Akupunktur; vücudun yaradılıştan gelen ilaç sistemini (nörokimyasal maddeler, enzimler, proteinler, hormonlar, peptid yapıda maddeler v.b gibi) etkinleştirerek, vücudun kendi kendine iyileştirmesine olanak tanıyan ilaçsız ve yan etkisiz bir tedavidir.

Vücudun kendi doğal mekanizmaları ve nörokimyasalları ile tedavi edebileceği yüzlerce hastalıkta, akupunkturun klinik etkileri ortaya çıkmaktadır.Bu tedavi, ne yazık ki günümüzde sadece kilo tedavisiyle anılmakta ve bu nedenle de gerçek değeri bilinememektedir.Dünya Sağlık Örgütü’nün yıllarca önce yayınladığı bilimsel uzlaşı raporunda, yüzlerce hastalığın klinik tedavisinde akupunkturun klinik etkinliği kabul edilmiş ve günlük klinik uygulamalarda kullanılmaya başlanmıştır.

Akupunkturu,çağımızın tıbbıyla bütünleşmesine neden olan hastalıkların başında migren,astım,depresyon gibi hastalıklar gelmektedir.Böylesine ciddi,kronik hastalıkların tedavisinde akupunkturu,kilo tedavisine feda etmemek gerekir.

Zayıflamada, tüketilen tedavi konumuna getirilen akupunkturun,daha fazla tüketilmemesi için bireysel çaba göstermenin gerekli olduğunu düşünerek; artık kilo tedavisi uygulamama kararı almış bulunmaktayım. Yani özet olarak, kilo tedavisi yapmamaktayım.

Anlayışınız için teşekkür ediyorum.

ÖNEMLİ NOT: Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.