Tedaviye başladıktan sonra hastalık şikayetlerim hemen ortadan kalkar mı?

Akupunktur tedavisinde; her hastanın bünyesinin farklı olması gibi, hastalık şikayetlerinin ortadan kalkma süresi de farklılık gösterebilir. Tedaviye başladıktan sonra, bazı hastalar ilk seanstan itibaren belirgin bir rahatlama hissederken, diğerleri için birkaç seanstan sonra fark edilebilir bir etki görülebilir.

Hastalığın kronik veya akut olması, hastanın yaşı ve akupunktura duyarlılığı gibi faktörler, tedavi süresini etkileyebilir. Akupunktur tedavisi genellikle birkaç hafta veya birkaç ay boyunca haftada iki kez olacak şekilde en az 10 seans uygulanır ve tedavinin etkileri seanslar arasında da devam eder.

Ağrı tedavisi için akupunktur kullanımı özellikle başarılıdır. İlk seansta bile, ağrıda belirgin bir azalma görülebilir. İkinci seanstan sonra, ağrının daha da azalması ve hatta tamamen kaybolması mümkündür. Ancak, bazı hastalarda daha uzun bir süreç gerekebilir.

Akupunktur tedavisi her ne kadar belirgin bir rahatlama hissi yaratıyor olsa da, tam bir iyileşme için genellikle en az 10 seanslık bir tedavi gerekir. Tedaviye devam etmek ve belirtilerin tamamen ortadan kalktığından emin olmak için önerilen tedavi süresi genellikle 6-12 haftadır.

Dr. Hakan Ertok, İzmir Bayraklı’da kulak akupunkturu tedavisi uygulayan akademik ve klinik deneyimi olan bir doktordur. Tedavi öncesi ve sonrası konusunda bilgilendirme yaparak, hastalarının tedavi sürecini rahat geçirmelerini sağlamaktadır. Kendisiyle iletişime geçerek her türlü sorunuzu danışabilirsiniz. Bilgi ve Randevu için Telefon numaraları: 0-232-4359890 ve 0-505-6501561’dir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Translate »