Akupunkturun yan etkisi var mıdır?

Akupunktur, uzun yıllardır birçok hastalığın tedavisinde kullanılan doğal bir yöntemdir. Pek çok kişi tarafından tercih edilmesinin nedeni, ilaç kullanımının yan etkilerinin olmamasıdır. Evet, yanlış duymadınız, akupunkturun yan etkisi yoktur. Akupunktur, iğneleme tekniği ile yapıldığı için dışarıdan herhangi bir madde verilmez. Vücut, iğnelenme sonrasında kendisini tedavi etmek için gerekli hormonları ve aracı maddeleri üretmeye başlar.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından da akupunkturun yan etkisi olmadığı onaylanmıştır. Bununla birlikte, herhangi bir tıbbi müdahale gibi, akupunktur da bazı riskler taşır. Ancak bu riskler oldukça düşüktür ve nadiren görülür. Örneğin, iğnelerin sterilizasyonu sağlanmadığı takdirde enfeksiyon riski oluşabilir. Bu nedenle, akupunktur uygulamalarının sadece uzmanlar tarafından yapılması önemlidir.

Akupunkturun yan etkisi olmaması, doğal bir tedavi yöntemi olması ve ilaç kullanımının yan etkilerinden kaçınmayı sağlaması nedenleriyle birçok kişi tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Ancak herhangi bir sağlık sorunu yaşayan kişilerin öncelikle doktorlarına danışarak akupunktur tedavisi alması önemlidir. Dr. Hakan Ertok, İzmir Bayraklı’da ki muayenehanesinde Kulak Akupunkturu alanında uzmanlaşmıştır. Kendisiyle iletişime geçerek, akupunktur hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Telefon numaraları ise 0-232-4359890 ve 0-505-6501561’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Translate »