Kulak Akupunkturu Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılır?

Akupunktur, geleneksel Çin tıbbına dayanan doğal bir tedavi yöntemidir. Kulak akupunkturu ise, özellikle kilo verme ve bağımlılık tedavilerinde sıkça kullanılan bir akupunktur çeşididir. Dr. Hakan Ertok ve ekibi, İzmir Bayraklı’da bulunan muayenehanelerinde Kulak Akupunkturu tedavisi uygulamaktadır. Peki, hangi hastalıkların tedavisinde Kulak Akupunkturu kullanılır?

  1. Kilo Problemleri

Kulak Akupunkturu, özellikle kilo problemlerinin tedavisinde sıkça kullanılmaktadır. Tedavi, kişinin iştahını azaltarak, vücudun yağ yakımını artırarak ve metabolizmayı hızlandırarak kilo vermesine yardımcı olabilir.

  1. Bağımlılık Tedavisi

Sigara, alkol ve uyuşturucu bağımlılıklarının tedavisinde Kulak Akupunkturu da kullanılmaktadır. Tedavi, kişinin vücudunda endorfin salgılanmasını artırarak, bağımlılığı azaltmaya yardımcı olabilir.

  1. Stres ve Anksiyete

Kulak Akupunkturu, stres ve anksiyete gibi psikolojik problemlerin tedavisinde de kullanılmaktadır. Kulaklardaki belirli noktaların uyarılması, kişinin rahatlamasına ve daha sakin bir zihne sahip olmasına yardımcı olabilir.

  1. Uyku Problemleri

Uyku sorunları olan kişilerde de Kulak Akupunkturu kullanılabilmektedir. Tedavi, kişinin uyku kalitesini artırmaya yardımcı olabilir.

Kulak Akupunkturu, birçok hastalığın tedavisinde kullanılabilecek doğal bir yöntemdir. Ancak doktor konrolünde yapılabilir. Dr. Hakan Ertok ve ekibi, İzmir Bayraklı’da bulunan muayenehanelerinde hastalarına Kulak Akupunkturu tedavisi sunmaktadır. Her türlü konuda kendileriyle iletişime geçmek isteyenler, aşağıdaki telefon numaralarını kullanabilirler:

  • 0-232-4359890
  • 0-505-6501561

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Translate »