Akupunkturun Etkisi Tamamen Psikolojik mi?

Bazı insanlar, akupunkturun sadece psikolojik bir etkiye sahip olduğunu düşünürler ve bu nedenle tedaviden fayda göremeyeceklerine inanırlar. Bu düşünce tamamen yanlıştır.

Akupunkturun etki mekanizması, vücudun doğal iyileşme sürecini uyarmasıdır. İnce iğnelerin belirli akupunktur noktalarına yerleştirilmesi, otonom sinir sistemini etkileyerek, vücudun kendi kendini iyileştirme sürecini başlatmasına neden olur. Bu nedenle, akupunkturun etkisi tamamen bilimseldir ve psikolojik bir etkiye sahip değildir.

Akupunktur bebekler ve hayvanlar dahil olmak üzere her yaştaki insanlara uygulanabilir. Duyguları ile kendini kontrol edemeyecek olan bebekler ve hayvanlar bile, somut semptomları tedavi etmek için akupunkturdan faydalanabilirler. Kişi, bu tedaviye inansa da inanmasa da, akupunktur tedavisi ile iyileşme süreci başlayacaktır. Bu nedenle, tedaviye inanmanın veya inanmamanın bir önemi yoktur.

Sonuç olarak; akupunkturun etkisi; psikolojik olarak değil, vücudun kendi kendini iyileştirme mekanizmalarını harekete geçirmesiyle gerçekleşir.

Daha ayrıntılı bilgi almak için: 0-232-4359890 ve 0-505-6501561

ÖNEMLİ NOT: Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Translate »