Kulak Akupunkturu Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılır?

Kulak akupunkturu, doğal bir tedavi yöntemidir. Dr. Hakan Ertok, İzmir Bayraklı’da bulunan muayenehanesinde kulak akupunkturu tedavisi uygulamaktadır. Peki, hangi hastalıkların tedavisinde Kulak Akupunkturu kullanılır?

  1. Kilo Problemleri

Kulak akupunkturu, özellikle kilo problemlerinin tedavisinde sıkça kullanılmaktadır. Tedavi, kişinin iştahını azaltarak, vücudun yağ yakımını artırarak ve metabolizmayı hızlandırarak kilo vermesine yardımcı olur.

  1. Bağımlılık Tedavisi

Sigara, alkol gibi bağımlılıklarının tedavisinde kulak akupunkturu da kullanılmaktadır. Tedavi, kişinin vücudunda endorfin salgılanmasını artırarak, bağımlılığı azaltmaya yardımcı olur.

  1. Stres-Anksiyete-Depresyon-Panik Atak

Kulak akupunkturu, bu gibi psikolojik problemlerin tedavisinde de kullanılmaktadır. Kulaklardaki belirli noktaların uyarılması, kişinin rahatlamasına ve daha sakin bir zihne sahip olmasına yardımcı olur.

  1. Uyku Problemleri

Uyku sorunları olan kişilerde de kulak akupunkturu uygulanmaktadır. Tedavi, kişinin uyku kalitesini artırmaya yardımcı olur.

5. Astım

Özellikle allerjik astımda kulak akupunkturunun başarı oranı oldukça yüksektir. Bronş ödemini ve bronşlardaki daralmayı önleyerek vücudu iyileşme sürecine sokar.

6. Migren-Gerilim Baş Ağrısı

Bu tip baş ağrılarında çoğunlukla kalıcı bir tedavi sağlar.

7. Trigeminal Nevralji

Hastanın ağrı ataklarının şiddetinin azalmasında ve ataklar arasının açılmasında oldukça olumlu etkiler gösterir. Hastanın yaşam kalitesi artar.

8. Allerjik Hastalıklar

9. Menopoz

10. Ağrılı Adet Görme (Dismenore)

11. Gece Yatağa İşeme (Enürezis nokturna)

12. Bel-Boyun Fıtıkları

Ameliyatlık seviyede olmayan fıtıklar tedaviye alınır.

13. Baş Dönmesi (Vertigo)

14. Huzursuz Barsak Sendromu

15. Huzursuz Mesane Senderomu

16. Sinüzitler

17. Egzema

18. Urtiker (Kurdeşen)

19. İnfertilite (Kısırlık, Tüp Bebek tedavisine yardımcı olarak)

20. Erkeklerde Sertleşme Sorunları (Erektil Disfonksiyon)

21. Erken Boşalma

22. Kabızlık

23. Gastrit

Kulak Akupunkturu, bu yazdıklarımızın dışında daha birçok hastalığın tedavisinde de kullanılabilecek doğal bir yöntemdir. Dr. Hakan Ertok, İzmir Bayraklı’da bulunan muayenehanesinde, hastalarına hizmet vermektedir. Her türlü konuda iletişime geçmek ve randevu almak isteyenler, aşağıdaki telefon numaralarını arayabilirler:

  • 0-232-4359890
  • 0-505-6501561

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Translate »