir yarari olur mu kayseri de yasiyorum. Şimdiden tesekkur ederim cevabiniz için.

  • Merhaba Kübra Hanım.Yazınızda 18 yaşından sonra hormonal bozukluklar yaşadığınızı ifade ediyorsunuz.Böyle bir durum saptandığında endokrin uzmanına başvurmanız gerekiyordu.Çünkü,birçok hormonal bozukluklar kilo alımına ve sonuçta şişmanlığa yol açar.Endokrinolojik bir tedaviye girmeden kilo verilemez.Size akupunktur tedavisinin yararlı olabilmesi için,şişmanlığınıza yol açan altta yatan hormonal yada metabolik bir hastalığınızın olmaması gerekir.Böyle bir durumun olup olmadığı da ancak,ayrıntılı tahlil-tetkikler yapılarak anlaşılabilir.Bu nedenle sizin öncelikle endokrin uzmanı bir meslektaşımıza başvurmanız gerekmektedir.Endokrinolojik muayene ve tetkikler yapılmadan akupunktur tedavisine girmeyin,yoksa maddi ve manevi üzülen siz olursunuz.Ben de ilginize teşekkür ederim.Sağlıcakla kalın.

 • Merhaba,

  Yorumlarinizi cok begendim ben de sizden hizmet almak isterdim fakat izmir disindayim da merak ediyordum acaba gaziantepte onerebilecek bir doktor yada yer var mi? Tesekkurler

 • MERHABA BEN 33 YAŞINDA 1.65 BOYUNDA 118 KG YUM DAHA COK BILGISAYAR BASINDA OTURARAK CALISIYORUM BURO ORTAMINDA SPORA PEK VAKIT AYIRAMIYORUM BUNDAN 2 BUCUK AY ONCE 127 KG DUMBIR AYDA ZUMBA ILE 4 KILO VERDIM 5 KG UZMAN DIYETISYEN YARDIMI ILE VERDIM SON BIR AYDIR TARTILMADIM AKAPULTUR TEDAVISINI ONERIRMISINIZ

 • Merhabalar ben bir ay dır bu alkapuntur ile bu tedaviyi görüyorum ama 3 kg vere bildim başkaları bir ayda 9 kg veriyor ben 20 yaşındayım diet listeme tam uyuyorum haftda üçgün spor yapıyorum neden böyle oluyor

  • Sizin öncelikle endokrin uzmanı bir meslektaşımıza başvurmanız gerekir.Metabolik ve hormonal tahliller yapılmadan gereksiz yere yapılan diyetler insülin direncine yol açar ve kilo vermeyi zorlaştırır.Bu tahliller sonucu şişmanlığa neden olan hormonal yada metabolik bir hastalık saptanacak olursa,endokrin uzmanı hekim tarafından tedavi yapılmalıdır.Eğer,tüm tahliller normal çıkarsa akupunktur tedavisi ancak o zaman uygulanmalıdır.Kilo tedavisinin en bilimsel izlenecek yolu budur.

 • Merhabalar. Ben 6 ay önce doğum yaptım aldığım. Aldığım kilolardan kurtulamıyorum diyet olayında pek başarılı değilim. Arastirmalarim üzerine akupunktur tedavisine başvurmak istiyorum. Fakat emziriyorum. Okuduğum makalelerde emziren kişilerde tedavinin uygulanması açısında bir sakınca olmadigi yazıyor. Başvurmak istediğim bir klinikte telefon görüşmemde her ihtimale karşı bir yıl doldurktan sonra denemem gerektiğini söylediler. Akupunktur tedavisin süt artirmada etkisi var ise emzirirken yapılmasındaki sakıncası ne olabilir diye tereddüte düştüm ama böyle bir tepkiyle karşılaşınca bebegime zararı olur diye geri adım attım . Bu konu hakkında bilgilendirirmisiniz en ufak sakıncası bile var mi

  • Akademik ve klinik çalışmalarımın yoğunluğu nedeniyle cevabımın gecikmesinden dolayı sizden özür diliyorum Zeynep hanım.Öncelikle hemen belirteyim,akupunkturun emzirme döneminde kesinlikle hiçbir yan etkisi yoktur; tam tersine sütü arttırıcı olumlu etkileri bulunmaktadır.Akupunkturun,sürekli kilo tedavisi olarak gündeme gelmesinden çok rahatsızlık duyduğum için kilo konusunda uzun süredir tedavi uygulamamaktayım.Web sitemde kilo ile ilgili daha önce yazmış olduğum makalelerim mevcut olduğu için,artık bu konuda yeniden bilgilendirme yapmamaktayım.Saygılarımla

 • Merhaba Dr bey ben berat Akbulut gaziantepliyim 18yasndayim ama 150 kiloyum akapunturu yaptırmakla beraber spor olarak ve diyet olarak neler yapılmalı veucretler hakkında bilgi alabilir miyim teşekkürler saygılar ımla….

  • Merhaba Berat Bey.Kilo tedavisi uygulamamaktayım.Akupunktur gibi çok önemli bir tedavi modalitesinin hep kilo tedavisi olarak algılanmasına karşıyım.Web sitemin “Makaleler” bölümünde,neden kilo tedavisi yapmadığıma dair yazımı okumanızı rica edeceğim.Saygılarımla…

 • Merhaba 18 yaşındayım. Kendimi bildim bileli huzursuz bacak sendromu yaşıyorum. Bunun bir hastalık oldugunu 3 sene önce öğrendim. Akapunkturun huzursuz bacak sendromunu geçirdiğini duydum doğru mudur? Kaç seansta kurtulabilirim bu hastalıktan?
  Ve akapunkturun birçok hastalığa iyi geldiğini duydum. Farklı hastalıklar için vücudun farklı bölgelerine mi uygulanıyor yoksa tek bir noktaya uygulamanız yetiyor mu?

  • Doğru duymuşsunuz,akupunktur huzursuz bacak sendromunun tedavisinde çoğunlukla etkilidir.Size kaç seans uygulanması gerektiğini söyleyebilmem için,mutlaka sizi klinik olarak görüp değerlendirmem gerekir.Her farklı hastalık için,tabii ki farklı akupunktur noktalarını bulup,tedavi kapsamına almaktayız.

 • Merhabalar 25. Yaşındayım 16. Aylık bir kızım var Doğum sonrası aldığım kiloları veremiyorum yarın akapuntur için tedavi sürecine başlıcam bu 75 kiloyum benim açlık hissime çağre olacak mı ?

  • Merhaba Ayten Hanım.Bir akupunktur uzmanı hekim olarak,kilo tedavisi yapmadığımı öncelikle belirtmek isterim.Ancak yine de sizi doğru bilimsel bilgiyle bilgilendirmem gerekiyor.Akupunktur,kişide yaradılıştan varolan acıkma duygusunu ortadan kaldırmaz.Acıkma duygusu tam tersine sağlıklı olmanın en önemli bir belirtisidir.Acıkma duygusu;kanser gibi,ileri düzey kalp ve karaciğer hastalıkları gibi ölümcül olan ağır hastalıklarda ortadan kalkar ve kişiyi ölüme götürür.Bu nedenle,tıbbın hiçbir dalının (buna özellikle akupunktur da dahildir) acıkma duygusunu yoketme gibi bir hedefi ve amacı olmaz,olamaz.Akupunktur,kişinin acıkma duygusunu olması gereken fizyolojik sınırlarına çekerek disiplinize eder.Kilo tedavisi için akupunktur uygulamazdan önce;çok ayrıntılı hormonal ve metabolik tahlil ve tetkiklerin yapılması gerekir.Örneğin yapılan tahlillerde bir hipotiroidi (tiroid bezinin az çalışma durumu) tespit edilecek olursa,o kişiye akupunktur tedavisi uygulamak çok anlamsız olur.Siz öncelikle,bir endokrinoloji uzmanına giderek gerekli muayene ve tetkiklerinizi yaptırın.

 • Selam sayın doktorum bende akapunktur yaptırıyorum 3 haftada 6 kilo verdim bölgesel zayıflama yaptırıyorum şuan acısı çok oluyor yaptırırken normalmi bu

  • Merhaba Gülden hanım.Öncelikle,Çok hızlı kilo verdiğinizi söylemem gerekiyor.Bilimsel verilere göre,ayda 2-4 kg.arası kilo vermek gerekir.Ayrıca bu 6 kg.’ı,gerçekten yağ dokusundan mı verdiniz yoksa,kas kitlenizden mi verdiniz bunun da bilinmesi gerekmektedir.Ayrıca akupunktur tedavisinin;sadece kilo tedavisi olarak algılatılması ve algılanması doğru bir yaklaşım değildir.Çok ciddi yüzlerce hastalığın tedavisini başarılı bir şekilde yapan akupunkturu kilo tedavisine hapsetmek yanlıştır.Kilo tedavisine ilişkin yorum ve değerlendirmelerimi web sitemin makaleler bölümünde ayrıntılı olarak okumanızı öneriyorum.İlginiz için teşekkür ederim.

 • kızım 13,5 yaşında. 12 yaşında ergenliğe girdi. Şimdi artık kilolarından çok rahatsız olmaya başladı ve yardım talep etti. akupunktur ile tedavi yapan bir doktorun muayenehanesine gittik. Kızıma akupunktur yaptı ve diyet listesi verdi. Beslenme bölümünde profesör bir arkadaşım akupunkturun çok zararlı olduğunu söyledi ve derhal çıkart dedi. internette de araştırdım biraz bir zararı yok gibi. Ne yapmalıyım? lütfen beni yönlendirin. Kızım 3 yaşından beri obez. Kötü kolestrolü de yüksek. insülin direnci sınırda

  • Merhaba Esma Hanım.Öncelikle şunu belirtmem gerekir ki,uzman ellerde yapıldığı sürece akupunkturun kesinlikle bir zararı ve yan etkisi yoktur.Meslektaşımız bu konuda bilimsel bilgisi olmadan hüküm vermiş.
   Ancak kızınızın daha henüz ergenliğe yeni adım atmış olması ve insülin direncinin sınırda bulunması nedeniyle,öncelikle endokrin uzmanı meslektaşımız tarafından değerlendirilip,ayrıntılı tetkiklerinin yapılması gerekir.Eğer,yapılacak tetkiklerinde hormonal yada metabolik bir bozukluk,hastalık tespit edilmezse,o zaman akupunktur tedavisi uygulanabilir.Bu arada kızınızın kulağında kalıcı iğne v.b şeyler varsa,bu da yanlıştır,hatadır.Kulak akupunkturu uygulamasında;dedektör adını verdiğimiz,kulaktaki akupunktur noktalarının elektriksel potansiyellerini ölçen cihazla ilgili noktaların ölçümü yapılır ve her bir noktanın elektrik yüklerine göre altın yada gümüş iğne batırılır ve hasta 20 dk. bu şekilde bekletildikten sonra da,kulaktaki tüm iğneler çıkarılır.Kısaca anlatmaya çalıştığım bu kurallara uygun bir uygulama yapılmazsa sonuç alınamaz.
   Umarım sorunuza doyurucu yanıt verebilmişimdir.Saygılarımla…

 • Merhaba Hakan Bey;
  Ben 24 yaşındayım 1.62 boyunda 75 kiloyum yaklaşık 1 sene önce 11 kilo verdim ama bu kilomu hala koruyorum ve akupuntur tedavisine başlamak istiyorum ama hormon bozukluğum var ve uzun yıllardır tedavi görüyorum tiroid değerlerim normalin birazcık üzerinde doktorum hem vücut hemde kulak akupuntur tedavisini önerdi ve diyet listesi uygulatacağını söyledi sizce doğru bir yöntem mi ve bu hastalıklardan dolayı akupuntur işlemi bende etkili olur mu şimdiden cevabınız için çok teşekkür ederim..

 • Merhaba,

  Yorumlarinizi cok begendim ben de sizden hizmet almak isterdim fakat izmir disindayim da merak ediyordum acaba gaziantepte onerebilecek bir doktor yada yer var mi? Tesekkurler

  • Merhaba Ceren Hanım.İlginize ve teveccühünüze çok teşekkür ederim.Ne yazık ki,Gaziantep’te önerebileceğim bir hekim yada kurum yok.Lütfen kusura bakmayın.Saygılarımla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.