Akupunktur’un Vertigo (Baş Dönmesi) Hastalığını Tedavi Ettiğini Biliyor Muydunuz?

kulak---Vertigo Hastalığı Nedir?

Latince kökenli bir kelime olan “Vertigo”, dönmek anlamına gelir. Tıp bilimindeki klinik anlamı,”Baş dönmesi”dir. Vücudumuzun yapısında yer alan denge sistemlerinden yanlış nörolojik uyaranların gelmesi yada bu sistemlerden gelen doğru nörolojik uyaranların vücud tarafından yanlış algılanması sonucu, vücudun uzaydaki konumunda dengesizlikler ortaya çıkar,özellikle de baş dönmesi olarak algılanan klinik bir tablo oluşur.

Pozisyonel Vertigo ne demektir?

Vertigo, bir çeşit dönme illüzyonudur. Her zaman başın hareketiyle kötüleşir.Bilinç kaybı oluşmaz. Tekrarlayan vertigonun en sık nedeni “pozisyonel vertigo” olarak adlandırılır. Uzun yıllar, tekrarlayıcı vertigosu olan kişilerin nörolojik muayenesi normal ise pozisyonel vertigo tanısı konulur.

Vertigo ve Akupunktur ile Tedavisi

Yukarıda kısaca tanımını verdiğimiz vertigoda (pozisyonel vertigo), akupunktur tedavisi ile çok yüksek bir başarı elde edilmektedir. İlaçsız ve yan etkisiz bir tedavi olan akupunktur ile, vücudda bulunan denge sistemlerini düzene sokucu nöronal uyaranlar verildiği için; iç kulak-beyincik-beyin korteksi üçgeninde oluşan yanlış nörolojik sinyaller düzelir ve bu sistemler, normal fizyolojik işlevlerini kazanırlar.

Vertigo Tedavisi için Kaç Seans Akupunktur Uygulanır?

Akupunktur sabır isteyen bir tedavi olup; belirli aralıklarla tekrarlanacak seanslarla tedavi, sonuna kadar sürdürülmelidir. Vertigonun tedavisinde, haftada iki kez olacak şekilde, en az 10-15 seanslık bir tedavi planının yapılması gerekir.

Sonuç olarak; tüm pozisyonel vertigo (vertigonun en sık görülen tipidir) vakalarında ilaçsız ve yan etkisiz bir tedavi seçeneği olarak, akupunkturun devreye sokulmasında hasta açısından faydalı olacaktır.

Dünya kendi ekseninde dönse de, sizin başınız dönmesin! Sağlıkla kalın…

Vertigo Rahatsızlığınız varsa ve Akupunktur ile tedavi olmayı düşünüyorsanız beni telefonla arayabilirsiniz. Mesai saatleri içinde +90-232-4359890 ve +90-505-6501561 nolu telefonlardan bilgi alabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

2 thoughts on “Akupunktur’un Vertigo (Baş Dönmesi) Hastalığını Tedavi Ettiğini Biliyor Muydunuz?”

  1. Eşim vertigo hastası
    Bize nasıl yardımcı olabilirsiniz. İstanbul da ikamet ediyoruz.
    Teşekkür eder iyi günler dilerim.

    1. Vertigonun en mükemmel sonuç verici tedavisi akupunkturdur.Vertigo hastalığında 10 seanslık bir tedavi haftada iki kez olacak şekilde planlanır.Şayet bu şekilde İstanbul’dan tedaviye gelemeyecek olursanız size İstanbul’da kliniği bulunan çok değerli akupunktur uzmanı bir meslektaşımı önerebilirim.Beni 0505 6501561 no.lu tel.den ararsanız size yardımcı olurum.Geçmiş olsun,saygılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Translate »