ŞİŞMANLIK KADER Mİ?…BÖLÜM IV

III.bölümde ayrıntılı anlattığımız şekilde, hastamızın sekiz adet göstergesini ölçümleyip, bilimsel hesaplamalarımızı yaparız.Bu hesaplamalarda ayrıca, bay ve bayanların göbek çevrelerini de göz önünde bulundururuz. Ülkemiz insanı için; göbek çevresinin erkeklerde 98 cm.’in, bayanlarda da 88cm.’in altında olması gerekir.Yazımı okuyan herkes lütfen bu ölçümü yapsın. Bu değerlerin 5 cm. üzerindeki her değer özellikle “Kalp-Damar Hastalıkları” yönünden çok önemli bir risk oluşturmak tadır.Yani bu artışlar, damarlarımızın yaşını çok kötü etkilemektedir. Damarlarımızı yaşlandırmaktadır. Siz hiç sigara içmemiş olsanız bile, eğer damarlarınızı böyle bir yağlanmaya maruz bırakırsanız; damarlarınız çok erken yaşlanır (ki, artık son dönem kardiyovasküler araştırmalar kalp sağlığı yada yaşından ziyade, damar sağlığı ve damar yaşının çok daha önemli olduğunu göstermektedir.). Gördüğünüz gibi ha sigara içmişsiniz, ha sigarayı hiç içmediğiniz halde, göbeğinizi olabildiğince yağlandırmışsınız. Değişen hiçbirşey yok, ne yazık ki….

Türk erkekleri için söylenen ve gurur duyulan “Türk kası” sözü, bu nedenle iflas etmiştir.Göbekli marulu,severek yiyelim (sağlığımıza çok faydalıdır); fakat, göbekli marul gibi olmayalım…

Tüm bu ölçümleri ve hesaplamalarımızı yaptıktan sonra da, asıl en önemli aşamaya gelmiş oluyoruz…..Yani, akupunktur tedavisine….

Tedaviye başlamadan önce, bizim manyetik tokmaklar adını verdiğimiz tokmakları, (-) ve (+) kutupları ayrı ellerde olacak şekilde; 10 dk.süreyle hastamıza tutturmaktayız. Kulaktaki akupunktur noktalarını olması gereken yerde, manyetik kirlilikten arınmış şekilde tarayıp bulabilmemiz için bu işlem gereklidir.Kulaktaki akupunktur noktalarını, dedektör adını verdiğimiz nokta bulucu cihazla tesbit etmekteyiz.Görsel ve sesli sinyallerle bulduğumuz noktalara da, altın yada gümüş iğneleme yapmaktayız. Gerektiğinde, vücud akupunktur noktalarını da tedavi kapsamına alabilmekteyiz.

İğneler toplam 20 dakika kalır ve seans sonunda çıkarılır. Hemen aklınıza, bu iğnelerin steril olup olmadığı şeklinde soru gelebilir…Tabii ki, steril iğneler kullanmaktayız.

Haftada kaç seans ve toplamda kaç seanslık bir tedavi yapacağımızı; daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi, yaptığımız  hesaplamalar sonucu belirlemekteyiz.

V.bölümde yazımıza devam edeceğiz.

ÖNEMLİ NOT: Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

2 thoughts on “ŞİŞMANLIK KADER Mİ?…BÖLÜM IV”

  1. sayın ertok ben tiroid tahlilimi yaptırdım normal çıktı beden kitle endexsim 39.6 örendim tiroidin 3 çeşit ölçümü varmış sadece kan testi ile ölçülen tiroid ölçümüne güvenmelimiyiz saygılar .2 ci sorum sayın ertok mide balonu taktırsak bu arada size de gelsek hem kilo veririrken hemde akupuntur tedavisi olsak doğru olurmu

    1. Sayın Ekrem Bey,tiroid bezini ilgilendiren üç adet hormon vardır.Bunlar:TSH,serbest T3,serbest T4 adını verdiğimiz hormonlardır.Bu üç adet hormonun düzeyleri, kan testi ile belirlenmektedir ve son derece güvenilirdir.Zaten başka da bir ölçüm yöntemi yoktur.
      Beden kitle indeksiniz 35’in üzeri olduğu için,tıbben aşırı kilo sınıfındasınız.Mideye kelepçe uygulaması her vakaya yapılmamaktadır.Çünkü bu cerrahi uygulamanın kısa ve uzun vadede çok kötü klinik sonuçları olabilmektedir.Ayrıca,bu ameliyatı her cerrah yapamamaktadır.Bu konuda çok tecrübeli cerrahlar tarafından yapılması gereken bir ameliyatır.Eğer mide kelepçe ameliyatlarında tecrübeli bir cerrah meslektaşımızla irtibata geçerseniz sizin için çok uygun olur.Ameliyattan sonra da akupunktur tedavisine başlarsak daha da iyi olur.Son derece doğru ve isabetli düşünmüşsünüz.Size memnuniyetle yardımcı olurum.Saygılarımla!… Klinik Tel:0-232-4359890

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Translate »