Akupunkturun Doğal İyileştirme Süreci: İğneleme Esnasında ve Sonrasında Neler Hissedilir?

İğneleme sırasında bazı hastalarda farklı hisler oluşabilir. Bu hislerden bazıları şunlardır: karıncalanma, bir yöne doğru ısınma, soğuma, ağırlık, gerginlik, elektrik çarpması, uyuşma gibi hisler. Bu hislerin oluşması, son derece normaldir ve vücudun doğal olması gereken yanıtıdır.

Bu hislerin doğal olması, iğneleme sonrası vücudun kendi kendini iyileştirme sürecini başlatan doğal ve beklenen bir algıdır. Ancak bu hislerin hissedilmemesi de doğal bir durumdur. Çünkü çoğu hasta seans sırasında hiçbir şey hissetmez. Bir his olsa da olmasa da iğne batması ile nörolojik ve biyolojik iyileşme süreci başlar.

Seans sonrası ise, rahatlama sebebiyle, gevşeme ve uyku hali yaşanabilir. Ayrıca, iğnenin çıkma deliğinde oluşan hemen duran noktasal kanamalar ve noktasal morarmalar seans sonrasında nadir de olsa oluşabilir. Bu durumlar genellikle birkaç saat içinde kendiliğinden geçer. Hiçbir zararı yoktur.

Sonuç olarak, iğneleme sırasında farklı hislerin oluşması normaldir ve vücudun kendi kendini iyileştirme sürecini başlatır. Ancak bu hislerin hissedilmemesi de doğal bir durumdur.

Her türlü konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bilgi ve Randevu için Telefonlarımız: 0-232-4359890 ve 0-505-6501561.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Translate »