MİGREN ve AKUPUNKTUR TEDAVİSİ – I

Migren gerçekten kişiyi, her yönden çok olumsuz etkileyen hatta kendinden bezdiren bir baş ağrısı rahatsızlığıdır.Kelime anlamı, yarım baş ağrısı demektir.Tarihte migrenli birçok tarihi şahsiyet var..Örneğin, Van Gogh ve Picasso gibi…Van Gogh resimlerinde ağırlıklı olarak sarıyı kullanmış, ışığı hareli şekilde göstermiştir.Picasso da, düşey yarıklar ile kayık yüz parçalarını resimlerinde kullanmıştır.Bu iki ünlünün dışında da Claude Monet, Sezar, Napolyon, Virginia Wolfe, Elvis Presley ve John F. Kennedy gibi tarihe adını yazdırmış ünlüleri de unutmamak gerekir.

Tüm toplumlarda sık görülen bir baş ağrısı türüdür.Öyle bir baş ağrısıdır ki; “Allah düşmanıma vermesin” dedirtecek kadar bezdirici ve bıktırıcı bir ağrıdır.Bu ağrının ne demek olduğunu,ancak yaşayan bilir.Hepimizin günlük hayatında zaman zaman baş ağrılarımız olur.Bunlar çoğu zaman uykusuzluk,stres,yoğun çalışma temposu, trafik çilesi, gece yatakta biçimsiz yatış pozisyonu gibi birçok sebeplere bağlı olarak ortaya çıkar.Fakat hiçbir zaman migren gibi, çileden çıkartıcı değildir.Bu tür ağrıyı ılık bir duş alarak yada rahat bir ortamda uyuyarak geçirebiliriz.Duş sonrası yada deliksiz bir uyku sonrası ağrıdan eser kalmaz.Peki ya migren öyle midir?…

Migren krizinde olan kişi, bırakın duş almayı, tamamen sessiz ve loş bir ortamda hareket etmeden kalmak ister.Ağrı kudurdukça kudurur.Bulantı, görme bozukluğu v.b birçok belirti,bu ağrıya eklenir.

Migren ile ilgili bu yazı dizimizi, lütfen, çok dikkatle izleyin. Can alıcı özellikleri ile migreni iyice tanıyacağız ve akupunktur ile tedavisini konuşacağız. Akupunktur gerçekten migreni tedavi edebiliyor mu?Tedavi ediyorsa, kalıcılık sağlayabiliyor mu? Bunların hepsini açık ve net olarak konuşacağız.

Yazımızın II.bölümüne kaldığımız yerden devam edeceğiz…..

ÖNEMLİ NOT: Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

8 thoughts on “MİGREN ve AKUPUNKTUR TEDAVİSİ – I”

  1. merhaba doktor bey migren tedavisinin ücreti hakkında bilgi verirmisiniz teşekkürler.

    1. Merhaba Selen Hanım…0-505-6501561 no’lu telefonumdan bana ulaşırsanız ayrıntılı bilgi verebilirim…İlginize çok teşekkür ederim…Saygılarımla!…

    1. Merhaba Özge Hanım.Ücretlerimizle ilgili bilgiyi 0-232-4359890 no’lu kliniğimizin telefonundan öğrenebilirsiniz.İlginiz için teşekkür ederim.

    1. Randevuyu kliniğimizin telefonunu arayarak alabilirsiniz.Sitemi sanırım ayrıntılı ve dikkatli incelememişsiniz.Sitemde gerek randevu alabilmek gerekse iletişime geçebilmek için telefonlarımız yer almaktadır.Saygılarımla!

  2. Merhabalar ben migren tedavisi için size gelmek istiyorum ama istanbulda ikamet ediyorum. Acaba burada yönlendirebileceğiniz sizin kadar yetkin ve güvendiğiniz bi uzman var mı?

    1. Merhaba Hatice Hanım.Migrenin en iyi ve kalıcı tedavisi akupunktur ile olmaktadır.Beni 0 505 6501561 no’lu telefonumdan ararsanız size yardımcı olacağım.Bu arada,şahsıma göstermiş olduğunuz nezaket ve teveccüh için de ayrıca çok teşekkür ediyorum.Telinizi bekliyorum.Geçmiş olsun dileklerimle saygılar sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Translate »